HAYALLERİ VE HEDEFLERİ OLANLARIN BULUŞMASI...

Menemen´in Sesi Gazetesi olarak kentimizin genç ve başarılı işadamlarından İrfan Maramuroğlu ve İnovital Menemen Figes Spor Kulübü´nün başarılı Koçu Çağatay Birsen´i Menemen Medya Merkezi´mizde ağırladık.

HAYALLERİ VE HEDEFLERİ

OLANLARIN BULUŞMASI...

 

Menemen´in Sesi Gazetesi olarak kentimizin genç ve başarılı işadamlarından İrfan Maramuroğlu ve İnovital Menemen Figes Spor Kulübü´nün başarılı Koçu Çağatay Birsen´i Menemen Medya Merkezi´mizde ağırladık.

 

D.G: İşletmenizin kısa hikayesini alabilir miyiz?

İ.M: Bir MARAMUROĞLU markası olan İnovital; her ne kadar yeni bir marka olsa da, aslında bizler uzun yıllardır un ve yem sektöründe hizmet üretiyoruz. 3. Kuşak dönemini yaşayan firmamız şu anda faal olarak yem alanında gerçekleştirmektedir. Öte yandan doğal olarak üretilebilecek bir şeylerin hala var olduğunu gösterme konusunda iddialı olan firmamızın, yakın bir zamanda da geleneksel taş değirmenlerinde öğütülen katkısız ve %100 doğal un üretimlerine başlayacağını da buradan müjdelemek istiyorum. 

D.G: Neden İNOVİTAL?

İ.M: Şirket olarak misyonumuzu? var olan pazara hizmet etmek değil, çağdaş fikirlerle yeni pazarlar oluşturmak? olarak belirledik. Bu hedefler doğrultusunda sahada fark yaratmayı amaçlayan bir işletme olarak faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu anlamda da felsefemizi yansıtan bir markanın olması önemliydi ve bizim anlayışımızı en iyi ifade eden İNOVİTAL markası ortaya çıktı. İnovital, inovasyon ve vital kelimelerinin birleşiminden oluşmaktadır. ?İnovasyon? ticarileştirilebilir yenilik anlamına gelirken, ?vital? ise hayati değerde, olmazsa olmaz ürün ya da durumları ifade etmektedir. İçerisinde bulunduğumuz sektörler itibariyle un, insanlar için vazgeçilmez bir vital ürün iken, yem de hayvanlar için olmazsa olmaz bir üründür. İşte bu noktada İnovital olarak bizler hayatımızın merkezinde yer alan bu vital ürünlere inovasyonla yeni bir soluk katıyoruz.

 

D.G:  İnovital´ i diğer işletmelerden ayıran özellikler nelerdir?

İ.M: Sanırım markanın ismini ilk duyduğunuzda sıradan olmayan farklı bir firmayla karşı karşıya olduğunuzu hissetmişsinizdir. Bakın İnovital Yem olarak biz sloganımızı aslında içerisinde birçok anlam ve ilke taşıyan ?her canlı özeldir.? olarak belirledik ve iş prensibimizi bu slogan üzerine oturttuk. Toplumda yer alan ?nasıl olsa hayvan yiyecek, bir şey olmaz? tabirini ve algısını kesinlikle reddediyor ve sloganımızın bize yüklediği misyonla, ürettiğimiz her bir çuval yeme maksimum özen gösteriyoruz. ?İnovasyon temeline oturtulan her canlı özeldir? prensibi İnovital´ in fark yaratan yanı olduğunu düşünüyoruz.

D.G: Sosyal sorumluluk çerçevesinde yürüttüğünüz çalışmalardan biraz bahseder misiniz?

İ.M: Bu bizim üzerinde hassasiyetle durduğumuz önemli ve hassas bir konu. İnovital ailesi olarak kendimizi sadece ticari alanda faaliyet gösteren bir firma olarak görmüyoruz. Çevremizdeki yaşama ve ihtiyaçlara kayıtsızz kalmamız mümkün değildi. Bu anlamda biz de kendimizi en iyi ifade edebileceğimiz bir işbirliğini hayata geçirdik. Bu söyleşide sizlere biraz İnovital Menemen Figesspor Basketbol Okulları projesi konusunu açmak istiyorum. Basketbola gönül vermiş ve basketbolun özellikle çocukların kişisel gelişimine ne denli önemli katkı sağladığını bilen biri olarak, bu projenin hayata geçtiğini görmek beni fazlasıyla mutlu ediyor. Özellikle fotoğraf çekimleri sırasında çocukların bana İnovital Abi diye seslenişlerini hiçbir şeyle değişemem. Bunun yanı sıra diğer sosyal sorumluluk projelerimiz, ilgili ekibimizce olgunlaştırılıyor. İnovital Menemen Figesspor Basketbol Okulları projesinin detaylarını ?İnovital Gıda? Facebook sayfamızdan ya da www.inovitalgida.com.tr adresinden 

takip edebilirsiniz.

 

D.G:  Hocam sizin bu birliktelik ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi öğrenebilirmiyiz?

ÇB: Yaklaşık 15 yıl önce sporu sevdirmek ve sporcu yetiştirmek üzerine kurulan kulübümüz bugüne kadar yetiştirdiği sporcularla bugünlere gelmeyi başardı. Bu yolda ilerlerken yaşadığımız zorlukları yakından gören ve bu dönem içerisinde yine kulübümüzün yetiştirdiği, kulübümüzde oynadığı dönemde çeşitli kategorilerde elinden geleni yapan İrfan Maramuroğlu ve ailesinin katkıları ile çok verimli bir birliktelik ortaya koyduk. Bu birlikteliğin oluşmasında çok büyük katkısı olan İrfan Maramuroğlu; kulübümüzün altyapılarında görevini başarı ile yerine getirdikten sonra eğitimini devam ettirmek için 6 yıl kadar bizlerden uzak kaldı. En son vatani görevini tamamlayıp döndükten sonra bir antrenmanımıza ziyarete geldi. İşletme olarak yeni bir yapılanma içerisine girdiklerini söyledi. Yetiştiği, değer verdigi kulübümüzle daha yakın bir işbirliği içerisine girmek istediklerini söyledi. Bugüne kadar kulüp olarak öncelikli hedefimiz hep ?nitelikli bireyler yetiştirmekti? ve bizler de bu konuda başarılı olabilmek için çok çalıştık. Bugün bunu başardığımızı görmek bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. Sevgili İrfan kardeşimle bir kez daha gurur duydum. Kulübümüz ve oyuncularımız adına kendilerine çok teşekkür ediyorum. Onun bu işbirliği önerisi karşısında ?bir tane top alıp gelmesi ile bile mutlu olabileceğimi? söyledim. Daha sonra bu birlikteliğin daha verimli hale nasıl taşınabileceğine dair yaptığımız detaylı görüşmelerin sonunda kulübümüzün ana sponsoru olmaları konusunda camiamız açısından örnek bir karara vardık. Bu birliktelik takımımıza  ciddi bir özgüven aşıladı, renk kattı. Bu gelişme oyuncularımız ve değerli velilerimiz arasında çok iyi karşılandı. Takım halinde sponsorumuz İnovital Gıda ile gerçekleştirdiğimiz çekimlerden sonra çok iyi geri dönüşler aldık. Oyuncularımız arkadaşlarıyla aralarında takımının ismini İnovital Menemen Figes olarak kullanmaya başladılar. Bu birliktelik sonucunda diğer takımların tepkileride çok olumlu oldu. Bize İnovital kimdir, nedir diye çok soran oldu. Biz de bu konuda onlara açıklama yapıp sponsorumuzun iş alanı ile ilgili bilgilendirmede bulunuyoruz. Onlar da çok güzel bir birliktelik gerçekleştirdiğimizi belirtiyorlar. Bizlere özenerek baktıklarını söylüyorlar. Bu birliktelik bizleri de çok mutlu etti. Artık ismimiz beraber anılıyor. Umuyoruz bu işbirliği her iki taraf için de hayırlı olur. Bizim için en büyük gurur bize emek vermiş, altyapılarımızda görev yapmış bir kardeşimizin minnet borcunu ödemek adına ortaya koyduğu bu duyarlılıktır. Bizde kulüp olarak İnovital ismini en iyi şekilde temsil edeceğiz. İnşallah spor camiası için güzel ve örnek bir başlangıç olur. Daha güzel ve başarılı günlerdede omuz omuza olmaya diliyor ve İnovital Ailesi´ne teşekkür ediyorum.

 

Röportaj: Deniz GÜL