Bu Binalar İz-Su´yu Bekliyor...

İzmir Büyükşehir Belediyesi´ne bağlı Menemen İz-Su Şube Müdürlüğü´nün abone sayısı 60 bine ulaştı. Yer sıkıntısı sorun oldu. Abonelerin gözü kulağı merkez içerisindeki boş binalarda.

Bu Binalar İz-Su´yu Bekliyor...

İzmir Büyükşehir Belediyesi´ne bağlı Menemen İz-Su Şube Müdürlüğü 157 bin nüfuslu ilçede su tüketim parası, abonelik işlemleri, tahsilat açma-kapama üniteleri ile İzmir Çanakkale Karayolu üzerinde, trafiğin yoğun olduğu merkezde faaliyet göstermesi sorun oldu. Şu anda hizmet veren İz-Su Şube Müdürlüğüne merkez ilçe ve ilçe dışındaki Emiralem-Koyundere, Ulukent, Seyrek, Türkelli, Asarlık ve Maltepe gibi mahallelerden gelen müteahhit, sanayici, iş adamı ve mesken aboneleri Menemen İz-Su Şube Müdürlüğü hakkında yaşadıkları sıkıntıları dile getirerek Menemen Belediyesi ile bankaların uzaklığı, su bağlantısında evrak eksikliği, oto parkın bulunmayışı konularına değindiler.

Ayrıca ilçe merkezinde boşaltılan Özel İdare İş Merkezi ile Mahkeme Camii karşısında Menemen Belediyesi Eski Binasının Büyükşehir Belediyesi tarafından kiralanarak Menemen İz-Su Şube Müdürlüğüne tahsis edilmesiyle yukarıda belirttikleri sorunlar ile şimdiki İz-Su Şube Müdürlüğündeki sıkışıklık ve buradaki yığılmanın da ortadan kalmış olacağını ifade ederek, ?Buradan İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisinde görevli Belediye Meclis Üyelerine, Meslek Odaları Başkanlarına ve İktidar Partisi Başkan ve yöneticilerin çağrıda bulunarak yasal yollarla boşalan bu binaların Menemen İz-Su  Şube Müdürlüğüne tahsis edilmesiyle sıkıntıların çözüme kavuşması yanı sıra  merkezdeki çarşı esnafının ekonomisine katkı  sağlayacak ve canlılık esnafı da sevindirecek. Menemen İz-Su Şube Müdürlüğü de tahsis edilen bu binalarda vatandaşlara sorun olmadan daha iyi hizmet verecek kanısındayız. Su abonelerinin gözü kulağı boş bulunan bu binalarda. Meslek odaları yapacakları çalışma ve görüşme sonucunda Menemen İz-Su Şube Müdürlüğünün merkeze taşınmasını sağlarlarsa ilçeye bir eser kazandırmış olacaklar. Esnafın hayır duasını alacaklar? şeklinde konuştular.

Haber: Ali Rıza KEMER

 

(İz-Su´ya Yakışır)  foto1´deki binanın üstüne yazılacak