KILIÇDAROĞLU MENEMEN´DE
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İlçe belediyelerinin yaptığı çeşitli tesislerin açılışları için geldiği İzmir´de, 5. durak olarak Menemen´e geldi. 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir´in adının yaşatılacağı Gölpark Menemen´deki Kapalı Spor Salonu´nun açılış törenine de katıldı.
Tarih: 14.10.2016 08:00:13/ 1302okunma / 0yorum

KILIÇDAROĞLU MENEMEN´DE

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nu Gölpark Menemen´de, ellerinde Türk Bayrakları ve parti bayrakları ile çok sayıda vatandaş karşıladı. İzmir ziyaretlerinin 5. durağında Menemenlilerle buluşan Kılıçdaroğlu´na ziyaretinde; CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Parti Meclis Üyesi Mustafa Moroğlu, İzmir Milletvekilleri Atilla Sertel, Özcan Purçu, Tacettin Bayır, Aytun Çıray ve Mustafa Ali Balbay, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, İlçe Belediye Başkanları ve CHP İlçe Başkanları da eşlik etti. Tören, kahraman şehitlerimiz için saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın söylemesiyle başladı.

“Menemen Cumhuriyeti, Demokrasiyi seviyor”

2 Eylül´de gerçekleştirilen Gölpark Menemen´in açılış törenine çok istemesine rağmen daha önce vermiş olduğu bir söz nedeniyle katılamayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nu “Sözünüzde duran bir adam, sözünün eri bir Genel Başkan olduğunuz için size teşekkür ediyorum. Ancak şimdi Genel Başkanım buraya gelerek, sözünün eri olduğunu bir kez daha göstermiştir. Kendisine, bizi onurlandırdığı için teşekkür ediyoruz”sözleriyle kürsüden selamlayan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; Karayolları Genel Müdürlüğü´ne ait alanda kurulan Gölpark Menemen´deki gölette bugüne kadar 8 çocuğun boğularak hayatını kaybettiğine dikkat çektiği konuşmasında; “9. çocuğumuz boğulmasın diye buraya el atarak, tamamen Menemen Belediye Ailesi içerisindeki emekçi arkadaşlarımızın katılarıyla burayı yaratmanın keyfini çıkartan çok değerli Belediye Ailemize yürekten teşekkür ediyorum” dedi.  

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, konuşmasına şöyle devam etti; “Burası, ilk Devrim Şehitlerimizden Yedek Subay Öğretmen Mustafa Fehmi Kubilay´ın memleketi. Devrim Şehidimizi anarken siz de katıldınız, ne kadar önemli bir kent olduğumuzun hep birlikte farkına vardık. Menemen Laikliğin mabedi halinde geldi. ‘Menemen Cumhuriyeti, Demokrasiyi seviyor´ dedik. İşte Demokrasi Şehitlerimizden Ömer Halisdemir Kapalı Spor Salonu ismi hayırlı olsun. Bütün Şehitlerimizin önünde bir kez daha saygıyla ve minnetle eğiliyorum.”

“Biz şehitlerimiz arasında ayırım yapmayız”

Kahraman şehitlerimizi anarak konuşmasına başlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ömer Halisdemir, önemli bir demokrasi şehidimiz. Biz şehitlerimiz arasında ayırım yapmayız. Bütün şehitler bizim şehitlerimizdir. Bütün şehitlerimizi saygıyla anarız. Şimdi şehitlerimiz arasında küçük bir ayrım yapıldı, yakınları arasında bir ayrım yapıldı. İnşallah bu ayrım kalkar. Bütün şehitlerimize aynı duygularla, aynı bakış açısıyla, aynı sevecenlikle, aynı anmayla, ortak kültürlerle yaklaşmış oluruz, en büyük dileğim budur” diye konuştu.

“Neden Türkiye´de darbe oluyor?”

15 Temmuz Darbe Girişimini de değerlendiren Kılıçdaroğlu; “21. Yüzyılın Türkiye´sinde bizim en çok düşünmeye ihtiyacımız var. Amerika´da, Hollanda´da, Fransa´da, İsviçre´de, İsveç´te, Japonya´da olmuyor. Neden Türkiye´de darbe oluyor. Bu sorunun cevabını kendimize soracağız. Eğer bir ülkede tam demokrasi ve özgürlük varsa, bir ülkede insanlar düşüncelerini açıkladılar diye hapse atılmıyorsa, bir ülke bütün özgürlükçü ülkelerle aynı pozisyonda ise, o ülkede darbe olmazdiye konuştu. 

Darbeler sonucunda Türkiye´de ve dünyada siyasi idamlar yaşandığını hatırlatan Kılıçdaroğlu;“Siyaseten sorgulamaya evet ama siyaseten insanların asılmasını asla doğru bulmuyoruz. Bir darbe gerçekleşmemişse, başarıya ulaşmamışsa, bunda Ömer Halisdemir´in çok büyük rolü olmuştur. Belediye Başkanımız bir spor salonuna O´nun ismini veriyor. Bu son derece mutlu etti beni. Kendisine hepinizin huzurunda çok teşekkür ediyorum”dedi.

 “Darbeye de, darbeciye de karşıyız”

Darbeye ve darbecilere karşı olduğunu, darbecilerin yargılanması gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu,“Darbeyi önceleyeceğim diye cadı avına çıkıp sokaktaki insanı tutuklarsanız, öğretmendir, memurdur herkesin işine aşına müdahale ederseniz yani bir mağdurlar sınıfı yaratırsanız bu doğru değildir. Darbeciyi yargılayacaksan, darbeye zemin hazırlayanları yargılayacaksın. Oğlunu neden bu okula gönderdin diye devlet memurunun işine son veriyorsun. O okulun açılışına izin verene asıl cezayı vereceksin.  Er ve erbaşı değil, O´na talimat vereni yargılayacaksın. Masum erler linç edildi. Biz buna da karşıyız. Darbeye, darbeciye karşı olmak, demokrasiyi, hukuku, adaleti savunmak demektir”dedi. 

“Biz bu ülkede barış, huzur istiyoruz”

Konuşmasına eleştiriyle devam eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Bizi kandırdılar´ diyor. Sen çocuk musun, devleti yönetiyorsun. Bugün seni kandırdılarsa, yarın bir başkası da kandıracak demektir. Kaldı ki; ortada kandırma falan da yok. Düne kadar kol kola beraber aynı menzile gidiyorlardı. Şimdi sözde bizi kandırmaya çalışıyorlar. Ama biz onlar gibi değiliz. Bizim yüreğimizde insan sevgisi var. Memleketimizde huzur istiyoruz. Bütün Belediye Başkanlarıma, Milletvekillerime söyledim. Bütün mağdurlara sahip çıkın. Bu ülkede herkesin yüzünün gülmesini isterim. Biz bu ülkede barış, huzur istiyoruz, kavga istemiyoruz. Ben size huzurun sözünü veriyorum. Ben kimsenin inancıyla, kimliğiyle uğraşmam. Hiç kimsenin yaşam tarzıyla da ilgilenmem. Aç ise açlığını gidermek için, işsize işsizliğini gidermek için, evsizse ona ev bulmak için ben onunla uğraşırım. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasının ardından, törene katılan protokol üyeleriyle birlikte Şehit Ömer Halisdemir Kapalı Spor Salonu´nun açılış kurdelesini kesti. Kapalı Spor Salonunu inceleyen Kılıçdaroğlu, burada spor yapan gençlerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Haber: Gökay ÖZALP

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CHP Referandum Çalışmalarına Başladı
CHP Referandum Çalışmalarına Başladı
16 Nisan´da yapılacak olan referandum öncesinde CHP´nin izleyeceği yol haritası, CHP Menemen İlçe Örgütü´nde partililerle paylaşıldı.
ADD´den Varlık Fonu Tepkisi
ADD´den Varlık Fonu Tepkisi
ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği (ADD) Menemen Şubesi tarafından, Hükümetin Varlık Fonu uygulamasına tepki gösterildi.
Başkan Şahin, “Tek Başına İktidar İçin Önseçim”
Başkan Şahin, “Tek Başına İktidar İçin Önseçim”
Asuman Ali Güven Başkanlığındaki CHP İzmir İl Yönetimi, olağan haftalık toplantılarını il binası dışına taşıyarak bir ilk gerçekleştirdi.
CHP´den Çorumlular Derneğine Rozet...
CHP´den Çorumlular Derneğine Rozet...
Geçtiğimiz cumartesi günü, Menemen Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İlçe Örgütü´nde, Menemen Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri, Çorumlular Derneği Başkanı ve Üyeleri ile birlikte rozet sunumu gerçekleştirildi.
“Menemen´in Sıkıntısı ‘Dal-Geç´le Çözülür”
“Menemen´in Sıkıntısı ‘Dal-Geç´le Çözülür”
Kasım Ayı Meclis Toplantısında, ilçemizde karayollarının yaptığı yol çalışmaları hakkında meclis üyelerine bilgilendirmede bulunan Başkan Tahir Şahin, “Menemen´in sıkıntısı dal-geç tabir edilen alt geçitlerle çözülür garajın oraya mutlak yapılmalı” dedi.
Saadet Partisi  Servet Yıldız´la Devam Dedi
Saadet Partisi Servet Yıldız´la Devam Dedi
Menemen Saadet Partisi´nin geçtiğimiz pazar günü yapılan 6. Olağan Menemen İlçe Kongresinde Servet Yıldız güven tazeledi.
CHP 93 YAŞINDA
CHP 93 YAŞINDA
Cumhuriyet Halk Partisi´nin 93. kuruluş yıldönümü CHP İlçe Örgütünün Gölpark Menemen´de düzenlediği programla kutlandı.
İsmi Spor Salonu´nda Yaşayacak
İsmi Spor Salonu´nda Yaşayacak
Menemen Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısında, Gölpark Menemen içerisinde bulunan kapalı spor salonuna Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir´in isminin verilmesine oybirliği ile karar verildi.
DSP´ye yeni başkan
DSP´ye yeni başkan
DSP Menemen İlçe Başkanlığı görevine Beyali Küçükbingöl getirildi.
Foça, ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik´ İçin Yürüdü
Foça, ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik´ İçin Yürüdü
Foça´da düzenlenen ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü´ne yüzlerce vatandaş katıldı.
Menemen´e Devlet Üniversitesi
Menemen´e Devlet Üniversitesi
15 Temmuz darbe girişimi sonrası ülke genelinde yaşanan birlik havası, Menemen Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis toplantısına da yansıdı. Belediyeye ait Seyrek Şubesi Hizmet Binasının 2013 yılında meclis kararıyla eğitim amaçlı Gediz Üniversitesi´ne tahsis işlemi iptal edildi. Başkan Şahin; “Devlet üniversitesini kazandık” ifadesini kullandı.
Cumhuriyet ve Demokrasi İçin
Cumhuriyet ve Demokrasi İçin
Haydi Gündoğdu´ya
“Türkiye Cumhuriyeti direkten döndü”
“Türkiye Cumhuriyeti direkten döndü”
15 Temmuz akşamına kadar ‘darbeye direnmek´ gibi bir kültürün olmadığını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “A´dan Z´ye herkes çok iyi bir sınav verdi.
Menemen Demokrasi Şöleninde
Menemen Demokrasi Şöleninde
Menemen Belediyesi, muhtarlar, oda başkanları, sivil toplum örgütleri, belediye meclis üyeleri ve siyasi partilerin katılımıyla önceki akşam düzenlenen Darbe ve Demokrasi Mitinginde Cumhuriyet Meydanı bir gelincik tarlasını andırdı.
Menemenliler Demokrasi ve Cumhuriyet İçin Buluşacak…
Menemenliler Demokrasi ve Cumhuriyet İçin Buluşacak…
Menemen Belediye Meclisi, Türkiye Cumhuriyeti´nin laik, demokratik, sosyal ve hukuk devleti ilkesi üzerine oturan anayasal düzenini bozmaya yönelik, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişimi ile alakalı 25 Temmuz 2016 Pazartesi günü olağanüstü gündemle toplandı.
Arnavutluk´tan anlamlı kutlama
Arnavutluk´tan anlamlı kutlama
Arnavutluk Cumhuriyeti´nin yeni Ankara Büyükelçisi Genti Gazheli, Türkiye´deki ilk resmi ziyaretini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu´na gerçekleştirdi.
YA MEDYA OLMASAYDI!
YA MEDYA OLMASAYDI!
Ben 80 darbesine tanıklık eden birisiyim. O döneme tanıklık eden ve maruz kalanlar bilir. Kent merkezlerinden uzak dağ köyleri dışında her yerde darbeyi görür ve hissederdiniz.
Menemen Darbeye Karşı
Menemen Darbeye Karşı
15 Temmuz darbe girişimine tepki göstermek için Menemen Kaymakamı Gülihsan Yiğit´in de katımıyla ilçemizdeki meslek odaları ve siyasi partilerin temsilcileri Menemen Ticaret Odası´nda bir araya geldi.
“DEMOKRASİ VARSA HEPİMİZ VARIZ”
“DEMOKRASİ VARSA HEPİMİZ VARIZ”
15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe girişimine tepki göstermek için, 81 il ve 160 ilçedeki 365 oda ve borsa başkanları ve yönetim kurulları ile eş zamanlı yapılan ortak bildiri açıklamasına, Menemen Ticaret Odası yönetim kurulu da katıldı.
Menemen Belediyesi´nde Jet Hızında Meclis
Menemen Belediyesi´nde Jet Hızında Meclis
Menemen Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Genelde uzun tartışmaların yaşandığı meclis toplantısı bu sefer 25 dakika gibi kısa sürede tamamlandı.
Menemen Adliyesi´nde Görev Değişimi
Menemen Adliyesi´nde Görev Değişimi
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Dairesi´nin 5 Haziran 2016 tarihli Adli ve İdari Yargı Kararnamesi ile ülke genelinde olduğu gibi ilçemiz hakim ve savcılarının da atamaları yapıldı.
İzmir
23 Ocak 2019 Çarşamba
Bugün
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Perşembe
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Cuma
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Resmi İlanlar

/resimler/2015-3/30/1543534550291.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3142
EURO
6.0386
E-Gazete
En büyük ibadet topluma hizmet etmetir?

Hacı Bektaşı Veli
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ