3 İLÇE´NİN MAHALLE TEMSİLCİLERİ MENEMEN´DE BULUŞTU
CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel´in, ilkini Bergama´da yaptığı mahalle temsilcileri buluşmasında ikinci durağı Menemen oldu. Menemen Belediyesi Kubilay Kültür Merkezi´nde düzenlenen toplantıda Menemen, Foça ve Aliağa´daki mahalle temsilcileriyle buluşan Deniz Yücel, yerel seçimlerde yakalanacak başarının genel iktidarı da getireceğine işaret etti. Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ise 31 Mart 2019´da yapılacak yerel seçimlere CHP´nin en doğru adaylarla girebilmesi için İl ve İlçe Örgütlerinin fikirlerine değer verilmesi gerektiğini söyledi.
Tarih: 5.10.2018 12:13:11/ 1141okunma / 0yorum

3 İLÇE´NİN MAHALLE TEMSİLCİLERİ MENEMEN´DE BULUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığının başlattığı taban harekatı kapsamında yapılan Mahalle Temsilcileri Toplantısı´nın ikincisi Menemen´de gerçekleşti. Menemen, Foça ve Aliağa ilçelerinin mahalle temsilcilerinin katıldığı toplantı, Menemen Belediyesi Kubilay Kültür Merkezi´nde yapıldı.

CHP İzmir İl Başkanı Av. Deniz Yücel´in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak, Foça İlçe Başkanı Baran Gezmiş Yıldırım, Aliağa İlçe Başkanı Özcan Durmaz, CHP İzmir İl Başkan Yardımcıları Hasan Ali Oray, Saadettin Coşkuner, Adnan Alabay ve Fulya Alçay, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Sevim Köz, Hande Deniz Şentürk ve Ömer Berk Gönençer, Menemen Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve Sivil Toplum Örgütleri Başkanları katıldı.

 

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan toplantının açılış bölümünde katılımcıları selamladığı bir konuşma yapan CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak, Bergama´dan sonra ikincisi Menemen´de gerçekleştirilen Mahalle Temsilcileri Toplantısı´na ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

 

BAŞKAN ŞAHİN; “İLÇE VE İL ÖRGÜTÜNE DEĞER VERİLDİĞİ ZAMAN BAŞARI GELİYOR”

Bu toplantının Kubilay Kültür Merkezi´nin tanıtımına da katkı sunduğunu ve bundan mutluluk duyduğunu ifade eden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ise konuşmasında; “CHP İzmir İl Başkanlığımız çok doğru bir karar vermiş. Mahalle Temsilcileri Toplantıları yaparak bugün burada Foça, Aliağa ve Menemen´deki hemşehrilerimizi kaynaştırıyor. Belediye Başkanlığı seçimleri sadece Belediye Başkan Adayı ile kazanılmıyor. Belediye Başkan Adayı ne kadar can siper hane çalışırsa çalışsın eğer örgüt çalışmıyor ve kapı kapı gezmiyorsa, o zaman o Belediye Başkanlığını kaybediyoruz. Belediye Başkanlığı kaybedilen yerlerde ana sebeplerden bir tanesi budur. İşte dibimizdeki Aliağa. Aliağa kaybedilince zararı bize geliyor. Ödemiş´i kaybedince zararı Beydağ´a geliyor. Selçuk ve Torbalı´yı kaybedince zararı merkeze doğru kayıyor. 8 ilçeyi kaybettik, hepimizin içi kan ağlıyor. Umarım genel merkezimiz çok doğru bir yöntemle, tespitle adaylarımızı belirleyecek. Bir tek isteğim var. İlçe ve İl Örgütümüzden de fikir alırlar ve o fikirlere değer verirlerse bizim için yeterlidir. İlçe ve İl Örgütüne değer verildiği zaman emin olunuz ki doğru adaylar çıkacaktır. İşte o zaman 1+30 ilçede CHP´nin 6 oklu bayrağını dalgalandırmak hepimizin boynumuzun borcu olacaktır” dedi.

 

“SEVGİYİ ELDEN BIRAKMAYALIM”

Yerel seçimlerde Cumhur İttifakı´nın konuşulduğu bir süreçte CHP´lilerin birbirine her zamankinden daha sıkı sarılması gerektiğini ifade eden Başkan Tahir Şahin konuşmasına şöyle devam etti; “Aday adayları çıkacak, bu demokrasinin gereğidir. Aday adaylarını destekleyen kardeşlerim, birbirleriyle polemiğe girmesinler. Birbirleriyle polemiğe girdiklerinde o zaman mesafe açılıyor, sonrası seçimlerde kimse kimsenin yanına gelmiyor. Cumhur İttifakı´nın konuşulduğu bu önemli süreçte en çok kızdığımız insanımız bile olsa bizim birbirimize ihtiyacımız var. Sevgiyi elden bırakmayalım. Biz bu işin üstesinden geleceğiz. Sevgi kazanacak. 1+30 ilçe hayırlı uğurlu olsun.”

 

YÜCEL; “DEVE KUŞU GİBİ KAFALARINI KUMA GÖMÜP…”

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Menemen´de düzenlenen Mahalle Temsilcileri toplantısında örgüte yerel seçim mesajları verirken, AKP iktidarını da ekonomi üzerinden eleştirdi. Yücel konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Yerel seçimler yaklaşırken tabandan başlattığımız çalışmalarla, omuz omuza bu süreci partimizi iktidara taşıyarak taçlandırmak zorundayız. Peki, bunu nasıl başaracağız? Ülkemiz bugün ekonomik krizlerin en büyüğünü yaşarken ne Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan, ne de tek bir AKP´liden çözüme yönelik gerçekçi en küçük bir açıklama yokken, bunu başarmamamız aslında zor olandır. Bugün bakkaldan, marketten, çarşı-pazardan ve akaryakıt istasyonundan aldıklarınızı yarın aynı fiyata alacağınızın garantisi yok. AKP´nin deve kuşu gibi kafasını kuma gömdüğü, sadece kabadayı ağzıyla, hamasetle, milliyetçilik naraları atarak çözmeye çalıştığı ama her ağızlarını açtıklarında krizi daha da büyüttükleri bir dönemdeyiz. Ekonomi ehil olmayan kişilere teslim edilmiş, damat bey her ağzını açtığında döviz fırlıyor, çöküş hızlanıyor. Türkiye´yi bu hale getirenlerden halk artık bıkmış ve kurtulmak istiyor. Bize düşen halkın arasında, halkın sesine kulak vererek ve kendimizi sizlerin sayesinde de doğru anlatarak bu seçimler için canla başla çalışmaktır.”

 

KRİZDEN ÇIKIŞIN VE UMUDUN ADI CHP´DİR

Türkiye´de çiftçinin toprağını ekemeyecek, anne ve babaların çocuklarına okul harçlığı veremeyecek duruma geldiğini söyleyen CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel “Vatandaş memleketi bu krizden çıkaracak, yoksulluğu bitirecek ve saray ekonomisine son verecek bir umut arayışı içinde. O umudun CHP olduğunu herkese anlatmak ve ikna etmek zorundayız. Belediyelerimizin olduğu yerlerde halkın, çiftçinin nasıl kalkındığını anlatacağız. Yandaşa değil halka hizmet ettiğimizi her yerde söyleyeceğiz. Yerelde CHP´nin başarısının, ülkeyi AKP´den kurtaracak genel iktidarı da getireceğine bizlerin inandığımız gibi, vatandaşlarımıza da inandıracağız. Bu yerel seçimlerde hiçbir şeyi hafife almadan, rehavete kapılmadan ama hiçbir şeyden korkmadan da çalışacağız. Ülkesi için, vatanı için, partisi için fedakarlık yapacak insanlara ihtiyacımız var. Sizler, CHP mahalle temsilcisi vasfını taşıdığınız için, bu niteliklerin hepsine sahipsiniz. O zaman yapmamız gereken tek şey, en yakınımızdan komşularımızdan başlayarak herkese kurtuluşun, kalkınmanın, demokrasinin ve krizden çıkışın çaresinin CHP olduğunu anlatmaktır” dedi.

 

“EN HAFİF TABİRLE HADSİZLİKTİR”

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, AKP İzmir İl Başkanı Aydın Şengül ve AKP İzmir Milletvekili Atilla Kaya´nın bazı basın yayın organlarına yansıyan, CHP´yi ve CHP´lileri suçlayan sözlerine Menemen´den yanıt verdi. Yücel “AKP´liler yine işi gücü bırakmış CHP´ye ve CHP´lilere iftira atma yarışına girmiş. AKP İl Başkanı Aydın Şengül ‘CHP´liler Atatürk´ü tanımıyor, Cumhuriyeti bilmiyor´ açıklaması yapmış. Bu en hafif tabiri ile haddini bilmezlik, kendini bilmezliktir. Bu çok talihsiz ve mesnetsiz bir açıklamadır. Daha fazlasını söylemek istemiyorum. Bir başka AKP´li, İzmir Milletvekili Atilla Kaya´da ‘2014 seçimlerinde FETÖ, İzmir´ de CHP seçimleri kazansın diye çok çalıştı´ demiş. Bunlar tüm İzmirlileri, tüm CHP´lileri kendileri gibi zannediyorlar. FETÖ´yü bu memleketin, bu milletin başına kimler bela etti, devleti kimler bu teröristlere teslim etti, kim bunlarla koyun koyunaydı, halkımız bunların yüzünden nasıl büyük acılar çekti? Bizim ve İzmirlilerin hafızasında tüm bunlar çok canlı bir şekilde duruyor. Kimse İzmirlilerin hafızası ve zekasıyla dalga geçmeye kalkmasın. Bu cehalet örneği açıklamaları çokta ciddiye alıp, daha fazla uzatmaya gerek yok. Bu, kendi içine düştüğü bataklığı görmezden gelen zihniyete, bugüne kadar en güzel cevabı İzmirliler vermiştir. İnşallah bir kez daha, yerel seçimlerde bu cevabı sadece İzmir´den değil, tüm Türkiye´den, adeta bir tokat yercesine alacaklardır” dedi.

Haber: Gökay ÖZALP

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Menemen Ziraat Odası İzmir Tarım Fuarında da Görevini Yaptı
Menemen Ziraat Odası İzmir Tarım Fuarında da Görevini Yaptı
Avrupa´nın dört büyük tarım fuarından biri olarak nitelendirilen Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı (Agroexpo) 14. kez Fuar İzmir´de kapılarını açtı.
Menemen Ticaret Odası ile BİLNET Okulları Arasında İndirim Anlaşması
Menemen Ticaret Odası ile BİLNET Okulları Arasında İndirim Anlaşması
Menemen Ticaret Odası ve Bilfen Şirketler Grubu markası olan “BİLNET Okulları Ulukent Yerleşkesi” ile indirim anlaşması imzalandı.
 KIZILAY´A YENİ YÖNETİM
KIZILAY´A YENİ YÖNETİM
Türk Kızılay´ı Menemen Şube Başkanlığı 2019 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, geçtiğimiz cumartesi günü şube binasında gerçekleştirildi.
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar köşemizde bu hafta, Kubbeli Bakkal geleneğinin üçüncü kuşak temsilcisi Ali Haydar Ayla ile 600 yıllık tarihi mekanda bir söyleşi gerçekleştirdik.
Tarsus İdman Yurdu: 0 – Menemen Spor: 3
Tarsus İdman Yurdu: 0 – Menemen Spor: 3
Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup´ta mücadele eden temsilcimiz Menemen Spor pazar günü Mersin´de oynadığı karşılaşmada Tarsus İdman Yurdu´nu 3-0 mağlup etti
Konya´da Sergilenecek
Konya´da Sergilenecek
81 İLDE ŞANLI BAYRAĞIM projesi kapsamında ilçemizden Kubilay İlkokulu 3-K sınıfı çalışmalarını tamamladı.
Kütüphanede Film Günleri Başladı
Kütüphanede Film Günleri Başladı
Menemen Kaymakamlığı Menemen İlçe Halk Kütüphanesi tarafından ilçemizde film gösterimleri başladı.
“Spor Barış ve Kardeşliktir”
“Spor Barış ve Kardeşliktir”
1. Amatör Küme 1. Grupta(A Grubu) mücadele eden Asarlık Gençlerbirliği Spor 2018-2019 sezonunu üçüncü olarak tamamladı.
FOÇALI KAAN BALIKESİR´DE ALTIN MADALYAYA UZANDI
FOÇALI KAAN BALIKESİR´DE ALTIN MADALYAYA UZANDI
Foça Belediyespor´lu 10 yaş sporcusu Kaan Yüksel Balıkesir´de düzenlenen İller arası Karate Turnuvası´nda birincilik kürsüsüne çıktı. Yüksel 2009 doğumlular +45 kilo kategorisinde tüm rakiplerini geride bırakarak altın madalyaya ulaştı.
20 YAŞ DİŞİ
20 YAŞ DİŞİ
Ağız içinde tam olarak çıkacak yer bulamayan veya sürme pozisyonunun dışında bir pozisyonda gelişen 20 yaş dişleri gömülü olarak kalırlar.
SİZ YİNE DE ÖNCE SAĞA SONRA SOLA SONRA TEKRAR SAĞA BAKIN!!
SİZ YİNE DE ÖNCE SAĞA SONRA SOLA SONRA TEKRAR SAĞA BAKIN!!
Yıllar önce ilk Fransa´da karşılaşmıştım. “Trafikte yaya önceliği”
BU SEÇİM İZMİR´E TALANDAN KURTULMA ŞANSI GETİRİYOR
BU SEÇİM İZMİR´E TALANDAN KURTULMA ŞANSI GETİRİYOR
Eskiden halkların, insanların haklarının gasp edilmesi şeklindeki talan çağımızda dönüşüm geçirdi şimdilerde daha çok doğanın, doğal kaynakların ve hayvanların yaşam haklarının talanı daha ön planda gidiyor.
İLKBAHARIN GELİŞİ
İLKBAHARIN GELİŞİ
Kuşların cıvıl cıvıl ötüşünden Güneşin ısısıyla görünüşünden
Gözler Başkan ŞAHİN´de
Gözler Başkan ŞAHİN´de
Menemen´de dört dönemdir Belediye Başkanlığı yapan Tahir Şahin, 5. dönem için yola çıktığı CHP´den aday gösterilmedi. İzmir´in kıdemli Belediye Başkanlarından Tahir Şahin´e, DSP´den “Adayımız ol” teklifi geldi. Gözler yine Başkan Şahin´e çevrildi.
Öncelik Yayanın!
Öncelik Yayanın!
Konu hakkında bilgisine başvurduğumuz Menemen Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hilmi Kurtoğlu, “6 Şubat 2019 Çarşamba günü İçişleri Bakanlığımızın bizzat kendisinin de başlattığı tüm Türkiye genelinde 12.00 ila 13.00 saatleri arasında uygulanan Yaya Öncelikli bir Trafik Çalıştayı yapıldı.
Başkan´dan Teşekkür
Başkan´dan Teşekkür
Menemen Ziraat Odası Başkanı A. Metin Karagöl genel kurulun ardından gazetemize yaptığı açıklamasında katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ederken delegelere şöyle seslendi, “Kongremize katılan değerli Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Belediye Başkan Adayları, Parti Başkanları, Oda Başkanları, Muhtarlar ve Üyelerin hepsine teşekkür ederim.
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar köşemizde bu hafta, eski Bergama Caddesi üzerinde 1997´den bugüne gelen Uysal Ekmek Taş Fırını yolculuğuna 2013 yılında dahil olan Dilek Uysal´ı sizlerle tanıştırmak istedik.
1954 YILINDA MENEMEN  (MART - HAZİRAN)
1954 YILINDA MENEMEN (MART - HAZİRAN)
Bugün, Menemen´in Sesi Gazetesi´nde 100. yazımı yazıyorum. Ancak işlerimin yoğunluğu ve yeni kitap çalışmalarım nedeniyle bir süre sizlerden ayrı kalacağım. İnşallah ilerideki günlerde kaldığımız yerden Menemen Tarihini yazmaya devam edeceğiz. Sağlıcakla kalın.
“İyi bir kitap insana can veren kandır”
“İyi bir kitap insana can veren kandır”
Her geçen gün artan okuyucu sayısı 15 bine yakın kaynağı 5 binin üzerindeki üye sayısı ile Menemen İlçe Halk Kütüphanesi, Kütüphane içerisindeki yenilikler ve etkinliklerle okuma kültürü konusunda farkındalık yaratıyor.
“Başarıların daim olsun Umut”
“Başarıların daim olsun Umut”
U15 milli takım aday kadrosuna davet edilen Umut Alper, 11 Şubat 2019 tarihinde Riva kamp merkezinde olacak.
Ömür Boyu Mutluluklar
Ömür Boyu Mutluluklar
Düğüne her iki ailenin yakınları, dostları, akrabaları ve çok sayıda misafir katıldı.
17 Şubat 2019 Pazar
Resmi İlanlar

/resimler/2015-3/30/1543534550291.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
E-Gazete
Zengin, çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir.

Hz. Muhammed
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ