3 İLÇE´NİN MAHALLE TEMSİLCİLERİ MENEMEN´DE BULUŞTU
CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel´in, ilkini Bergama´da yaptığı mahalle temsilcileri buluşmasında ikinci durağı Menemen oldu. Menemen Belediyesi Kubilay Kültür Merkezi´nde düzenlenen toplantıda Menemen, Foça ve Aliağa´daki mahalle temsilcileriyle buluşan Deniz Yücel, yerel seçimlerde yakalanacak başarının genel iktidarı da getireceğine işaret etti. Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ise 31 Mart 2019´da yapılacak yerel seçimlere CHP´nin en doğru adaylarla girebilmesi için İl ve İlçe Örgütlerinin fikirlerine değer verilmesi gerektiğini söyledi.
Tarih: 5.10.2018 12:13:11/ 1029okunma / 0yorum

3 İLÇE´NİN MAHALLE TEMSİLCİLERİ MENEMEN´DE BULUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığının başlattığı taban harekatı kapsamında yapılan Mahalle Temsilcileri Toplantısı´nın ikincisi Menemen´de gerçekleşti. Menemen, Foça ve Aliağa ilçelerinin mahalle temsilcilerinin katıldığı toplantı, Menemen Belediyesi Kubilay Kültür Merkezi´nde yapıldı.

CHP İzmir İl Başkanı Av. Deniz Yücel´in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak, Foça İlçe Başkanı Baran Gezmiş Yıldırım, Aliağa İlçe Başkanı Özcan Durmaz, CHP İzmir İl Başkan Yardımcıları Hasan Ali Oray, Saadettin Coşkuner, Adnan Alabay ve Fulya Alçay, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Sevim Köz, Hande Deniz Şentürk ve Ömer Berk Gönençer, Menemen Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve Sivil Toplum Örgütleri Başkanları katıldı.

 

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan toplantının açılış bölümünde katılımcıları selamladığı bir konuşma yapan CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak, Bergama´dan sonra ikincisi Menemen´de gerçekleştirilen Mahalle Temsilcileri Toplantısı´na ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

 

BAŞKAN ŞAHİN; “İLÇE VE İL ÖRGÜTÜNE DEĞER VERİLDİĞİ ZAMAN BAŞARI GELİYOR”

Bu toplantının Kubilay Kültür Merkezi´nin tanıtımına da katkı sunduğunu ve bundan mutluluk duyduğunu ifade eden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ise konuşmasında; “CHP İzmir İl Başkanlığımız çok doğru bir karar vermiş. Mahalle Temsilcileri Toplantıları yaparak bugün burada Foça, Aliağa ve Menemen´deki hemşehrilerimizi kaynaştırıyor. Belediye Başkanlığı seçimleri sadece Belediye Başkan Adayı ile kazanılmıyor. Belediye Başkan Adayı ne kadar can siper hane çalışırsa çalışsın eğer örgüt çalışmıyor ve kapı kapı gezmiyorsa, o zaman o Belediye Başkanlığını kaybediyoruz. Belediye Başkanlığı kaybedilen yerlerde ana sebeplerden bir tanesi budur. İşte dibimizdeki Aliağa. Aliağa kaybedilince zararı bize geliyor. Ödemiş´i kaybedince zararı Beydağ´a geliyor. Selçuk ve Torbalı´yı kaybedince zararı merkeze doğru kayıyor. 8 ilçeyi kaybettik, hepimizin içi kan ağlıyor. Umarım genel merkezimiz çok doğru bir yöntemle, tespitle adaylarımızı belirleyecek. Bir tek isteğim var. İlçe ve İl Örgütümüzden de fikir alırlar ve o fikirlere değer verirlerse bizim için yeterlidir. İlçe ve İl Örgütüne değer verildiği zaman emin olunuz ki doğru adaylar çıkacaktır. İşte o zaman 1+30 ilçede CHP´nin 6 oklu bayrağını dalgalandırmak hepimizin boynumuzun borcu olacaktır” dedi.

 

“SEVGİYİ ELDEN BIRAKMAYALIM”

Yerel seçimlerde Cumhur İttifakı´nın konuşulduğu bir süreçte CHP´lilerin birbirine her zamankinden daha sıkı sarılması gerektiğini ifade eden Başkan Tahir Şahin konuşmasına şöyle devam etti; “Aday adayları çıkacak, bu demokrasinin gereğidir. Aday adaylarını destekleyen kardeşlerim, birbirleriyle polemiğe girmesinler. Birbirleriyle polemiğe girdiklerinde o zaman mesafe açılıyor, sonrası seçimlerde kimse kimsenin yanına gelmiyor. Cumhur İttifakı´nın konuşulduğu bu önemli süreçte en çok kızdığımız insanımız bile olsa bizim birbirimize ihtiyacımız var. Sevgiyi elden bırakmayalım. Biz bu işin üstesinden geleceğiz. Sevgi kazanacak. 1+30 ilçe hayırlı uğurlu olsun.”

 

YÜCEL; “DEVE KUŞU GİBİ KAFALARINI KUMA GÖMÜP…”

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Menemen´de düzenlenen Mahalle Temsilcileri toplantısında örgüte yerel seçim mesajları verirken, AKP iktidarını da ekonomi üzerinden eleştirdi. Yücel konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Yerel seçimler yaklaşırken tabandan başlattığımız çalışmalarla, omuz omuza bu süreci partimizi iktidara taşıyarak taçlandırmak zorundayız. Peki, bunu nasıl başaracağız? Ülkemiz bugün ekonomik krizlerin en büyüğünü yaşarken ne Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan, ne de tek bir AKP´liden çözüme yönelik gerçekçi en küçük bir açıklama yokken, bunu başarmamamız aslında zor olandır. Bugün bakkaldan, marketten, çarşı-pazardan ve akaryakıt istasyonundan aldıklarınızı yarın aynı fiyata alacağınızın garantisi yok. AKP´nin deve kuşu gibi kafasını kuma gömdüğü, sadece kabadayı ağzıyla, hamasetle, milliyetçilik naraları atarak çözmeye çalıştığı ama her ağızlarını açtıklarında krizi daha da büyüttükleri bir dönemdeyiz. Ekonomi ehil olmayan kişilere teslim edilmiş, damat bey her ağzını açtığında döviz fırlıyor, çöküş hızlanıyor. Türkiye´yi bu hale getirenlerden halk artık bıkmış ve kurtulmak istiyor. Bize düşen halkın arasında, halkın sesine kulak vererek ve kendimizi sizlerin sayesinde de doğru anlatarak bu seçimler için canla başla çalışmaktır.”

 

KRİZDEN ÇIKIŞIN VE UMUDUN ADI CHP´DİR

Türkiye´de çiftçinin toprağını ekemeyecek, anne ve babaların çocuklarına okul harçlığı veremeyecek duruma geldiğini söyleyen CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel “Vatandaş memleketi bu krizden çıkaracak, yoksulluğu bitirecek ve saray ekonomisine son verecek bir umut arayışı içinde. O umudun CHP olduğunu herkese anlatmak ve ikna etmek zorundayız. Belediyelerimizin olduğu yerlerde halkın, çiftçinin nasıl kalkındığını anlatacağız. Yandaşa değil halka hizmet ettiğimizi her yerde söyleyeceğiz. Yerelde CHP´nin başarısının, ülkeyi AKP´den kurtaracak genel iktidarı da getireceğine bizlerin inandığımız gibi, vatandaşlarımıza da inandıracağız. Bu yerel seçimlerde hiçbir şeyi hafife almadan, rehavete kapılmadan ama hiçbir şeyden korkmadan da çalışacağız. Ülkesi için, vatanı için, partisi için fedakarlık yapacak insanlara ihtiyacımız var. Sizler, CHP mahalle temsilcisi vasfını taşıdığınız için, bu niteliklerin hepsine sahipsiniz. O zaman yapmamız gereken tek şey, en yakınımızdan komşularımızdan başlayarak herkese kurtuluşun, kalkınmanın, demokrasinin ve krizden çıkışın çaresinin CHP olduğunu anlatmaktır” dedi.

 

“EN HAFİF TABİRLE HADSİZLİKTİR”

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, AKP İzmir İl Başkanı Aydın Şengül ve AKP İzmir Milletvekili Atilla Kaya´nın bazı basın yayın organlarına yansıyan, CHP´yi ve CHP´lileri suçlayan sözlerine Menemen´den yanıt verdi. Yücel “AKP´liler yine işi gücü bırakmış CHP´ye ve CHP´lilere iftira atma yarışına girmiş. AKP İl Başkanı Aydın Şengül ‘CHP´liler Atatürk´ü tanımıyor, Cumhuriyeti bilmiyor´ açıklaması yapmış. Bu en hafif tabiri ile haddini bilmezlik, kendini bilmezliktir. Bu çok talihsiz ve mesnetsiz bir açıklamadır. Daha fazlasını söylemek istemiyorum. Bir başka AKP´li, İzmir Milletvekili Atilla Kaya´da ‘2014 seçimlerinde FETÖ, İzmir´ de CHP seçimleri kazansın diye çok çalıştı´ demiş. Bunlar tüm İzmirlileri, tüm CHP´lileri kendileri gibi zannediyorlar. FETÖ´yü bu memleketin, bu milletin başına kimler bela etti, devleti kimler bu teröristlere teslim etti, kim bunlarla koyun koyunaydı, halkımız bunların yüzünden nasıl büyük acılar çekti? Bizim ve İzmirlilerin hafızasında tüm bunlar çok canlı bir şekilde duruyor. Kimse İzmirlilerin hafızası ve zekasıyla dalga geçmeye kalkmasın. Bu cehalet örneği açıklamaları çokta ciddiye alıp, daha fazla uzatmaya gerek yok. Bu, kendi içine düştüğü bataklığı görmezden gelen zihniyete, bugüne kadar en güzel cevabı İzmirliler vermiştir. İnşallah bir kez daha, yerel seçimlerde bu cevabı sadece İzmir´den değil, tüm Türkiye´den, adeta bir tokat yercesine alacaklardır” dedi.

Haber: Gökay ÖZALP

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İMPLANT TEDAVİSİNDE YENİ YAKLAŞIMLAR-Artık Daha Kolay
İMPLANT TEDAVİSİNDE YENİ YAKLAŞIMLAR-Artık Daha Kolay
Teknoloji her alanda olduğu gibi bizim alanımızda da günden güne ilerliyor, gelişiyor
BİRAZ SABIR ÇOKÇA SEVGİ
BİRAZ SABIR ÇOKÇA SEVGİ
Çocukluğumdan ilk hatırladığım anım ne diye düşündüm. Annemin kucağındayım, kalabalık bir ortam.
HASTANIN KARNINDA BANT UNUTMUŞLAR
HASTANIN KARNINDA BANT UNUTMUŞLAR
Bir ulusal kanalın ana haberinde erkek spiker söze “doktorun ihmali pahalıya mal oldu” diye söze başlıyor.
AYRILIK VAKTİ GELDİYSE
AYRILIK VAKTİ GELDİYSE
Vardığın yere benden selam et Bilhassa benim gibi gözyaşı dökenlere
TÜRK KADINI ATA´SINA MÜTEŞEKKİR
TÜRK KADINI ATA´SINA MÜTEŞEKKİR
Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını kazanmasın 84´üncü yıldönümü ve aynı zamanda 5 Aralık Kadın Hakları Günü, Menemen´de coşkuyla kutland
SOĞAN PAHALILIĞINA ÇARE..! SOĞANSIZ MENEMEN
SOĞAN PAHALILIĞINA ÇARE..! SOĞANSIZ MENEMEN
‘Menemen soğanlı mı olmalı, soğansız mı?´ tartışmaları süre dursun, “Menemen” adı ile özdeşleşen ve ünü ülke sınırlarını aşan Menemen Yemeği soğan fiyatlarındaki artış nedeniyle soğansız yenmeye başlandı
OÇEM´de Engelliler Günü
OÇEM´de Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engeliler Günü nedeniyle Sabahat Akşıray Özel Eğitim Uygulama Okulu´nda bir program gerçekleştirildi.
Kaliteli İletişim Semineri
Kaliteli İletişim Semineri
Menemen Ticaret Odası organizasyonuyla düzenlenen “İş Dünyasında ve Özel Yaşamda Kaliteli İletişim” konulu seminer, Prof. Dr. Üstün Dökmen´in keyifli sunumu ile gerçekleştirildi.
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar köşemizde bu hafta, babadan bu işi devam ettiren Seç Halı sahibi Metin Demir ile söyleşi gerçekleştirdik.
1951  YILINDA MENEMEN  (EYLÜL - ARALIK)
1951 YILINDA MENEMEN (EYLÜL - ARALIK)
ÖZETLE: 1951 yılının son aylarında Menemen´de en çok konuşulan konu Menemen´e yerleştirilen göçmen aileleridir. Bu aileler için öncelikle konaklama, barınma ve geçimlerini sağlamak için çalışmalar yapılmış, bu çalışmaları da İzmir Valisi Sabri Adal yakından takip etmiştir.
 Ziraat Odası´nda Seçim Süreci Başladı
Ziraat Odası´nda Seçim Süreci Başladı
2019 yılı Şubat ayı içinde yapılacak olan Menemen Ziraat Odası Genel Kurul öncesinde 16 Aralık Pazar günü delege seçimi gerçekleşecek.
Menemen Spor :1 - Kasımpaşa : 2
Menemen Spor :1 - Kasımpaşa : 2
Ziraat Türkiye Kupası 5´inci Tur ilk maçında temsilcimiz Menemen Belediyespor Kasımpaşa ile Menemen İlçe Stadında karşı karşıya geldi
Yılda Bir Gün Değil…
Yılda Bir Gün Değil…
3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Menemen Elele Engelliler Derneği tarafından Menemen Cumhuriyet Meydanı´nda engellilerin zorlu yaşamlarına ve engellilere yardım edilmediğine dikkat çeken bir basın açıklaması gerçekleştirildi.
Menemen´den İngiltere´ye Başarı Öyküsü
Menemen´den İngiltere´ye Başarı Öyküsü
Tunceli doğumlu, iki yaşında Menemen´e gelen ve 19 yaşına kadar burada yaşayan Şenol Erdoğan(31), aile bütçesine destek olmak amaçlı çocuk yaşta başladığı erkek kuaförlüğünde İngiltere´ye kadar ulaşarak ünlülerin kuaförlüğünü yapar hale geldi.
Çıkış Başladı
Çıkış Başladı
TFF 2´nci Lig Kırmızı Grup´ta mücadele eden ve geçtiğimiz haftalarda üst üste aldığı 3 beraberliğin ardından 2. sıraya gerileyen temsilcimiz Menemen Belediyespor bu hafta iç sahada oynanan Bandırmaspor Baltok maçında 2-1 skorla galip gelerek 4. maçın sonunda 3 puanın sahibi oldu
Menemen Çömlekçiliğinin Altın Yılları
Menemen Çömlekçiliğinin Altın Yılları
Menemen´in ünü geçmişte çömlek ve seramikçilik ile biliniyordu. Bu meslek markalaşmış ürünleriyle yurtiçi yanında yurtdışına ihracatla altın yıllarını yaşıyordu.
EVDEKİ BAKIM ÇOK ÖNEMLİ
EVDEKİ BAKIM ÇOK ÖNEMLİ
Ağız ve diş sağlığının şüphesiz temelinde iyi bir bakım yer alıyor. Dişleri uygun şekilde temizlemezsek diş kaybına kadar gidebilen sorunlara yol açıyor.
SİZİN BİSİKLETİNİZ KAÇ TEKER
SİZİN BİSİKLETİNİZ KAÇ TEKER
Doğum anımızı hatırlamıyoruz. Doğum öncesi ve doğum koşullarında da aynı değiliz.
DÜNYA ÇAPINDA BİR YAZAR OLDUĞUMU BİLİYOR MUSUNUZ – 2
DÜNYA ÇAPINDA BİR YAZAR OLDUĞUMU BİLİYOR MUSUNUZ – 2
Size geçen hafta 1991 yılında yazmış olduğum bir tıbbi makalenin dünya çapında yankı uyandırdığını ve çok sayıda makaleye ve bazı önde gelen tıp kitaplarına kaynak oluşturduğunu anlatmıştım.
ÖĞRETMENİM
ÖĞRETMENİM
Yedi yaşında seninle tanıştım Verdiğin bilgiyle makama ulaştım
Öğretmenler Günü Kutlandı
Öğretmenler Günü Kutlandı
Millet mekteplerinin açılışı ve Atatürk´ün başöğretmenliği kabul tarihi olan ve 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanan 24 Kasım Günü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlandı.
İzmir
12 Aralık 2018 Çarşamba
Bugün
Sağanak
8 °C
2 °C
Perşembe
Sağanak
13 °C
8 °C
Cuma
Bulutlu
16 °C
11 °C
Resmi İlanlar

/resimler/2015-3/30/1543534550291.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3505
EURO
6.0880
E-Gazete
Sirkenin balı bozması gibi kötü huy da amelleri bozar. Güneşin karı erittiği gibi güzel ahlak da günahları öyle eritir.

Hz.Muhammed
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ