Menemen Belediyesi´nde Jet Hızında Meclis
Menemen Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Genelde uzun tartışmaların yaşandığı meclis toplantısı bu sefer 25 dakika gibi kısa sürede tamamlandı.
Tarih: 15.7.2016 08:00:13/ 1434okunma / 0yorum

Menemen Belediyesi´nde Jet Hızında Meclis

Menemen Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Genelde uzun tartışmaların yaşandığı meclis toplantısı bu sefer 25 dakika gibi kısa sürede tamamlandı.

 

Menemen Belediyesi Meclis Toplantı Salonu´nda gerçekleştirilen toplantı saygı duruşu ile başladı.

Geçmiş tutanak özetinin okunması ve kabulü oyçokluğu ile kabul edildi. Başkanlıktan verilecek önergelerin a şıkkında 3 kadro dereceli Park İşleri Müdürü ve 5 kadro dereceli Veteriner Sağlık Teknikeri kadrosunun ihdas edilmesi amacıyla hazırlanan memur kadro ihdası cetveli onaylanarak geçerlilik kazanması oybirliği ile kabul edildi. b şıkkında ise tam zamanlı sözleşmeli çalışacak Ziraat Mühendisi ve Veteriner Sağlık Teknikerine ödenecek aylık net ücret oybirliği ile geçti. c şıkkında yeni  trafo alanı müzekkeresi imar komisyonuna oybirliği ile  havale edildi.

Gündemin 4. maddesinde komisyonlardan gelen raporlardan imar komisyon raporu komisyondan geldiği şekliyle oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 5. Maddesinde ise, üyeler tarafından verilecek önergelere başkanlık divanının 3 ilave gündem maddesi eklendi ve okundu. Önce müzekkerelerin gündeme alınması oylandı. Sonra ayrı ayrı müzekkereler oylandı

İlave Gündem 1:

Menemen Belediyesi Kültür ve Sanat Topluluğu´nun talebine istinaden; ülkemizi ve belediyeyi temsilen, Makedonya´nın Ohrid Kentinde 14 Ağustos 2016-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak olan Uluslararası Kültür ve Sanat Şenliklerine katılımlarının sağlanabilmesi amacıyla Hizmet Pasaportu işlemlerinin yapılabilmesi için, Belediye Meclis Kararı alınması oybirliği ile kabul edildi.

İlave Gündem 2:

Menemen Belediyesi Spor Kulübünün talebine istinaden; ülkemizi ve belediyeyi temsilen, Avusturya´nın Viyana ve Salzburg Kentinde 5 Ağustos 2016 - 20 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak olan kültür, sanat ve spor etkinliklerine spor kulübüne üye sporcuların katılımlarının sağlanabilmesi amacıyla Hizmet Pasaportu işlemlerinin yapılabilmesi için, Belediye Meclis Kararı alınması oybirliği ile kabul edildi.

İlave Gündem 3:

“Yeniye evet eskiye hayır”

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Etüd Proje Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park İşleri Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğünün ihtiyacı olan 10 adet binek aracın (otomobil) Menemen Belediyesince satın alınması ve 2016 Mali Yılı Bütçesi T Cetveline eklenmesi konusunda söz alan AKP Belediye Meclis Üyesi Mustafa Koç, “Aslında bugün mübarek gün gündemi uzatmayalım diye söz almayacaktık ama geçen meclislerde böyle bir araç alımına biz onay verdik. Yeni araç alacaksak evet diyelim ama eski araç alacaksak biz hayır diyeceğiz” ifadesini Başkan Şahin de, “Yeni de gelir eski de gelir. Sen ister evet de ister hayır de” şeklinde yanıtladı. Bunun üzerine AKP ret oyu verdi.

Meclis toplantılarının en renkli bölümü olarak bilinen dilek temennilerde söz alan olmayınca Başkan

Şahin, “Herkes kendini Ağustos ayına saklasın” şeklinde görüş belirtti. Başkan Şahin, Menemen

Belediyesi tarafından hiç kimseden delikli kuruş almadan Ulukoop Camiinin yapıldığını, bu

anlamda Menemen Belediyesinin bir ilki gerçekleştirdiğini ve açılışta kadınların ağırlıkta olduğunu

sözlerine ekledi. Bu konuda tüm gruplara ve belediye ailesine teşekkür etti.

Bir sonraki toplantının 1 Ağustos 2016 saat 18.00´de yapılması kararlaştırılarak meclis sonlandırıldı.

Haber: S. Derya BOSUT

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CHP Referandum Çalışmalarına Başladı
CHP Referandum Çalışmalarına Başladı
16 Nisan´da yapılacak olan referandum öncesinde CHP´nin izleyeceği yol haritası, CHP Menemen İlçe Örgütü´nde partililerle paylaşıldı.
ADD´den Varlık Fonu Tepkisi
ADD´den Varlık Fonu Tepkisi
ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği (ADD) Menemen Şubesi tarafından, Hükümetin Varlık Fonu uygulamasına tepki gösterildi.
Başkan Şahin, “Tek Başına İktidar İçin Önseçim”
Başkan Şahin, “Tek Başına İktidar İçin Önseçim”
Asuman Ali Güven Başkanlığındaki CHP İzmir İl Yönetimi, olağan haftalık toplantılarını il binası dışına taşıyarak bir ilk gerçekleştirdi.
CHP´den Çorumlular Derneğine Rozet...
CHP´den Çorumlular Derneğine Rozet...
Geçtiğimiz cumartesi günü, Menemen Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İlçe Örgütü´nde, Menemen Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri, Çorumlular Derneği Başkanı ve Üyeleri ile birlikte rozet sunumu gerçekleştirildi.
“Menemen´in Sıkıntısı ‘Dal-Geç´le Çözülür”
“Menemen´in Sıkıntısı ‘Dal-Geç´le Çözülür”
Kasım Ayı Meclis Toplantısında, ilçemizde karayollarının yaptığı yol çalışmaları hakkında meclis üyelerine bilgilendirmede bulunan Başkan Tahir Şahin, “Menemen´in sıkıntısı dal-geç tabir edilen alt geçitlerle çözülür garajın oraya mutlak yapılmalı” dedi.
Saadet Partisi  Servet Yıldız´la Devam Dedi
Saadet Partisi Servet Yıldız´la Devam Dedi
Menemen Saadet Partisi´nin geçtiğimiz pazar günü yapılan 6. Olağan Menemen İlçe Kongresinde Servet Yıldız güven tazeledi.
KILIÇDAROĞLU MENEMEN´DE
KILIÇDAROĞLU MENEMEN´DE
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İlçe belediyelerinin yaptığı çeşitli tesislerin açılışları için geldiği İzmir´de, 5. durak olarak Menemen´e geldi. 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir´in adının yaşatılacağı Gölpark Menemen´deki Kapalı Spor Salonu´nun açılış törenine de katıldı.
CHP 93 YAŞINDA
CHP 93 YAŞINDA
Cumhuriyet Halk Partisi´nin 93. kuruluş yıldönümü CHP İlçe Örgütünün Gölpark Menemen´de düzenlediği programla kutlandı.
İsmi Spor Salonu´nda Yaşayacak
İsmi Spor Salonu´nda Yaşayacak
Menemen Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısında, Gölpark Menemen içerisinde bulunan kapalı spor salonuna Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir´in isminin verilmesine oybirliği ile karar verildi.
DSP´ye yeni başkan
DSP´ye yeni başkan
DSP Menemen İlçe Başkanlığı görevine Beyali Küçükbingöl getirildi.
Foça, ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik´ İçin Yürüdü
Foça, ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik´ İçin Yürüdü
Foça´da düzenlenen ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü´ne yüzlerce vatandaş katıldı.
Menemen´e Devlet Üniversitesi
Menemen´e Devlet Üniversitesi
15 Temmuz darbe girişimi sonrası ülke genelinde yaşanan birlik havası, Menemen Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis toplantısına da yansıdı. Belediyeye ait Seyrek Şubesi Hizmet Binasının 2013 yılında meclis kararıyla eğitim amaçlı Gediz Üniversitesi´ne tahsis işlemi iptal edildi. Başkan Şahin; “Devlet üniversitesini kazandık” ifadesini kullandı.
Cumhuriyet ve Demokrasi İçin
Cumhuriyet ve Demokrasi İçin
Haydi Gündoğdu´ya
“Türkiye Cumhuriyeti direkten döndü”
“Türkiye Cumhuriyeti direkten döndü”
15 Temmuz akşamına kadar ‘darbeye direnmek´ gibi bir kültürün olmadığını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “A´dan Z´ye herkes çok iyi bir sınav verdi.
Menemen Demokrasi Şöleninde
Menemen Demokrasi Şöleninde
Menemen Belediyesi, muhtarlar, oda başkanları, sivil toplum örgütleri, belediye meclis üyeleri ve siyasi partilerin katılımıyla önceki akşam düzenlenen Darbe ve Demokrasi Mitinginde Cumhuriyet Meydanı bir gelincik tarlasını andırdı.
Menemenliler Demokrasi ve Cumhuriyet İçin Buluşacak…
Menemenliler Demokrasi ve Cumhuriyet İçin Buluşacak…
Menemen Belediye Meclisi, Türkiye Cumhuriyeti´nin laik, demokratik, sosyal ve hukuk devleti ilkesi üzerine oturan anayasal düzenini bozmaya yönelik, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişimi ile alakalı 25 Temmuz 2016 Pazartesi günü olağanüstü gündemle toplandı.
Arnavutluk´tan anlamlı kutlama
Arnavutluk´tan anlamlı kutlama
Arnavutluk Cumhuriyeti´nin yeni Ankara Büyükelçisi Genti Gazheli, Türkiye´deki ilk resmi ziyaretini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu´na gerçekleştirdi.
YA MEDYA OLMASAYDI!
YA MEDYA OLMASAYDI!
Ben 80 darbesine tanıklık eden birisiyim. O döneme tanıklık eden ve maruz kalanlar bilir. Kent merkezlerinden uzak dağ köyleri dışında her yerde darbeyi görür ve hissederdiniz.
Menemen Darbeye Karşı
Menemen Darbeye Karşı
15 Temmuz darbe girişimine tepki göstermek için Menemen Kaymakamı Gülihsan Yiğit´in de katımıyla ilçemizdeki meslek odaları ve siyasi partilerin temsilcileri Menemen Ticaret Odası´nda bir araya geldi.
“DEMOKRASİ VARSA HEPİMİZ VARIZ”
“DEMOKRASİ VARSA HEPİMİZ VARIZ”
15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe girişimine tepki göstermek için, 81 il ve 160 ilçedeki 365 oda ve borsa başkanları ve yönetim kurulları ile eş zamanlı yapılan ortak bildiri açıklamasına, Menemen Ticaret Odası yönetim kurulu da katıldı.
Menemen Adliyesi´nde Görev Değişimi
Menemen Adliyesi´nde Görev Değişimi
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Dairesi´nin 5 Haziran 2016 tarihli Adli ve İdari Yargı Kararnamesi ile ülke genelinde olduğu gibi ilçemiz hakim ve savcılarının da atamaları yapıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi