5 NİSAN KUTLAMASI

Menemen´de görev yapan avukatlar 5 Nisan Avukatlar Günü´nde Menemen Adalet Sarayı Baro Odasında bir araya gelerek günlerini kutladılar.

Menemen´de görev yapan avukatlar 5 Nisan Avukatlar Günü´nde Menemen Adalet Sarayı Baro Odasında bir araya gelerek günlerini kutladılar.  

Yeni yılda yeni umutlar

Avukatlar Günü hakkında görüşlerini aldığımız Menemen Baro Temsilcisi Av. Koray Yücel, ?Bugün 5 Nisan Avukatlar Günü´nü kutlamak amacıyla bir araya geldik. Aradan geçen 1 yıllık süre zarfından kaybettiklerimiz oldu, yeni başlayan arkadaşlar oldu. Hasan abimiz de fiilen avukatlığı bıraktı. Yeni bir yıla meslek anlamında umutlarla girmek istiyoruz. İnşallah geçtiğimiz yılları aramayız. Yeni yıl adalet için, avukatlar için güzel bir yıl olur umarım?

?Hukuk daima lazım?

Emekli bir avukat olarak bu günde meslektaşlarını yalnız bırakmayan Hasan Karagöl de şöyle konuştu, ?Fiilen bu meslekte 45 yılı geçtim. Mesleğe başladığımda Menemen´de 15 avukatımız vardı. Çalıştık günler su gibi geçti. Artık gençlere yerimizi bırakma zamanı gelmişti. Bu kararı alırken benden önceki avukat abi ve ablarımı örnek alarak onların yolunu takip ettim ve emekliye ayırdım kendimi. Tabiiki arkadaşlarla her zaman hukuk adını yine beraberiz. Bugün için yine onlarla beraber olmak için buradayım. Pırıl pırıl genç arkadaşlarımız hukuk adına mücadele ediyorlar. Başarıları ile mutlu oluyoruz. Hukuk daima lazım. Avukat daha da lazım. Bugün avukatları ezen en üstte veya en altta hangi kesim veya durumda olursa olsun muhakkak ve muhakkak savunmaya ihtiyaç var. Savunmanın olduğu yerde gerçekler ortaya çıkar. Haksızlıklar daima önlenir? sözleri ile hukukun önemine işaret etti.

Günün anısına toplu fotoğraf çekiminin ardından ikram ile program sona erdi.

Haber: S.Derya BOSUT