Bugün, 9 Temmuz 2020 Perşembe


5. Meslek Komitesi Seçildi

Menemen Ticaret Odası 5. Meslek Komitesi Seçimi geçtiğimiz cuma günü İlçe Seçim Kurulu gözetiminde odanın toplantı salonunda tek liste ile gerçekleştirildi.

 

Menemen Ticaret Odası 5. Meslek Komitesi Seçimi geçtiğimiz cuma günü İlçe Seçim Kurulu gözetiminde odanın toplantı salonunda tek liste ile gerçekleştirildi.

Konu hakkında gazetemize açıklamada bulunan Menemen Ticaret Odası Başkanı İzzet Süsoy, ?16 Nisan´da yapılan seçimlerden sonra 5. Meslek Komitesi´nde oy pusulalarının hatalı düzenlenmesinden dolayı mevcut liste değil, yedek liste girdi. Bu yedek liste geldi, meclisimize katılım sağladılar. Ama 3 ay içerisinde hiçbir meslek komitesi toplantısı yapılamadı. Katılım sağlamadılar ve bizim yönetmeliğimiz göre 3 toplantı üst üste katılım olmazsa ya da yarıdan bir fazla katılım olmazsa görevden düşer diyor. Bunu zaten Odanın Yönetimi ya da Meclisi takip etmiyor direk bu bizim bürokrasimizin işlediği Genel Sekretarya tarafından takip ediliyor. Genel Sekretarya da imzalar bulunmadığı için düştüklerini bildirdi. İlçe Seçim Kurulu´ndan yeniden takvim istendi. Süreci onlar yürüttü ve bugüne (16 Kasım) gün alındı. Bugün 5. Meslek Komitesi´nin seçimleri tek liste olarak yapılıyor. Diğer arkadaşlar katılmadı. Beşinci gruptan bir üyemiz düşmedi, Foça Buz´un sahibi Ali Yanmaz bey geldi tüm imzalarını attı, diğerleri çoğunluk sağlanamadığı için toplantı yapılamadığından dolayı o meclisimiz de devam ediyor. Şu an meclisimize 2 tane asil, 3 tane yedek ve meslek komitesi ile bunun yedekleri oluşacak? şeklinde bilgi verdi.

 

Haber: S. Derya BOSUT