4 kafadar okulu soydu

Menemen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ?A´ ve ?B´ bloklarına giren hırsızlar okuldaki çok sayıda laptopu ve okulun ana bilgisayarlarını çaldılar.

4 kafadar okulu soydu

Menemen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  ?A´ ve ?B´  bloklarına giren hırsızlar okuldaki çok sayıda laptopu ve okulun ana bilgisayarlarını çaldılar.

Edinilen bilgilere göre olay 16 Aralık Çarşamba gecesi 02.30 sıralarında meydana geldi. İdari binaya giren hırsızlar ilk olarak alarm tesisatını devre dışı bıraktılar.  

Direk birinci katta olan okul müdürü Müdür Şuayip Kurt´un odasının kapısını kırıp masanın üzerini dağıttılar.   Daha sonra müdür yardımcılarının kapılarını tekmelerle kırıp içeriye girdiler. Odalardaki ana bilgisayarları söküp aldılar.  Öğretmenler odasını dağıtıp masaların çekmecelerini kırarak içindekileri yerlere attılar. Bazı elektronik malzemeleri kırıp parçaladılar. Odada buldukları laptop bilgisayarları aldılar.

Okulda akşamları gece eğitimi yapıldığını söyleyen okul idarecileri, ?Sorumlu öğretmenimiz alarmı kurup kapıyı kilitlemiş ve okuldan ayrılmış? ifadesini kullandı.

Okula sabah saatlerinde gelen Menemen İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulnasır Şimşek okul yöneticileri ve emniyet yetkililerinden olayla ilgili bilgileri aldı.

Okula giren kişiler daha sonra da karşı taraftaki ?B´ bloktaki kantinin camını kırıp pencerenin demir korkuluğunu kilidini kırarak içeri girmişler ve kantinin kasasını açıp içinde bulunan 45 liralık bozuk parayı almışlar. Bisküvileri yerlere saçmışlar.  Etrafı dağıtıp oradan spor odasına girip kameraları kırmışlar ve okulun B blokta tek demir kapısı bulunan Kimya, Bilişim ve Motor Bölümü´nün çelik kapısını kanırtarak yırtıp açmışlar.   

Okul yetkilileri okulun A blokun da geçtiğimiz günlerde öğretmenlere 140 adet tablet bilgisayar dağıtıldığını bunlardan bazılarının okulda öğretmenler odasında dolaplarda olduğu bunlardan 4 tanesinin çalındığını ifade ettiler. Ayrıca okulda yapılan bu hırsızlığın ilk kez olmadığı ve geçen sene de Ağustos ayında aynı olayın yaşandığı ve olayın olduğu gece Menemen Belediyesi Kültür Merkezinde okul tarafından türkü gecesi düzenlediği öğrenildi.

Okula giren ve etrafı dağıtıp hırsızlık yapan 4 kafadarın işleri bittikten sonra okulu terk etmeden önce kameralara verdikleri pozlarda hepsinin görüntülerinin çok net çıktığını belirleyen emniyet güçleri 4 kafadarı kısa sürede bulmak için bazı yerlere baskınlar düzenledi. Edinilen bilgilere göre bu işi yapanların okulun öğrencileri olmadığı iddia edildi.

Haber: S. Derya BOSUT