Bugün, 15 Ağustos 2020 Cumartesi


24 yıllık tecrübeyle - MENEMEN MERCEK ALTINDA..!

Meslekte 20 yılı dolduran ve kısa bir süre önce sürekli basın kartı taşımaya hak kazanan Menemen’in Sesi Gazetesi İmtiyaz Sahibi Erhan Özalp, yazılı basının artan maliyetleri nedeniyle yaklaşık bir yıldır internet gazeteciliği yapan Menemen’in Sesi Gazetesi’nde köşe yazılarına yeniden başlayarak, Menemen’i mercek altına alacak.

İlçemizde 1996 yılında rahmetli Eczacı Zübeyde Yiğitalp tarafından kurularak yayın hayatına başlayan Menemen’in Sesi Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi Erhan Özalp, aralıksız olarak 20 yıl fiilen gazetecilik yaparak sürekli basın kartı almaya hak kazanmış ilçemizdeki tek basın emekçisi.

24 yıldır aralıksız hizmet veren Menemen’in Sesi Gazetesi’nin ilçemize önemli kazanımlar sağlamış bir basın yayın kuruluşu olduğuna dikkat çeken Erhan Özalp, gazetenin dünü ve bugünü hakkında şu değerlendirmelerde bulundu; “Menemen’in Sesi Gazetesi, 1996’da 15 günde bir basılarak yayın hayatına başladı. Rahmetli Ablam Eczacı Zübeyde Yiğitalp’in mirası olarak sahip çıktığımız bu kurum 15 yıl günlük gazete olarak hizmet vermiştir. Yazılı basının artan maliyetleri nedeniyle önce haftalık basılan ve 05 Nisan 2019 tarihi itibariyle de internet gazeteciliği olarak hizmet veren Menemen’in Sesi Gazetesi, uzun yıllar Menemen’de önemli bir ihtiyacı gidermiştir. Bu gün de Menemen’e, ilk günkü sorumluluk duygusuyla hizmet etmeye devam etmektedir.”

Yazı İşleri Müdürü olarak göreve başladığı Menemen’in Sesi Gazetesi’nin yaklaşık 5 yıldır İmtiyaz Sahibi olan Erhan Özalp, internet gazeteciliğine geçiş ile birlikte ara verdiği köşe yazılarına yeniden başlayacağını açıklayarak; “20 yıl sarı basın kartı taşıdıktan sonra hak ettiğim sürekli basın kartına sahip olmaktan büyük bir onur duydum. Ancak beni bundan daha da mutlu eden şey, yaşadığım ilçeye, ilimize ve ülkemize fayda sağlayacak hizmetler sunabilmektir. Yaklaşık 200 bin nüfuslu Menemen’de, geleneksel gazeteciliğin dışına çıkarak yaklaşık bir yıldır internet gazeteciliği hizmeti sunuyoruz. 24 yıllık mesleki tecrübeyle Menemen’i mercek altına alarak, Menemenli hemşerilerimizin gözü, kulağı, sesi olmaya devam edeceğim. Bu saygın mesleğin gereklerini bundan sonraki süreçte hem İmtiyaz Sahibi hem de köşe yazarı olarak sürdüreceğim” dedi. 

Haber : Gökay ÖZALP