HAYALLERİ VE HEDEFLERİ OLANLARIN BULUŞMASI...
Menemen´in Sesi Gazetesi olarak kentimizin genç ve başarılı işadamlarından İrfan Maramuroğlu ve İnovital Menemen Figes Spor Kulübü´nün başarılı Koçu Çağatay Birsen´i Menemen Medya Merkezi´mizde ağırladık.
Tarih: 4.11.2016 08:00:13/ 1088okunma / 0yorum

HAYALLERİ VE HEDEFLERİ

OLANLARIN BULUŞMASI...

 

Menemen´in Sesi Gazetesi olarak kentimizin genç ve başarılı işadamlarından İrfan Maramuroğlu ve İnovital Menemen Figes Spor Kulübü´nün başarılı Koçu Çağatay Birsen´i Menemen Medya Merkezi´mizde ağırladık.

 

D.G: İşletmenizin kısa hikayesini alabilir miyiz?

İ.M: Bir MARAMUROĞLU markası olan İnovital; her ne kadar yeni bir marka olsa da, aslında bizler uzun yıllardır un ve yem sektöründe hizmet üretiyoruz. 3. Kuşak dönemini yaşayan firmamız şu anda faal olarak yem alanında gerçekleştirmektedir. Öte yandan doğal olarak üretilebilecek bir şeylerin hala var olduğunu gösterme konusunda iddialı olan firmamızın, yakın bir zamanda da geleneksel taş değirmenlerinde öğütülen katkısız ve %100 doğal un üretimlerine başlayacağını da buradan müjdelemek istiyorum. 

D.G: Neden İNOVİTAL?

İ.M: Şirket olarak misyonumuzu“ var olan pazara hizmet etmek değil, çağdaş fikirlerle yeni pazarlar oluşturmak” olarak belirledik. Bu hedefler doğrultusunda sahada fark yaratmayı amaçlayan bir işletme olarak faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu anlamda da felsefemizi yansıtan bir markanın olması önemliydi ve bizim anlayışımızı en iyi ifade eden İNOVİTAL markası ortaya çıktı. İnovital, inovasyon ve vital kelimelerinin birleşiminden oluşmaktadır. “İnovasyon” ticarileştirilebilir yenilik anlamına gelirken, “vital” ise hayati değerde, olmazsa olmaz ürün ya da durumları ifade etmektedir. İçerisinde bulunduğumuz sektörler itibariyle un, insanlar için vazgeçilmez bir vital ürün iken, yem de hayvanlar için olmazsa olmaz bir üründür. İşte bu noktada İnovital olarak bizler hayatımızın merkezinde yer alan bu vital ürünlere inovasyonla yeni bir soluk katıyoruz.

 

D.G:  İnovital´ i diğer işletmelerden ayıran özellikler nelerdir?

İ.M: Sanırım markanın ismini ilk duyduğunuzda sıradan olmayan farklı bir firmayla karşı karşıya olduğunuzu hissetmişsinizdir. Bakın İnovital Yem olarak biz sloganımızı aslında içerisinde birçok anlam ve ilke taşıyan “her canlı özeldir.” olarak belirledik ve iş prensibimizi bu slogan üzerine oturttuk. Toplumda yer alan “nasıl olsa hayvan yiyecek, bir şey olmaz” tabirini ve algısını kesinlikle reddediyor ve sloganımızın bize yüklediği misyonla, ürettiğimiz her bir çuval yeme maksimum özen gösteriyoruz. “İnovasyon temeline oturtulan her canlı özeldir” prensibi İnovital´ in fark yaratan yanı olduğunu düşünüyoruz.

D.G: Sosyal sorumluluk çerçevesinde yürüttüğünüz çalışmalardan biraz bahseder misiniz?

İ.M: Bu bizim üzerinde hassasiyetle durduğumuz önemli ve hassas bir konu. İnovital ailesi olarak kendimizi sadece ticari alanda faaliyet gösteren bir firma olarak görmüyoruz. Çevremizdeki yaşama ve ihtiyaçlara kayıtsızz kalmamız mümkün değildi. Bu anlamda biz de kendimizi en iyi ifade edebileceğimiz bir işbirliğini hayata geçirdik. Bu söyleşide sizlere biraz İnovital Menemen Figesspor Basketbol Okulları projesi konusunu açmak istiyorum. Basketbola gönül vermiş ve basketbolun özellikle çocukların kişisel gelişimine ne denli önemli katkı sağladığını bilen biri olarak, bu projenin hayata geçtiğini görmek beni fazlasıyla mutlu ediyor. Özellikle fotoğraf çekimleri sırasında çocukların bana İnovital Abi diye seslenişlerini hiçbir şeyle değişemem. Bunun yanı sıra diğer sosyal sorumluluk projelerimiz, ilgili ekibimizce olgunlaştırılıyor. İnovital Menemen Figesspor Basketbol Okulları projesinin detaylarını “İnovital Gıda” Facebook sayfamızdan ya da www.inovitalgida.com.tr adresinden 

takip edebilirsiniz.

 

D.G:  Hocam sizin bu birliktelik ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi öğrenebilirmiyiz?

ÇB: Yaklaşık 15 yıl önce sporu sevdirmek ve sporcu yetiştirmek üzerine kurulan kulübümüz bugüne kadar yetiştirdiği sporcularla bugünlere gelmeyi başardı. Bu yolda ilerlerken yaşadığımız zorlukları yakından gören ve bu dönem içerisinde yine kulübümüzün yetiştirdiği, kulübümüzde oynadığı dönemde çeşitli kategorilerde elinden geleni yapan İrfan Maramuroğlu ve ailesinin katkıları ile çok verimli bir birliktelik ortaya koyduk. Bu birlikteliğin oluşmasında çok büyük katkısı olan İrfan Maramuroğlu; kulübümüzün altyapılarında görevini başarı ile yerine getirdikten sonra eğitimini devam ettirmek için 6 yıl kadar bizlerden uzak kaldı. En son vatani görevini tamamlayıp döndükten sonra bir antrenmanımıza ziyarete geldi. İşletme olarak yeni bir yapılanma içerisine girdiklerini söyledi. Yetiştiği, değer verdigi kulübümüzle daha yakın bir işbirliği içerisine girmek istediklerini söyledi. Bugüne kadar kulüp olarak öncelikli hedefimiz hep “nitelikli bireyler yetiştirmekti” ve bizler de bu konuda başarılı olabilmek için çok çalıştık. Bugün bunu başardığımızı görmek bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. Sevgili İrfan kardeşimle bir kez daha gurur duydum. Kulübümüz ve oyuncularımız adına kendilerine çok teşekkür ediyorum. Onun bu işbirliği önerisi karşısında “bir tane top alıp gelmesi ile bile mutlu olabileceğimi” söyledim. Daha sonra bu birlikteliğin daha verimli hale nasıl taşınabileceğine dair yaptığımız detaylı görüşmelerin sonunda kulübümüzün ana sponsoru olmaları konusunda camiamız açısından örnek bir karara vardık. Bu birliktelik takımımıza  ciddi bir özgüven aşıladı, renk kattı. Bu gelişme oyuncularımız ve değerli velilerimiz arasında çok iyi karşılandı. Takım halinde sponsorumuz İnovital Gıda ile gerçekleştirdiğimiz çekimlerden sonra çok iyi geri dönüşler aldık. Oyuncularımız arkadaşlarıyla aralarında takımının ismini İnovital Menemen Figes olarak kullanmaya başladılar. Bu birliktelik sonucunda diğer takımların tepkileride çok olumlu oldu. Bize İnovital kimdir, nedir diye çok soran oldu. Biz de bu konuda onlara açıklama yapıp sponsorumuzun iş alanı ile ilgili bilgilendirmede bulunuyoruz. Onlar da çok güzel bir birliktelik gerçekleştirdiğimizi belirtiyorlar. Bizlere özenerek baktıklarını söylüyorlar. Bu birliktelik bizleri de çok mutlu etti. Artık ismimiz beraber anılıyor. Umuyoruz bu işbirliği her iki taraf için de hayırlı olur. Bizim için en büyük gurur bize emek vermiş, altyapılarımızda görev yapmış bir kardeşimizin minnet borcunu ödemek adına ortaya koyduğu bu duyarlılıktır. Bizde kulüp olarak İnovital ismini en iyi şekilde temsil edeceğiz. İnşallah spor camiası için güzel ve örnek bir başlangıç olur. Daha güzel ve başarılı günlerdede omuz omuza olmaya diliyor ve İnovital Ailesi´ne teşekkür ediyorum.

 

Röportaj: Deniz GÜL

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar
Bu hafta mekanlar ve insanlar köşemizi Sebahattin Ali ÇİTRİK´e ayırdık.
Ticari ÖTV´de Büyük Kazanç
Ticari ÖTV´de Büyük Kazanç
Menemen Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hilmi Kurtoğlu, ÖTV muafiyetinin özellikle yolcu taşıyan şoför esnafının bütçesini rahatlatacağını belirtti.
Eski Başkana Vefa
Eski Başkana Vefa
Menemen Sağ Sahil Sulama Birliği Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısında yeni başkan Veli Kan, eski başkan Nevzat Güven´e hizmetleri için teşekkür ederek plaket takdim etti.
Yeni Dönem Yeni Meclis
Yeni Dönem Yeni Meclis
Sol Sahil Sulama Birliği Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı geçtiğimiz salı günü DSİ işletme lokalinde yeni dönemde yeni meclisin katılımıyla yapıldı.
Acente ve Şirket Seçimine Dikkat!
Acente ve Şirket Seçimine Dikkat!
Üst üste sekizinci kez ‘Dünyanın En İyi Sigorta Markası´ seçilen Axa Sigortanın Menemen Acenteliğini yürütmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Serkan Orun, hem acenteyi hem de şirketi seçerken titizlik gösterilmesi konusunda kamuoyunu uyardı.
MEKANLAR VE İNSANLAR
MEKANLAR VE İNSANLAR
‘Mekanlar ve İnsanlar´ sayfamızı bu hafta üç ortağın fikir birliği yaparak 2014 yılında Menemen merkezde yaşama geçirdiği Kasap Ersoy´a ayırdık.
GİRİŞİMCİLERİN ADRESİ MENEMEN
GİRİŞİMCİLERİN ADRESİ MENEMEN
Menemen Belediyesi´nin KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirdiği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri´nde başarı gösteren 56 kursiyere daha sertifikaları törenle verildi.
TORKU SHOP, İzmir´ de…
TORKU SHOP, İzmir´ de…
İzban Ata Sanayi Durağı´nda açılışı gerçekleşen Torku Shop & Okan Market İzmir´ de bir ilk olarak faaliyet göstermeye başladı.
MENEMEN´DE ATATÜRK ÇOCUKLARI´NA 3. KÜTÜPHANE…
MENEMEN´DE ATATÜRK ÇOCUKLARI´NA 3. KÜTÜPHANE…
Menemen Belediyesi ve Haber Hürriyeti Gazetesi işbirliğinde, Menemen´in Bağcılar Mahallesi´nde 5 bin kitaplık “Atatürk Çocukları Kütüphanesi´ hizmete açıldı.
Muhasebeciler Temsilcisini Seçti
Muhasebeciler Temsilcisini Seçti
1990 yılından bu tarafa Menemen Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası İlçe Temsilciliği görevini yürüten Mithat Çetin, yeni ekibi ile görülüyor.
Tarımsal arazilerin satışı ve miras konulu toplantı
Tarımsal arazilerin satışı ve miras konulu toplantı
İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda, 5403 Sayılı Toprak Korunumu ve Arazi Kullanımı Kanunu çerçevesinde tarımsal arazilerin satışı ile mirasın paylaşımı konulu bir toplantı düzenlendi.
MEKANLAR VE İNSANLAR
MEKANLAR VE İNSANLAR
‘Mekanlar ve İnsanlar´ sayfamızın bu haftaki konuğu Kasap Gökhan Et ve Izgara Salonu işletmecisi Gökhan Çağlayan. Ulukent 29 Ekim Mahallesi İstiklal Caddesi üzerindeki mekanındayız.
Menemen Sanatkarı TÜYAP İstanbul´da
Menemen Sanatkarı TÜYAP İstanbul´da
Menemen Sanatkarlar Odası, TÜYAP-İstanbul´da düzenlenen 29. Uluslararası Ağaç İşleri Makineleri, Kesici Takımlar ve El Aletleri fuarına 40 üyesini ücretsiz olarak götürdü.
CHP´den Örnek İşbirliği
CHP´den Örnek İşbirliği
CHP İlçe Örgütü ile Menemen Yardımsevenler Derneği´nin el ele vererek ilçemizde bir ilki gerçekleştirdikleri belirtilen etkinlikten elde edilen gelirle öğrenci bursu karşılanacak.
PTT 176 Yaşında
PTT 176 Yaşında
Posta ve Telgraf Teşkilatı´nın (PTT) kuruluşunun 176´ncı yıldönümü nedeniyle Menemen PTT Şube Müdürlüğü Atatürk Anıtına çelenk sundu.
Başarılarının Devamını Dilediler
Başarılarının Devamını Dilediler
Menemen Ziraat Odası Yönetimi, Sol Sahil Sulama Birliği Başkanı Recai Önal´a makamında nezaket ziyaretinde bulunarak yeni döneminde başarılarının devamını diledi.
Ulukent Stadyumunun tahsisini istedi
Ulukent Stadyumunun tahsisini istedi
Başbakan Binali Yıldırım´ın İzmir´de yer alan kulüp başkanlarıyla da bir araya geldiği İzmir ziyaretinde Başkan Tahir Şahin Ulukent Stadyumunun Menemen Belediyesine tahsisini istedi.
Mekanlar ve İnsanlar…
Mekanlar ve İnsanlar…
Yeni bir sayfadan seslenmek istedik sizlere. Burada anlatmak istedik Menemen´in mekanlarını ve bu mekanlara can veren insanlarını. En güzelinden inşa edersiniz caddeleri, evleri, iş yerlerini, en alasından da dayar döşersiniz oldu mu oldu. Yaşatabilir misiniz? Beden ne kadar yaşarsa ruhsuz; mekanlar da anlamsız kalır insansız ve emeksiz. Yaşayan mekânları anlatacağız sayfamızdan ve yaşatan insanları. Kim bu insanlar? Ne yapmışlar? Nasıl başarmışlar? Sayfamızın konuğu “Kasap Lokman” Ulukent 29 Ekim Mahallesi İstiklal Caddesi üzerindeki mekanındayız Kasap Lokman. Et sever misiniz?
Ankara´da İzmir´i Temsil Etti
Ankara´da İzmir´i Temsil Etti
Ankara´da yapılan TOBB IX. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası´nda İzmir´de bulunan oda ve borsaları Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Güral temsil etti.
Aydın Özcan Menemen´de
Aydın Özcan Menemen´de
İzmir Barosu´nun 15- 16 Ekim tarihlerinde (bu hafta sonu) yapılacak olan Olağan Genel Kurulu´na sayılı günler kala, ikinci kez İzmir Baro Başkanlığına aday olan Aydın Özcan seçim çalışmaları kapsamında Menemen´deydi.
Sulama Konusunda Bilgilendiler
Sulama Konusunda Bilgilendiler
Her sene yapılan UTAEM eğitim seminerleri bu sene de ilçemizde gerçekleştirildi.
17 Şubat 2019 Pazar
Resmi İlanlar

/resimler/2015-3/30/1543534550291.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
E-Gazete
Bilimin bulunmadığı yer, suyu olmayan kentte benzer?

Hacı Bektaşı Veli
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ