3 İLÇE´NİN MAHALLE TEMSİLCİLERİ MENEMEN´DE BULUŞTU
CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel´in, ilkini Bergama´da yaptığı mahalle temsilcileri buluşmasında ikinci durağı Menemen oldu. Menemen Belediyesi Kubilay Kültür Merkezi´nde düzenlenen toplantıda Menemen, Foça ve Aliağa´daki mahalle temsilcileriyle buluşan Deniz Yücel, yerel seçimlerde yakalanacak başarının genel iktidarı da getireceğine işaret etti. Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ise 31 Mart 2019´da yapılacak yerel seçimlere CHP´nin en doğru adaylarla girebilmesi için İl ve İlçe Örgütlerinin fikirlerine değer verilmesi gerektiğini söyledi.
Tarih: 5.10.2018 12:13:11/ 307okunma / 0yorum

3 İLÇE´NİN MAHALLE TEMSİLCİLERİ MENEMEN´DE BULUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığının başlattığı taban harekatı kapsamında yapılan Mahalle Temsilcileri Toplantısı´nın ikincisi Menemen´de gerçekleşti. Menemen, Foça ve Aliağa ilçelerinin mahalle temsilcilerinin katıldığı toplantı, Menemen Belediyesi Kubilay Kültür Merkezi´nde yapıldı.

CHP İzmir İl Başkanı Av. Deniz Yücel´in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak, Foça İlçe Başkanı Baran Gezmiş Yıldırım, Aliağa İlçe Başkanı Özcan Durmaz, CHP İzmir İl Başkan Yardımcıları Hasan Ali Oray, Saadettin Coşkuner, Adnan Alabay ve Fulya Alçay, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Sevim Köz, Hande Deniz Şentürk ve Ömer Berk Gönençer, Menemen Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve Sivil Toplum Örgütleri Başkanları katıldı.

 

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan toplantının açılış bölümünde katılımcıları selamladığı bir konuşma yapan CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak, Bergama´dan sonra ikincisi Menemen´de gerçekleştirilen Mahalle Temsilcileri Toplantısı´na ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

 

BAŞKAN ŞAHİN; “İLÇE VE İL ÖRGÜTÜNE DEĞER VERİLDİĞİ ZAMAN BAŞARI GELİYOR”

Bu toplantının Kubilay Kültür Merkezi´nin tanıtımına da katkı sunduğunu ve bundan mutluluk duyduğunu ifade eden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ise konuşmasında; “CHP İzmir İl Başkanlığımız çok doğru bir karar vermiş. Mahalle Temsilcileri Toplantıları yaparak bugün burada Foça, Aliağa ve Menemen´deki hemşehrilerimizi kaynaştırıyor. Belediye Başkanlığı seçimleri sadece Belediye Başkan Adayı ile kazanılmıyor. Belediye Başkan Adayı ne kadar can siper hane çalışırsa çalışsın eğer örgüt çalışmıyor ve kapı kapı gezmiyorsa, o zaman o Belediye Başkanlığını kaybediyoruz. Belediye Başkanlığı kaybedilen yerlerde ana sebeplerden bir tanesi budur. İşte dibimizdeki Aliağa. Aliağa kaybedilince zararı bize geliyor. Ödemiş´i kaybedince zararı Beydağ´a geliyor. Selçuk ve Torbalı´yı kaybedince zararı merkeze doğru kayıyor. 8 ilçeyi kaybettik, hepimizin içi kan ağlıyor. Umarım genel merkezimiz çok doğru bir yöntemle, tespitle adaylarımızı belirleyecek. Bir tek isteğim var. İlçe ve İl Örgütümüzden de fikir alırlar ve o fikirlere değer verirlerse bizim için yeterlidir. İlçe ve İl Örgütüne değer verildiği zaman emin olunuz ki doğru adaylar çıkacaktır. İşte o zaman 1+30 ilçede CHP´nin 6 oklu bayrağını dalgalandırmak hepimizin boynumuzun borcu olacaktır” dedi.

 

“SEVGİYİ ELDEN BIRAKMAYALIM”

Yerel seçimlerde Cumhur İttifakı´nın konuşulduğu bir süreçte CHP´lilerin birbirine her zamankinden daha sıkı sarılması gerektiğini ifade eden Başkan Tahir Şahin konuşmasına şöyle devam etti; “Aday adayları çıkacak, bu demokrasinin gereğidir. Aday adaylarını destekleyen kardeşlerim, birbirleriyle polemiğe girmesinler. Birbirleriyle polemiğe girdiklerinde o zaman mesafe açılıyor, sonrası seçimlerde kimse kimsenin yanına gelmiyor. Cumhur İttifakı´nın konuşulduğu bu önemli süreçte en çok kızdığımız insanımız bile olsa bizim birbirimize ihtiyacımız var. Sevgiyi elden bırakmayalım. Biz bu işin üstesinden geleceğiz. Sevgi kazanacak. 1+30 ilçe hayırlı uğurlu olsun.”

 

YÜCEL; “DEVE KUŞU GİBİ KAFALARINI KUMA GÖMÜP…”

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Menemen´de düzenlenen Mahalle Temsilcileri toplantısında örgüte yerel seçim mesajları verirken, AKP iktidarını da ekonomi üzerinden eleştirdi. Yücel konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Yerel seçimler yaklaşırken tabandan başlattığımız çalışmalarla, omuz omuza bu süreci partimizi iktidara taşıyarak taçlandırmak zorundayız. Peki, bunu nasıl başaracağız? Ülkemiz bugün ekonomik krizlerin en büyüğünü yaşarken ne Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan, ne de tek bir AKP´liden çözüme yönelik gerçekçi en küçük bir açıklama yokken, bunu başarmamamız aslında zor olandır. Bugün bakkaldan, marketten, çarşı-pazardan ve akaryakıt istasyonundan aldıklarınızı yarın aynı fiyata alacağınızın garantisi yok. AKP´nin deve kuşu gibi kafasını kuma gömdüğü, sadece kabadayı ağzıyla, hamasetle, milliyetçilik naraları atarak çözmeye çalıştığı ama her ağızlarını açtıklarında krizi daha da büyüttükleri bir dönemdeyiz. Ekonomi ehil olmayan kişilere teslim edilmiş, damat bey her ağzını açtığında döviz fırlıyor, çöküş hızlanıyor. Türkiye´yi bu hale getirenlerden halk artık bıkmış ve kurtulmak istiyor. Bize düşen halkın arasında, halkın sesine kulak vererek ve kendimizi sizlerin sayesinde de doğru anlatarak bu seçimler için canla başla çalışmaktır.”

 

KRİZDEN ÇIKIŞIN VE UMUDUN ADI CHP´DİR

Türkiye´de çiftçinin toprağını ekemeyecek, anne ve babaların çocuklarına okul harçlığı veremeyecek duruma geldiğini söyleyen CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel “Vatandaş memleketi bu krizden çıkaracak, yoksulluğu bitirecek ve saray ekonomisine son verecek bir umut arayışı içinde. O umudun CHP olduğunu herkese anlatmak ve ikna etmek zorundayız. Belediyelerimizin olduğu yerlerde halkın, çiftçinin nasıl kalkındığını anlatacağız. Yandaşa değil halka hizmet ettiğimizi her yerde söyleyeceğiz. Yerelde CHP´nin başarısının, ülkeyi AKP´den kurtaracak genel iktidarı da getireceğine bizlerin inandığımız gibi, vatandaşlarımıza da inandıracağız. Bu yerel seçimlerde hiçbir şeyi hafife almadan, rehavete kapılmadan ama hiçbir şeyden korkmadan da çalışacağız. Ülkesi için, vatanı için, partisi için fedakarlık yapacak insanlara ihtiyacımız var. Sizler, CHP mahalle temsilcisi vasfını taşıdığınız için, bu niteliklerin hepsine sahipsiniz. O zaman yapmamız gereken tek şey, en yakınımızdan komşularımızdan başlayarak herkese kurtuluşun, kalkınmanın, demokrasinin ve krizden çıkışın çaresinin CHP olduğunu anlatmaktır” dedi.

 

“EN HAFİF TABİRLE HADSİZLİKTİR”

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, AKP İzmir İl Başkanı Aydın Şengül ve AKP İzmir Milletvekili Atilla Kaya´nın bazı basın yayın organlarına yansıyan, CHP´yi ve CHP´lileri suçlayan sözlerine Menemen´den yanıt verdi. Yücel “AKP´liler yine işi gücü bırakmış CHP´ye ve CHP´lilere iftira atma yarışına girmiş. AKP İl Başkanı Aydın Şengül ‘CHP´liler Atatürk´ü tanımıyor, Cumhuriyeti bilmiyor´ açıklaması yapmış. Bu en hafif tabiri ile haddini bilmezlik, kendini bilmezliktir. Bu çok talihsiz ve mesnetsiz bir açıklamadır. Daha fazlasını söylemek istemiyorum. Bir başka AKP´li, İzmir Milletvekili Atilla Kaya´da ‘2014 seçimlerinde FETÖ, İzmir´ de CHP seçimleri kazansın diye çok çalıştı´ demiş. Bunlar tüm İzmirlileri, tüm CHP´lileri kendileri gibi zannediyorlar. FETÖ´yü bu memleketin, bu milletin başına kimler bela etti, devleti kimler bu teröristlere teslim etti, kim bunlarla koyun koyunaydı, halkımız bunların yüzünden nasıl büyük acılar çekti? Bizim ve İzmirlilerin hafızasında tüm bunlar çok canlı bir şekilde duruyor. Kimse İzmirlilerin hafızası ve zekasıyla dalga geçmeye kalkmasın. Bu cehalet örneği açıklamaları çokta ciddiye alıp, daha fazla uzatmaya gerek yok. Bu, kendi içine düştüğü bataklığı görmezden gelen zihniyete, bugüne kadar en güzel cevabı İzmirliler vermiştir. İnşallah bir kez daha, yerel seçimlerde bu cevabı sadece İzmir´den değil, tüm Türkiye´den, adeta bir tokat yercesine alacaklardır” dedi.

Haber: Gökay ÖZALP

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
APSE CİDDİ BİR BELİRTİDİR
APSE CİDDİ BİR BELİRTİDİR
Sağlıklı diş etleri daha önceki yazılarımızda da bahsettiğim üzere pembe renkli, portakal kabuğu gibi hafif delikli, sıkı formdadır.
BİR ÇİFT KANAT
BİR ÇİFT KANAT
Yazarlar»Melek BALSEVEN BİR ÇİFT KANAT Kuş, konduğu dalın kırılmasından korkmaz; Tarih: 12.10.2018 12:05:32 / 0okunma / 0yorum Melek BALSEVEN Kuş, konduğu dalın kırılmasından korkmaz; çünkü güvendiği dal değil, kendi kanatlarıdır.
MENEMEN YEMEĞİ ve BOŞNAK BÖREĞİ
MENEMEN YEMEĞİ ve BOŞNAK BÖREĞİ
Birkaç hafta önceki bir yazımda menemen yemeği tarifi verirken çocukluğumda bizim evde pek menemen yemeği pişmediğini söylemiştim.
MEHMET ŞEN
MEHMET ŞEN
Yörük soyundan Karakuzu kökenli Adil zeki münevver müşerref düzenli Hayırsever olgun yakışıklı görkemli MEKANIN CENNET OLSUN MEHMET ŞEN
Kesikköy Menemenspor Altyapı Tesisleri  ÇOCUKLARI HER ALANDA YAŞAMA HAZIRLAYACAK
Kesikköy Menemenspor Altyapı Tesisleri ÇOCUKLARI HER ALANDA YAŞAMA HAZIRLAYACAK
Spora ve sporcuya verdiği önemli desteklerle bilinen Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Kesik Mahallesi´nde inşa edilen Kesikköy Menemenspor Altyapı Tesisleri´nin kapılarını gazetemize açtı.
Yeni Kaymakam Göreve Başladı
Yeni Kaymakam Göreve Başladı
1 Eylül 2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesine göre ülke genelinde 471 mülki idare amirinin görev yeri değiştirilmişti. Buna göre, Kaymakam Gülihsan Yiğit´ten boşalan makama Antalya Vali Yardımcısı Mustafa Özkaynak atanmıştı.
Pamukçular Ziraat Odasını Bastı
Pamukçular Ziraat Odasını Bastı
Maltepe ve Seyrek´ten pamuk üreticileri pamukta randımanın ölçülmemesi ve 40´ta sabitlenmesi, borsada pamuk fiyatının günlük olarak açıklanmaması, pamukta fiyat düşüklüğü konularında tepkilerini dile getirmek üzere Menemen Ziraat Odasına baskında bulunurken bu şekilde giderse seneye pamuk üretimi yapamayacaklarını vurguladılar.
   Kırmızı Düdükle İKAZ
Kırmızı Düdükle İKAZ
İçişleri Bakanlığı´nca çocuklara trafik bilinci aşılamak amacıyla ülke genelinde uygulamaya konulan Kırmızı Düdük kampanyası, ilçemizde de Menemen Şoförler ve Otomobilciler Odası, Bölge Trafik, Şehir İçi Trafik ve Jandarma Trafik Timi işbirliğinde gerçekleştiriliyor.
Kasımpaşa Mahallesi´ne Yeni Anasınıfı
Kasımpaşa Mahallesi´ne Yeni Anasınıfı
İlçemiz Kasımpaşa Mahallesi´nde büyük bir ihtiyaca cevap verecek olan Erdinç-Ahmet Cengiz Mesleki Eğitim Merkezi´nin bünyesinde hayırsever işadamı Faruk Demir´in katkılarıyla yapılan 4 derslikli anasınıfı geçtiğimiz cuma günü düzenlenen törenle hizmete açıldı.
1949  YILINDA MENEMEN  (AĞUSTOS-ARALIK)
1949 YILINDA MENEMEN (AĞUSTOS-ARALIK)
ÖZETLE: 1949 yılının son aylarında Menemen´de en çok konuşulan ve ses getiren olay Menemenli Hayırsever Pakize Erdem´in İzmir Memleket Hastahanesine yaptığı büyük bağıştır. Demokrat Parti´nin faaliyetleri, Helvacıköy Kazıları ve Menemenli kabzımalların şikayetleri konuşulan diğer olaylardır.
MEBGEM´den Dünya Öğretmenler Günü Kutlaması
MEBGEM´den Dünya Öğretmenler Günü Kutlaması
5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Menemen´de de MEBGEM tarafından kutlandı.
DEPLASMAN GALİBİYET SERİSİ SÜRÜYOR
DEPLASMAN GALİBİYET SERİSİ SÜRÜYOR
TFF 2´nci Lig Kırmızı Grup´ta geçtiğimiz haftalarda Tuzlaspor´a 4-0 yenilerek liderliği kaybeden temsilcimiz Menemen Belediyespor, bu hafta küme düşme hattından kurtulmaya çalışan Fethiyespor´la oynadığı karşılaşmayı tek golle kazandı.
Bu Gezi Türkiye´de İlk
Bu Gezi Türkiye´de İlk
Menemen Avcılar Kulübü Derneği bu alanda Türkiye´de daha önce gerçekleştirilmemiş bir geziyi organize ederek Konya- Beyşehir´de faaliyet gösteren Kral Arms ve Huğulu Av Tüfekleri Kooperatifini ziyaret etti.45 kişi olarak gerçekleştirilen bu gezide üyeler aileleriyle birlikte geziye katılarak tüfek fabrikalarını gezdiler.
Bodrum´da Şifa Kampı
Bodrum´da Şifa Kampı
Hayatındaki yoğun stresin fiziksel ve ruhsal etkilerine çözüm ararken yolu yoga ile kesişen Nergis Aslı Temel, kendi gerçekliğinize öz´ünüze yolculukta, kendinizi sevme ve potansiyellerinizi keşfetme yolunda, ‘Güneşini Sev´ konseptiyle27-28-29 Ekim 2018 tarihlerinde Bodrum´da bir şifa kampı düzenliyor.
İNOVİTAL FİGES SPOR KULÜBÜ HAFTAYI 2 GALİBİYET İLE KAPATTI
İNOVİTAL FİGES SPOR KULÜBÜ HAFTAYI 2 GALİBİYET İLE KAPATTI
İzmir İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Genç Erkekler Kategorisi, 4 grupta toplam 34 takımın katılımı ile gerçekleşiyor. Ligde B grubunda yer alan İnovital Figes Spor kulübü, 09 Ekim Salı günü Halkapınar Spor Salonu´nda oynanan maçta SİBA Spor Kulübü ile karşılaştı.
Ömür Boyu Mutluluklar
Ömür Boyu Mutluluklar
Sabahat-Adnan Baral çiftinin kızları Emel, Zübeyde-Öztekin Bulut çiftinin oğulları Hakan ile dünya evine girdi.
Planlı Bakım ve İyileştirmeler Hakkında #gdzelektrikbilgiveriyor
Planlı Bakım ve İyileştirmeler Hakkında #gdzelektrikbilgiveriyor
İzmir ve Manisa illerinde yaklaşık 5,6 milyon kişiye elektrik dağıtım hizmeti sağlayan GDZ Elektrik Dağıtım; tüketicilere daha kaliteli ve sürdürülebilir elektrik enerjisi sunulması adına planlı bakım ve iyileştirme çalışmaları gerçekleştiriyor.
ŞEKER HASTALARININ DİŞ TEDAVİSİ
ŞEKER HASTALARININ DİŞ TEDAVİSİ
Diyabet yani şeker hastalığı milyonlarca insanı ilgilendiren ve kontrol altında olmazsa ciddi etkileri olan bir hastalık. Şeker hastalığında azalan bağışıklık sistemi ve iyileşmenin de buna bağlı olarak zorlaşması diş tedavilerini de olumsuz etkiliyor
DEĞİŞEN GERÇEKLER
DEĞİŞEN GERÇEKLER
Sadece belgeselcilerden değilim ancak, belgesel izlemeyi severim. Aksiyon filmleri izlemem, ancak zaman zaman fırtınalı kasırgalı Hollywood filmleri izlemişliğim vardır.
BİR HEKİM DAHA GÖREVİ BAŞINDA ÖLDÜRÜLDÜ
BİR HEKİM DAHA GÖREVİ BAŞINDA ÖLDÜRÜLDÜ
“İyi olamadığını” söyleyen hastasına, “ilaçlarını düzenli kullanırsan iyi olursun” cevabını veren bir psikiyatri hekimi, hastanın kendisi ile alay edildiğini düşünmesi üzerine tabanca ile vurularak öldürüldü.
DELİ MEHMET
DELİ MEHMET
Öfkeyle geldi süpürdü Evlerin çatılarını götürdü
İzmir
17 Ekim 2018 Çarşamba
Bugün
Güneşli
25 °C
15 °C
Perşembe
Güneşli
25 °C
16 °C
Cuma
Parçalı bulutlu
25 °C
18 °C
Resmi İlanlar

/resimler/2015-3/30/1543534550291.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7794
EURO
6.6943
E-Gazete
Kırk küpü yerden göğe dizseler, ortadan birini çekeler, var sen seyreyle gümbürtüyü?

Yunus Emre
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ