7'nci kez İnadına Tiyatro'da ödül yağdı

Menemen Belediyesi'nin bu yıl 7'ncisini düzenlediği İnadına Tiyatro Festivali görkemli kortej sonrasında Menemen Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Kubilay Aydınlık Yüzler Onur ve Emek Ödülleri Töreni ile devam etti.

Gece, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Prof. Dr. Selda Kulluk Yerdelen'in hazırladığı Dekor-Eskiz-Maket Sergisi'nin açılışı ile başladı. Başkan Tahir Şahin ve eşi Nurdan Şahin ile usta sanatçılar serginin açılış kurdelesini kesti.

Düzenlenen kokteylin ardından usta sanatçılar Cihat Tamer, Füsun Demirel, Tarık Papuççuoğlu, Turan Özdemir ve Altan Gördüm'e ‘Kubilay Aydınlık Yüzler Onur ve Emek Ödülü takdim edildi.

Usta sanatçılara ödülü Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, eşi Nurdan Şahin ile birlikte takdim etti. Konuk ekiplere teşekkür plaketlerinin sunumunun ardından sahne alan Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Sahte Gelin” adlı oyunuyla büyük beğeni topladı.

Menemen'de Festival Var…

5 gün sürecek Tiyatro Festivali'nde; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan ve Edirne, Bitlis, Giresun, Mersin, İstanbul, Eskişehir gibi yurdun dört bir yanından 19 tiyatro topluluğu sahne alacak.

Menemen Belediye Kültür Merkezi'nde sahnelenecek oyunların yanı sıra; Menemen'de sokak oyunları, usta tiyatrocuların atölye gösterimi, söyleşi, müzik dinletisi gibi etkinliklere de yer verilecek.

Meral Çetinkaya, Cihat Tamer, Füsun Demirel, Tarık Papuççuoğlu, Turan Özdemir, Turgay Tanülkü, Altan Gördüm, Tamer Levent, Mehmet Çevik, Ayhan Taş, Yakup Yavru, Prof. Dr. Özdemir Nutku, Prof. Dr. Hülya Nutku, Prof. Dr. Bozkurt Tunç gibi ünlü tiyatro sanatçıları Menemen'de sanatseverlerle buluşacak. 

Haber: Ali Rıza KEMER

Foto: Gökhan KANER