Menemen Demokrasi Şöleninde
Menemen Belediyesi, muhtarlar, oda başkanları, sivil toplum örgütleri, belediye meclis üyeleri ve siyasi partilerin katılımıyla önceki akşam düzenlenen Darbe ve Demokrasi Mitinginde Cumhuriyet Meydanı bir gelincik tarlasını andırdı.
Tarih: 29.7.2016 08:00:10/ 1013okunma / 0yorum

Menemen Demokrasi Şöleninde

Şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımız hep bir ağızdan coşku ile seslendirildi. Sahneye gelen Menemen Müftüsü İsa Solmaz, tüm şehitlerimiz için dua etti. 

İlçemizdeki muhtarlar adına söz alan Zafer Mahalle Muhtarı Ergun Özer, “15 Temmuz tarihimize kara bir leke olarak yazılmıştır.  Rabbim inşallah bize bu günleri bir daha yaşatmaz. En kötü sivil yönetim en iyi askeri yönetimden daha iyidir. Bu millet darbelerden çok çekti. Rabbim bu insanlara bir daha fırsat vermesin. 250´ye yakın demokrasi şehidimiz bu devlete, bayrak ve millete sahip çıktı. Toprağımızda gözü olanların gözü çıksın” diye ifade etti.

Sivil toplum örgütleri adına Menemen Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güral, “Demokrasi düşmanlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik beraberlik ve kararlı duruş, en büyük takdiri hak etmektedir. Gazi unvanını bir kez daha hatırlatan Meclisimizle gurur duyuyoruz. Bizler, gücünü sandıktan, yetkiyi milletten almayan bir idare istemiyoruz. Ordu içinde örgütlenmiş bu terörist çetenin tamamen ortaya çıkarılmasını ve adalet önünde hesap vermesini bekliyoruz. Hayatını kaybeden şehitlerimize Allah´tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Şimdi çok daha güçlü olmak, birbirimize daha fazla sarılmak ve birbirimizi daha fazla sevmek zorundayız. Demokrasi varsa hepimiz varız” dedi. 

MHP İlçe Başkanı Ahmet Emekli, “15 Temmuz gecesi T.C devletine kasteden ihanet şebekesi kanlı olaylara neden olmuştur. Olaylar zincirinde Fetocu emir erleri silahını millete çevirmiş. 243 vatan evladını şehit etmişlerdir. Meclis bombalanmıştır. Subay kılıklı terör elemanlarını buradan kınıyoruz. Bunların PKK ve IŞİD´den hiçbir farkları yoktur. En kısa zamanda Türk adaletine hesap vermelidirler. Ne mutlu Türküm diyene” şeklinde konuştu. 

CHP İlçe Başkanı Hürol Taklak, “Bu ülkeyi karanlığa götürmek isteyen, can damarlarını kesmek isteyen insanlara karşı, tek yürek olup direnmiş insanlara selam olsun. Türk Silahlı Kuvvetler içindeki bir cuntanın parlamenter demokrasimize yönelik darbe girişimini lanetliyoruz. Türk Ordusunun üniformasına ve onuruna yakışmayan tutum içindeki bu gruba karşı siyaset kurumu milletvekillerimiz ve milletimiz gereken tutumu alarak karşı çıkmıştır. Her türlü darbe girişimine ve vesayete şiddetle karşıyız” dedi. 

AKP İlçe Başkanı Mithat Çetin, “Demokrasiye evet, darbeye hayır toplantımıza hoş geldiniz. Tarihe büyük harflerle yazılacak olan darbe girişimini protesto etmek için partili partisiz tek vücut olarak bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu durum milletin birlik ve kardeşliğini ortaya koymuştur. Alçaklara karşı milletim kendini siper etmiş, vatana millete sahip çıkmıştır. Bölünemeyeceğimizi göstermiş olduk. Bugün birlik olma günü, dayanışma günü” dedi. 

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “15 Temmuz´da güzel ülkemize Feto denilen alçak hainlerce darbe yapılmak istendi. Yağmur gibi gelen mermilere karşı duran güzel insanlarımız demokrasiye sahip çıktı. 246 şehidimiz polis, asker ve sivil vatandaşımız bu haince darbede şehit düştü. Mekanları cennet olsun. Cumhuriyet de demokrasi de ekmek ve su gibi bizler için önemlidir. Bu uğurda vatandaşlarımız bu vatanın birlik ve beraberliğine, vatanın bölünmez bütünlüğüne sahip çıktı. Hep birlikte darbeye hayır, yaşasın cumhuriyet ve demokrasi diyoruz. Menemen Cumhuriyet ve demokrasiyi seviyor. Atatürkçü düşünceden vazgeçmeyeceğiz” dedi. 

Menemen Kaymakamı Gülihsan Yiğit ise, “Sizler demokrasinin bekçileri, savunucularısınız. 15 Temmuz akşamı ihanet çetesi Türk milletinin Türk devletinin Türk yurdunun bölünmez bütünlüğüne karşı tarihte emsali görülmemiş bir çarpışma içinde oldular. Amaçları darbe yapmak değildi. Bir iç savaş çıkartmak, Türkiye´yi bölmek parçalamaktı. Onların topları vardı tüfekleri vardı askerleri vardı. Ama o top ve tüfekleri sizin verdiğiniz vergilerle almışlardı. İhanet içinde hesapları vardı planları vardı. Tek hesaplayamadıkları şey sizdiniz. Ölmek için hazırdınız vatan için” dedi. 

Haber: Erhan ÖZALP-S. Derya BOSUT

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CHP Referandum Çalışmalarına Başladı
CHP Referandum Çalışmalarına Başladı
16 Nisan´da yapılacak olan referandum öncesinde CHP´nin izleyeceği yol haritası, CHP Menemen İlçe Örgütü´nde partililerle paylaşıldı.
ADD´den Varlık Fonu Tepkisi
ADD´den Varlık Fonu Tepkisi
ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği (ADD) Menemen Şubesi tarafından, Hükümetin Varlık Fonu uygulamasına tepki gösterildi.
Başkan Şahin, “Tek Başına İktidar İçin Önseçim”
Başkan Şahin, “Tek Başına İktidar İçin Önseçim”
Asuman Ali Güven Başkanlığındaki CHP İzmir İl Yönetimi, olağan haftalık toplantılarını il binası dışına taşıyarak bir ilk gerçekleştirdi.
CHP´den Çorumlular Derneğine Rozet...
CHP´den Çorumlular Derneğine Rozet...
Geçtiğimiz cumartesi günü, Menemen Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İlçe Örgütü´nde, Menemen Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri, Çorumlular Derneği Başkanı ve Üyeleri ile birlikte rozet sunumu gerçekleştirildi.
“Menemen´in Sıkıntısı ‘Dal-Geç´le Çözülür”
“Menemen´in Sıkıntısı ‘Dal-Geç´le Çözülür”
Kasım Ayı Meclis Toplantısında, ilçemizde karayollarının yaptığı yol çalışmaları hakkında meclis üyelerine bilgilendirmede bulunan Başkan Tahir Şahin, “Menemen´in sıkıntısı dal-geç tabir edilen alt geçitlerle çözülür garajın oraya mutlak yapılmalı” dedi.
Saadet Partisi  Servet Yıldız´la Devam Dedi
Saadet Partisi Servet Yıldız´la Devam Dedi
Menemen Saadet Partisi´nin geçtiğimiz pazar günü yapılan 6. Olağan Menemen İlçe Kongresinde Servet Yıldız güven tazeledi.
KILIÇDAROĞLU MENEMEN´DE
KILIÇDAROĞLU MENEMEN´DE
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İlçe belediyelerinin yaptığı çeşitli tesislerin açılışları için geldiği İzmir´de, 5. durak olarak Menemen´e geldi. 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir´in adının yaşatılacağı Gölpark Menemen´deki Kapalı Spor Salonu´nun açılış törenine de katıldı.
CHP 93 YAŞINDA
CHP 93 YAŞINDA
Cumhuriyet Halk Partisi´nin 93. kuruluş yıldönümü CHP İlçe Örgütünün Gölpark Menemen´de düzenlediği programla kutlandı.
İsmi Spor Salonu´nda Yaşayacak
İsmi Spor Salonu´nda Yaşayacak
Menemen Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısında, Gölpark Menemen içerisinde bulunan kapalı spor salonuna Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir´in isminin verilmesine oybirliği ile karar verildi.
DSP´ye yeni başkan
DSP´ye yeni başkan
DSP Menemen İlçe Başkanlığı görevine Beyali Küçükbingöl getirildi.
Foça, ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik´ İçin Yürüdü
Foça, ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik´ İçin Yürüdü
Foça´da düzenlenen ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü´ne yüzlerce vatandaş katıldı.
Menemen´e Devlet Üniversitesi
Menemen´e Devlet Üniversitesi
15 Temmuz darbe girişimi sonrası ülke genelinde yaşanan birlik havası, Menemen Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis toplantısına da yansıdı. Belediyeye ait Seyrek Şubesi Hizmet Binasının 2013 yılında meclis kararıyla eğitim amaçlı Gediz Üniversitesi´ne tahsis işlemi iptal edildi. Başkan Şahin; “Devlet üniversitesini kazandık” ifadesini kullandı.
Cumhuriyet ve Demokrasi İçin
Cumhuriyet ve Demokrasi İçin
Haydi Gündoğdu´ya
“Türkiye Cumhuriyeti direkten döndü”
“Türkiye Cumhuriyeti direkten döndü”
15 Temmuz akşamına kadar ‘darbeye direnmek´ gibi bir kültürün olmadığını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “A´dan Z´ye herkes çok iyi bir sınav verdi.
Menemenliler Demokrasi ve Cumhuriyet İçin Buluşacak…
Menemenliler Demokrasi ve Cumhuriyet İçin Buluşacak…
Menemen Belediye Meclisi, Türkiye Cumhuriyeti´nin laik, demokratik, sosyal ve hukuk devleti ilkesi üzerine oturan anayasal düzenini bozmaya yönelik, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişimi ile alakalı 25 Temmuz 2016 Pazartesi günü olağanüstü gündemle toplandı.
Arnavutluk´tan anlamlı kutlama
Arnavutluk´tan anlamlı kutlama
Arnavutluk Cumhuriyeti´nin yeni Ankara Büyükelçisi Genti Gazheli, Türkiye´deki ilk resmi ziyaretini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu´na gerçekleştirdi.
YA MEDYA OLMASAYDI!
YA MEDYA OLMASAYDI!
Ben 80 darbesine tanıklık eden birisiyim. O döneme tanıklık eden ve maruz kalanlar bilir. Kent merkezlerinden uzak dağ köyleri dışında her yerde darbeyi görür ve hissederdiniz.
Menemen Darbeye Karşı
Menemen Darbeye Karşı
15 Temmuz darbe girişimine tepki göstermek için Menemen Kaymakamı Gülihsan Yiğit´in de katımıyla ilçemizdeki meslek odaları ve siyasi partilerin temsilcileri Menemen Ticaret Odası´nda bir araya geldi.
“DEMOKRASİ VARSA HEPİMİZ VARIZ”
“DEMOKRASİ VARSA HEPİMİZ VARIZ”
15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe girişimine tepki göstermek için, 81 il ve 160 ilçedeki 365 oda ve borsa başkanları ve yönetim kurulları ile eş zamanlı yapılan ortak bildiri açıklamasına, Menemen Ticaret Odası yönetim kurulu da katıldı.
Menemen Belediyesi´nde Jet Hızında Meclis
Menemen Belediyesi´nde Jet Hızında Meclis
Menemen Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Genelde uzun tartışmaların yaşandığı meclis toplantısı bu sefer 25 dakika gibi kısa sürede tamamlandı.
Menemen Adliyesi´nde Görev Değişimi
Menemen Adliyesi´nde Görev Değişimi
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Dairesi´nin 5 Haziran 2016 tarihli Adli ve İdari Yargı Kararnamesi ile ülke genelinde olduğu gibi ilçemiz hakim ve savcılarının da atamaları yapıldı.
İzmir
23 Ocak 2019 Çarşamba
Bugün
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Perşembe
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Cuma
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Resmi İlanlar

/resimler/2015-3/30/1543534550291.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3454
EURO
6.0716
E-Gazete
Evlat kokusu, cennet kokusudur.

Hz. Muhammed
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ