5. Kubilay Kupası Şampiyonu Anadolu Gençlik?

Menemen´in en eski spor organizasyonlarından birisi olan ve bu yıl 5.´si düzenlenen Kubilay Kupası Futbol Turnuvası´nda şampiyon, final maçında Lider Gençlik Spor´u 3-1 mağlup eden Anadolu Gençlik Spor oldu.

 

Menemen´in en eski spor organizasyonlarından birisi olan ve bu yıl 5.´si düzenlenen Kubilay Kupası Futbol Turnuvası´nda şampiyon, final maçında Lider Gençlik Spor´u 3-1 mağlup eden Anadolu Gençlik Spor oldu.

 

İlk olarak 1969 yılında gerçekleştirilen ve Menemen Belediyesi´nin bu yıl 5.´sini düzenlediği Kubilay Kupası Futbol Turnuvası´na 19 takım katıldı. 3 Kasım´da başlayan turnuvada, yaklaşık 400 sporcu şampiyonluk için takımının formasını terletti. Menemen İlçe Stadı´nda Lider Gençlik Spor ile Anadolu Gençlik Spor´un karşılaştığı final maçının ilk yarısı 1-1´lik beraberlikle sona erdi. İkinci yarıda bulduğu penaltı golü ve maçın son dakikasında attığı gol ile Lider Gençlik Spor´u 3-1 mağlup eden Anadolu Gençlik Spor, turnuva şampiyonu oldu.

 

Final maçının ardından düzenlenen ödül töreninde, turnuvanın tüm ödüllerini Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin takdim etti. 14 gol ile turnuvanın gol kralı olan Can Mert Dağ´a yarım altın hediye edildi. En Centilmen Takım seçilen Saadet Spor´a ise kupanın yanı sıra 1 takım forma ve 5 futbol topu hediye edildi. Turnuva 3.´sü Atletico Mardin takım kaptanına kupa ve sporcuların tümüne madalya verildi. Turnuva 2.´si Lider Gençlik Spor´a kupanın yanı sıra, tüm sporcularına madalya ve çeyrek altın verildi. Turnuva şampiyonu Anadolu Gençlik Spor ise kupa ve tüm sporcularına madalya ve yarım altın ile ödüllendirildi. Ayrıca turnuvaya katılan tüm takımlara plaket ve sporculara katılım belgesi verildi.

 

Başkan ŞAHİN; ?Amacımız,  birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek?

?Spor sınırları kaldıran dildir? diyen Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, 5. Kubilay Kupası Futbol Turnuvası ödül töreninde şunları söyledi; ?Kubilay Kupası ve Başkanlık Kupası adı altında yılda iki turnuva düzenliyoruz. Böylece bin kadar sporcu kardeşimizle birlikte oluyoruz. Menemen Belediyesi olarak bu turnuvaları gerçekleştirmemizin en büyük amaçlarından birisi, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmektir. Doğulu, Batılı, Kürt, Türk, Alevi, Sünni, Boşnak, Çerkez demeden arkadaşlarımız bu turnuvalarda görev alıyor, katkı koyuyor. Birlik, beraberlik, kardeşlik adına hepinize çok teşekkür ediyorum. Birlik, beraberlik, kardeşlik varsa; bu devlet her zaman tek devlet olarak devam edecektir, bu millet her zaman tek millet olarak devam edecektir, bu vatan her zaman tek vatan olarak devam edecektir, gönderde dalgalanan ay yıldızlı bayrağımız her zaman tek bayrak olarak devam edecektir. Çanakkale´deki Şehitlikte Türk de, Kürt de, Laz da, Boşnak da var. Allah birliğimizi bozmasın.?

 

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin´in, Şampiyon Anadolu Gençlik Spor Takımı ile hatıra fotoğrafı çekilmesiyle ödül töreni sona erdi.

Haber: Erhan ÖZALP