Menemen Belediyesporlu Güreşçiler Madalyaları Topladı?

Menemen Belediyesporlu Guresciler,Izmir Buca Afet Evleri Spor Salonu´nda yapılan Il birinciligi müsabakalarında madalyaları topladı.

Menemen Belediyesporlu Güreşçiler Madalyaları Topladı?

Menemen Belediyesporlu Güreşçiler, İzmir Buca Afet Evleri Spor Salonu´nda yapılan İl birinciliği müsabakalarında madalyaları topladı.

11 Mart´ta, İzmir Buca Afet Evleri Spor Salonu´nda yapılan 11-12 Yaş İzmir İl Şampiyonası´na Menemen Belediyespor Güreş Takımı 9 sporcusu ile katıldı. Menemenli güreşçiler müsabakalarda başarılı bir performans sergileyerek 1 birincilik, 3 ikincilik ve 2 üçüncülük olmak üzere toplam 6 sıklette derece elde etti.

125 sporcunun 8 sıklette yarıştığı şampiyonada Menemen Belediyepor Güreş Takımı´ndan Oğuzhan Tosun (66 kilo, birincilik), Ersin Bulut (32 kilo, ikincilik ve Turnuvanın En Teknik Sporcusu), Yusuf Gündoğdu (38 kilo, ikincilik), Furkan Karabacak (42 kilo, ikincilik), Görkem Karabacak (35 kilo, üçüncülük), Ümit Kocabey (42 kilo, üçüncülük) elde etti.

İlçemiz Koyundere İlköğretim Okulu´nda öğrenim gören 9 güreşçiyle İl Şampiyonasına katıldıklarını söyleyen Menemen Belediyespor Güreş Takımı Antrenörü ve Milli Güreşçi Adil Acar, ?Güreş takımızdaki 30 sporcumuzdan 9´u ile İl Şampiyonasına katıldık ve başarılı bir performans sergileyen sporcularımız ilçemizi başarıyla temsil etmiştir, kendilerini kutluyorum?dedi.

Dereceye giren sporcuların İzmir´i ve Menemen Belediyespor´u temsilen Türkiye Şampiyonasına katılacağını açıklayan Acar,  ?Haftanın 5 günü Koyundere Çok Amaçlı Spor Salonunda antrenman yaparak müsabakalara hazırlanıyoruz. Başta sporcularımız olmak üzere bizlere güvenip çocuklarını emanet eden ailelerine çok teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürümüz ise, güreşçilerimizin maddi ve manevi her daim yanında olan, minderimizden ulaşım desteğine kadar her türlü ihtiyacımızı karşılayan Menemen Belediye Başkanımız Tahir Şahin´e. Bu destekler sayesinde Menemen Belediyespor Güreş Takımı´ndan başarılı sporcular yetişmiştir. Avrupa ikincisi ve dünya üçüncüsü Aydın Hatipoğlu, Kırkpınar´da dereceleri bulunan Erhan Dicle, Türkiye Şampiyonu Çağatay İbrahim Özacar gibi başarılı sporcuların yetiştiği Menemen Belediyespor başarıdan başarıya koşuyor?diye konuştu.  

Haber: Deniz GÜL