2017 Bütçesi Tahmini 115 milyon TL
Menemen Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı, bütçenin komisyonda görüşülmesi nedeniyle iki oturumda yapıldı.
Tarih: 14.10.2016 08:00:11/ 1609okunma / 0yorum

2017 Bütçesi Tahmini 115 milyon TL 

Menemen Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı, bütçenin komisyonda görüşülmesi nedeniyle iki oturumda yapıldı.

Menemen Belediyesi Meclis Toplantı Salonu´nda yeterli çoğunluğun katılımıyla gerçekleştirilen toplantı saygı duruşu ile başladı. Her zaman olduğu gibi gündem maddelerine geçilmeden önce Başkan Tahir Şahin geçen süreçte yaşanan olayları ve önemli günleri aktardı. Gruplar adına da söz alınarak aynı konularda görüş belirtildi.

Gündemin ikinci maddesinde geçmiş tutanak özetinin okunması ve kabulü oyçokluğu ile kabul edildi.

Gündemin üçüncü maddesi olan Başkanlıktan verilecek önergelerden 2017 mali yılı ve izleyen iki yıl gelir gider bütçesi ve ekli tarife cetvelleri taslağı mevzuat gereği plan bütçe komisyonuna havale edildi.

Seyfo Ülker gitti geldi

İmar Komisyon üyesi Seyfo Ülker´in istifası nedeniyle boşalan İmar Komisyonu Üyeliğine seçim yapılması gündem maddesine geçildi. Söz alan Arif Kuran, istifanın yanlış anlaşılmadan dolayı yaşandığını belirterek, “Tekrar Seyfo Ülker´i öneriyoruz” diye konuştu.

Bunun üzerine Başkan Şahin de, “Keşke istifayı geri alsaydınız. Bu durumda kişiye soracağım” dedi. Ülker ise, “Grubum benim ismimde mutabık kalmış benim de buna saygı duymaktan başka yapacak bir şeyim yok” diye cevap hakkını kullandı. Başkanlık makamının önerisiyle bu gündem maddesi oyçokluğu ile gündemden düştü.

Ziraat Odasına sıfır traktör verildi

Menemen Belediyesi ve Menemen Ziraat Odası arasında ilçemizdeki çiftçilerin üretim imkanlarını arttırmak ve teknolojik ekipmanlarla üretimlerine yardımcı olmak amacıyla ortak hizmet projesi gerçekleştirilmesi konusunda Ziraat Odasına sıfır traktör verilmesi müzekkeresi oybirliği ile kabul edildi.

Folklorcu grupların yurtdışına çıkması için hizmet pasaportu işlemlerinin yapılması talebi oybirliği ile meclisten geçti.

Gündemin beşinci maddesinde ise, üyeler tarafından verilecek önergelere başkanlık divanının ilave gündem maddesi eklendi ve okundu. Başkan Şahin bilgi vererek, “Kubilay Kültür Merkezi hızlı gidiyor. Gölpark´la beraber olunca belediye bütçesi zorlanıyor. Yüzde 70 büyükşehir katkısı olacağı düşüncesiyle Kültür Merkezi´nde yola çıktık. Ama olmadı.  Gölpark´ta 3-4 yıllık işi 10 ayda bitirdik. 5 milyon TL kredilenme yetkisi istiyoruz yüce meclisten” dedi.

Hakkı Durmaz da bu konunun plan bütçe komisyonuna gönderilmesini gerektiğini söyledi. Müzekkere plan bütçe komisyonuna oybirliği ile havale edildi. Dilek ve temennilere geçilmeden komisyonda bütçe görüşmesi nedeniyle meclis oturumu burada kapandı. 

İkinci toplantıda plan bütçe komisyon raporuna göre tahmini bütçe ve borçlanma yetkisi oyçokluğu ile kabul edildi.

Asarlık Kapısına Çıkış Turnikesi Konacak

Gündemin dilek ve temenniler bölümünde söz alan Hülya Özenoğlu, “Hastane personeli otobüs seferlerini eski tarife ile istiyor veya 7.30 seferi 5-10 dakika geciktirilebilir” dedi.

Bayram Görer, “Sevgi Yolu esnafı işportacılardan şikayet ediyor. Adeta panayıra döndü. Bu konuda duyarlılık gösterilirse memnun olurum” diye ifade etti.

Seyfo Ülker de, “Asarlık halkının talebi Gölpark Menemen´in Asarlık kapısının açılması” dedi.

Mustafa Koç´un, “Ümmetçiyim” sözü uzun tartışmalara neden oldu.

Bilgilendireme için söz alan Başkan Şahin, Sevgi Yolunda gerekli düzenlemenin yapılması için zabıtaya talimat verdi. “Hastane otobüsü ve sanayi sitesine bakalım” dedi. Mustafa Koç´a da, “Ben sana Atatürkçü değilsin diyor muyum? Bu ne densizlik. Dinle, peygamberle sorununuz mu var diye soramazsın. CHP dinsiz demek en kolay iş” şeklinde cevap verdi. Asarlık kapı konusuna ise, “Bir evin tek girişi olur. Asarlık kapısına çıkış kapısı olarak turnike konulacak” şeklinde açıklık getirdi.

Bir sonraki meclisin 1 Kasım 2016 Salı günü saat 17.00´de yapılmasına karar verildi.

Haber: S. Derya BOSUT
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
 SAKİN MECLİS
SAKİN MECLİS
Mart Ayı Belediye Meclis Toplantısında dilek temennilerde hiçbir tartışma yaşanmaması hayret uyandırdı. Toplantı sonunda katılımcılar, bu kadar sakin bir meclise alışkın değiliz ifadesini kullandılar.
Meclis´te Samimiyet Tartışması
Meclis´te Samimiyet Tartışması
Menemen Belediye Başkanlığı Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısına samimiyet tartışması damgasını vurdu.
“Siz Varsanız Cumhuriyet Var”
“Siz Varsanız Cumhuriyet Var”
Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin yıldönümü dolayısıyla CHP Menemen İlçe Kadın Kolları´nın düzenlediği etkinlikte konuşan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin kadın-erkek eşitliğini savunarak; “Siz varsanız Cumhuriyet var” dedi.
Hizmet Almak İçin Koşturuyor
Hizmet Almak İçin Koşturuyor
Asarlık Irmak Mahallesi Muhtarı Metin Koçak mahallesindeki eksiklikleri gidermek amacıyla son sürat çalışıyor.
Daha sağlıklı su için..
Daha sağlıklı su için..
İZSU´dan Menderes, Torbalı ve Bayındır´a 9.6 milyon TL´lik yatırım
İzmir´e “15 Temmuz Demokrasi Meydanı” geliyor
İzmir´e “15 Temmuz Demokrasi Meydanı” geliyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu,Mithatpaşa Endüstri Meslek Lisesi ve Hamidiye Camii önünde denize doğru oluşturulacak yeni meydana “15 Temmuz Demokrasi Meydanı” adının verilmesini istedi.
Küçük Menderes´e 12. arıtma geliyor
Küçük Menderes´e 12. arıtma geliyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, yeni yasayla sınırlarına dahil olan Tire´ye Avrupa standartlarında arıtma kurmak için ihaleye çıkıyor.
RAMAZAN AYINDA CAMİ AÇILIŞI
RAMAZAN AYINDA CAMİ AÇILIŞI
Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, 3 yıl önce inşaatına başladığı Menemen Belediyesi Ulukoop Camii´ni, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayında hemşerilerinin hizmetine açtı.
En güzel imza
En güzel imza
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Urla-Bademler´deki çiçek üreticileriyle yeni bir alım sözleşmesi imzaladı.
İzmir Festivali´nden “30. merhaba”
İzmir Festivali´nden “30. merhaba”
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) tarafından bu yıl 30´uncu kez düzenlenen Uluslararası İzmir Festivali
“Vergisi verilmemiş para ‘kara´ paradır”
“Vergisi verilmemiş para ‘kara´ paradır”
Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu´nu ziyaret eden SGK İzmir İl Müdürü Ekrem Gülcemal, İzmir´in sigorta primlerini zamanında ödeme konusunda Türkiye´deki diğer belediyelere örnek gösterildiğini söyledi.
Başkan Şahin´den Gazi Evine Anlamlı Ziyaret
Başkan Şahin´den Gazi Evine Anlamlı Ziyaret
Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Şırnak Silopi´de 3 Ocak 2015 tarihinde PKK´lı teröristlerin eve kurduğu bombalı tuzağın patlaması sonucu yaralanan Jandarma Üsteğmen Ömer Ali Demir´i baba evinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.
Başkanlık Makamında nikah
Başkanlık Makamında nikah
Menemen’in tanınmış esnaflarından Çakıcı Lokantası’nın sahibi Sevgi - Kazım Tekçe’nin kızları Tuğçe ile Fevziye – Burhan Çıra çiftinin oğulları Ulaş’ın nikah akitleri Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin tarafından başkanlık makamında gerçekleştirildi.
Menemen’in 17 mahallesine İZSU müjdesi
Menemen’in 17 mahallesine İZSU müjdesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bütünşehir Yasası ile mahalleye dönüşen Menemen’deki 17 köyün içme suyu şebekesini baştan sona yenilemeye hazırlanıyor. Bu yatırımın da tamamlanmasıyla birlikte, Büyükşehir’in ilçede döşediği içme suyu şebeke uzunluğu 400 kilometreye ulaşacak.
Kadir Gecesi’nde sıcak buluşma
Kadir Gecesi’nde sıcak buluşma
Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde binlerce Menemenli, Menemen Belediyesi’nin düzenlediği iftar sofrasında bir araya geldi. Şehir Parkı’nda düzenlenen iftar yemeğinde hemşerileriyle bir araya gelen Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, birlik ve beraberlik mesajı vererek; “Ülkemizi içten ve dıştan bölmek isteyen şer güçler, gelip Menemen’de bugüne kadar yaptığımız sokak iftarlarını ve Kadir Gecesi’nde yaptığımız bu güzel iftardaki birlik ve beraberliği görsünler” dedi.
7 Gün Hizmette
7 Gün Hizmette
Foça Belediyesi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’nde olan Foça’nın tanıtımı daha etkin bir şekilde yapmak amacıyla, Foça Demokrasi Meydanı’nda stant açtı.
“Foça Karası” Küllerinden Doğacak
“Foça Karası” Küllerinden Doğacak
“Foça Karası” Küllerinden Doğacak
Menemen’e ‘Doğal’ Proje
Menemen’e ‘Doğal’ Proje
Menemen Belediyesi tarafından yapımına başlanan ve tamamlandığında İzmir’in ilk doğal gölet rekreasyon alanı olacak olan proje tüm hızıyla devam ediyor.
Menemen’de iftar bir başka güzel
Menemen’de iftar bir başka güzel
Menemen Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği İftar Sofraları’nın ilkinde kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum örgütleri yöneticileri ve işadamları bir araya geldi. İftarda davetlilere geleneksel Osmanlı şırası dağıtıldı.
MENEMEN’DE GÖZ KAMAŞTIRAN DEFİLE
MENEMEN’DE GÖZ KAMAŞTIRAN DEFİLE
Menemen Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları’nda eğitim alan 546 kadının hazırladığı yaklaşık 3 bin eser, Cumhuriyet Meydanı’nda görücüye çıktı. Yıl sonu sergisi açılış töreninde gerçekleştirilen defileyi, binlerce Menemenli büyük bir ilgiyle izledi.
Rahvan Atlar 4. Kez Menemen’de Koşacak…
Rahvan Atlar 4. Kez Menemen’de Koşacak…
Rahvan Atlar 4. Kez Menemen’de Koşacak…
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi