TEŞEKKÜRLER BAŞKANIM..!
Menemen Belediyesi Gençlik Eğitim Kurs Merkezi (MEBGEM)´nde eğitim görüp girdikleri Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liseye Geçiş Sınavı (LGS)´nda başarılı olan öğrenciler, velileriyle birlikte Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin´e teşekkür ziyaretinde bulundu.
Tarih: 21.9.2018 12:00:10/ 635okunma / 0yorum

        

                  Menemen Belediyesi Gençlik Eğitim Kurs Merkezi (MEBGEM)´nde eğitim görüp girdikleri Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liseye Geçiş Sınavı (LGS)´nda başarılı olan öğrenciler, velileriyle birlikte Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin´e teşekkür ziyaretinde bulundu.

 

                  Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin´in “Eğitimde Fırsat Eşitliği” yaratmak adına 2011 yılında kurduğu MEBGEM´in ikinci şubesi, 10 Şubat 2018´de Kubilay Kültür Merkezi bünyesinde hizmete açıldı. Bugün 2 bin 300 öğrencisi bulunan MEBGEM´in bu yıl Yükseköğretim Kurumları Sınavına katılan 515 öğrencisinden 259´u, 2 yıllık ve 4 yıllık fakültelere yerleşti. 245 öğrenci ise 150 puan barajını geçtiği halde tercih yapmadı. YKS´de başarılı olamayan öğrenci sayısı sadece 11 oldu. YKS´de %97,8 başarı yakalayan MEBGEM´in LGS´de başarı oranı ise %100. Bu yıl LGS´ye giren 297 öğrencinin tamamı tercih ettikleri okullara yerleşti.

                 

                  “Öğrenciler için büyük bir şans”

                  YKS ve LGS´de elde ettikleri başarıyla göz dolduran öğrenciler, velileri ve öğretmenleriyle birlikte Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin´e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. MEBGEM yönetici ve öğretmenlerinin de yer aldığı ziyarette katılımın yoğun olması sebebiyleBelediyeBaşkanı Tahir Şahin misafirlerini Belediye Meclis Toplantı salonunda ağırladı.

                 

                  MEBGEM Asarlık Şubesi´ne başlamadan önce herhangi bir üniversitenin İnşaat Mühendisliği Fakültesi´ni kazanmayı hedeflediğini ve sonrasında hedef yükselterek İzmir Demokrasi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi´ni kazandığını söyleyen Volkan Çiftçi; “İlçemizde eğitimde fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırması bakımından MEBGEM´in üstlendiği rol oldukça büyük. Atatürk ilke ve devrimler ışığında bilimsel, laik, çağdaş, demokratik ve kaliteli bir eğitimin Menemen Belediyesi tarafından ücretsiz olarak sunulması biz öğrenciler için büyük bir şans” dedi.

 

                  “Kıymetini bilerek, çok ders çalışın”

                  Çiğli Fen Lisesi´ni kazanan Yahya Canbulut´un annesi Bircan Canbulut ise veliler adına konuşmasında, MEBGEM´de eğitime başladıktan sonra oğlunun büyük bir değişim yaşayarak başarıya ulaştığını söyledi. Fen ve Teknoloji Öğretmeni Bircan Canbulut; “Şuan eğitim yapboz tahtası gibi. Her siyasi iktidar kendine göre bir eğitim sistemi belirliyor. Biz de veliler, öğrenciler ve öğretmenler olarak çok zor süreçten geçiyoruz” diyerek, parasız eğitimin adresi MEBGEM´i kuran Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ve eğitim emekçilerine tüm veliler adına teşekkür etti.

                  Canbulut, öğrencilere ise şu tavsiyede bulundu; “Böyle bir eğitim kurumunun kıymetini bilerek, çok çok ders çalışın.”

                 

                  MEBGEM Müdürü; “Belediye Başkanımıza karşı mahcup olmadık”

                  MEBGEM´in kuruluşundan bugüne Müdürlüğünü yürüten emekli öğretmen Metin Yaşatürk ise tüm öğrenciler, velileri ve eğitim emekçileri adına Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin´e çiçek sunarak; “Bir öğretmen ne kadar yeterli olursa olsun, eğitim alanları ne kadar kusursuz olursa olsun, öğrenci eğer istemezse başarı gelmez. Önce öğrencinin istekli olması lazım. Biz öğrencilerimize kayıt sırasında hedeflerini sorarız ve o hedefe ulaşabilmeleri için çaba sarf ederiz. Öğrenci istekli olduktan sonra geriye kalan, öğretmenin öğrenciyle olan diyalogudur. Geç, dinamik, donanımlı eğitimcilerimizle başarıyı yakalıyoruz. ‘Eğitimde tasarruf yapılmaz´ diyen Belediye Başkanımızın emeği asla unutulmaz. Hem parasız hem de kaliteli bir eğitimi yürütmenin vicdani muhakemesini de yaparak, Belediye Başkanımıza karşı mahcup olmadık. Üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yaptığımız inancındayız. Bu başarıda velilerimizin de önemli katkısı var” dedi.

 

                  Başkan ŞAHİN; “Eğitime de, birlik ve beraberliğe de katkı sağlıyoruz…”

                  MEBGEM´i kurmaktaki ilk hedefinin doğu ve güneydoğudan ilçeye göç edenler ile Menemen´de yaşayanlar arasında kardeşlik köprüsü kurmak olduğunu açıklayan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “9 yıl önce, kapanan Asarlık Belediyesi´nin hizmet binasını eğitim yuvası yapalım istedik. Özellikle ilçe merkezimizde yaşayan hemşehrilerimiz, doğu ve güneydoğudan göç eden vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı Asalık´ta MEBGEM´i kurmamızı eleştirmişti. O bölgesel ayrımcılıktan, Türk-Kürt, Alevi-Sünni, Boşnak-Çerkez gibi ayrımcılıktan nefret ediyorum. Şehitliklerde Türk de, Kürt de, Alevi de, Sünni de var. Biz elbette eğitime hizmet ediyoruz ama bunun yanında birleştirici güç oluyoruz. İlk yıl 8-10 öğrenci vardı Menemen merkezden Asarlık´taki dershanemize giden. Kubilay Kültür Merkezi´ni açana kadar ise Asarlık´taki öğrencilerimizin %60´ı ilçe merkezi ve köylerimizden geliyordu. Demek ki biz eğitime hizmet etmenin yanında birlik ve beraberliği aşılamanın haklı mutluluğunu yaşıyoruz hep birlikte. Başarılarınızdan dolayı sizleri kutluyor, emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Bu ülke birlik, beraberlik içerisinde yaşıyor ve bunu yaşatabiliyorsa, biliniz ki bu ülkeyi hiç kimse bugüne kadar bölemedi, bölemeyecektir de. Eğer biz bu noktada bu ilçeye ve ülkemize güzel katkılar yapabiliyorsak, eminim ki Atatürk´ün kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti devleti ilelebet payidar kalacaktır. Bu devlet hep tek devlet, bu millet hep tek millet, bu vatan hep tek vatan olarak kalacaktır. Gönderde dalgalandırdığımız ay yıldızlı bayrağımız da her zaman tek bayrak olarak kalacaktır” diye konuştu.

                 

                  “1 verip 20 alıyoruz”

                  MEBGEM´in her yıl yaklaşık 1 milyon TL Belediyeye mali yükü olduğuna dikkat çeken Başkan Tahir Şahin açıklamalarına şöyle devam etti; “Yıllık 1 milyon TL maliyete karşın, 20 milyon TL karımız var. Bu parayı biz almıyoruz, ailelerimizin cebinde kalıyor. Bu para Menemen´de kalıyor. MEBGEM olmasa bu öğrencilerin en az yarısı Karşıyaka, Bornova, Çiğli ilçelerine gidecek. 1 verip 20 alıyoruz. Bütün bunlara baktığımızda, inanılmaz doğru bir iş yaptığımızı görüyoruz.”

                 

                  Ziyaretin sonunda MEBGEM öğrenci, veli ve öğretmenleri, Belediye Başkanı Tahir Şahin ile hatıra fotoğrafı çekildi.

Haber: Gökay ÖZALP

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: TEŞEKKÜRLER BAŞKANIM
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Menemen Ziraat Odası İzmir Tarım Fuarında da Görevini Yaptı
Menemen Ziraat Odası İzmir Tarım Fuarında da Görevini Yaptı
Avrupa´nın dört büyük tarım fuarından biri olarak nitelendirilen Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı (Agroexpo) 14. kez Fuar İzmir´de kapılarını açtı.
Menemen Ticaret Odası ile BİLNET Okulları Arasında İndirim Anlaşması
Menemen Ticaret Odası ile BİLNET Okulları Arasında İndirim Anlaşması
Menemen Ticaret Odası ve Bilfen Şirketler Grubu markası olan “BİLNET Okulları Ulukent Yerleşkesi” ile indirim anlaşması imzalandı.
 KIZILAY´A YENİ YÖNETİM
KIZILAY´A YENİ YÖNETİM
Türk Kızılay´ı Menemen Şube Başkanlığı 2019 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, geçtiğimiz cumartesi günü şube binasında gerçekleştirildi.
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar köşemizde bu hafta, Kubbeli Bakkal geleneğinin üçüncü kuşak temsilcisi Ali Haydar Ayla ile 600 yıllık tarihi mekanda bir söyleşi gerçekleştirdik.
Tarsus İdman Yurdu: 0 – Menemen Spor: 3
Tarsus İdman Yurdu: 0 – Menemen Spor: 3
Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup´ta mücadele eden temsilcimiz Menemen Spor pazar günü Mersin´de oynadığı karşılaşmada Tarsus İdman Yurdu´nu 3-0 mağlup etti
Konya´da Sergilenecek
Konya´da Sergilenecek
81 İLDE ŞANLI BAYRAĞIM projesi kapsamında ilçemizden Kubilay İlkokulu 3-K sınıfı çalışmalarını tamamladı.
Kütüphanede Film Günleri Başladı
Kütüphanede Film Günleri Başladı
Menemen Kaymakamlığı Menemen İlçe Halk Kütüphanesi tarafından ilçemizde film gösterimleri başladı.
“Spor Barış ve Kardeşliktir”
“Spor Barış ve Kardeşliktir”
1. Amatör Küme 1. Grupta(A Grubu) mücadele eden Asarlık Gençlerbirliği Spor 2018-2019 sezonunu üçüncü olarak tamamladı.
FOÇALI KAAN BALIKESİR´DE ALTIN MADALYAYA UZANDI
FOÇALI KAAN BALIKESİR´DE ALTIN MADALYAYA UZANDI
Foça Belediyespor´lu 10 yaş sporcusu Kaan Yüksel Balıkesir´de düzenlenen İller arası Karate Turnuvası´nda birincilik kürsüsüne çıktı. Yüksel 2009 doğumlular +45 kilo kategorisinde tüm rakiplerini geride bırakarak altın madalyaya ulaştı.
20 YAŞ DİŞİ
20 YAŞ DİŞİ
Ağız içinde tam olarak çıkacak yer bulamayan veya sürme pozisyonunun dışında bir pozisyonda gelişen 20 yaş dişleri gömülü olarak kalırlar.
SİZ YİNE DE ÖNCE SAĞA SONRA SOLA SONRA TEKRAR SAĞA BAKIN!!
SİZ YİNE DE ÖNCE SAĞA SONRA SOLA SONRA TEKRAR SAĞA BAKIN!!
Yıllar önce ilk Fransa´da karşılaşmıştım. “Trafikte yaya önceliği”
BU SEÇİM İZMİR´E TALANDAN KURTULMA ŞANSI GETİRİYOR
BU SEÇİM İZMİR´E TALANDAN KURTULMA ŞANSI GETİRİYOR
Eskiden halkların, insanların haklarının gasp edilmesi şeklindeki talan çağımızda dönüşüm geçirdi şimdilerde daha çok doğanın, doğal kaynakların ve hayvanların yaşam haklarının talanı daha ön planda gidiyor.
İLKBAHARIN GELİŞİ
İLKBAHARIN GELİŞİ
Kuşların cıvıl cıvıl ötüşünden Güneşin ısısıyla görünüşünden
Gözler Başkan ŞAHİN´de
Gözler Başkan ŞAHİN´de
Menemen´de dört dönemdir Belediye Başkanlığı yapan Tahir Şahin, 5. dönem için yola çıktığı CHP´den aday gösterilmedi. İzmir´in kıdemli Belediye Başkanlarından Tahir Şahin´e, DSP´den “Adayımız ol” teklifi geldi. Gözler yine Başkan Şahin´e çevrildi.
Öncelik Yayanın!
Öncelik Yayanın!
Konu hakkında bilgisine başvurduğumuz Menemen Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hilmi Kurtoğlu, “6 Şubat 2019 Çarşamba günü İçişleri Bakanlığımızın bizzat kendisinin de başlattığı tüm Türkiye genelinde 12.00 ila 13.00 saatleri arasında uygulanan Yaya Öncelikli bir Trafik Çalıştayı yapıldı.
Başkan´dan Teşekkür
Başkan´dan Teşekkür
Menemen Ziraat Odası Başkanı A. Metin Karagöl genel kurulun ardından gazetemize yaptığı açıklamasında katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ederken delegelere şöyle seslendi, “Kongremize katılan değerli Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Belediye Başkan Adayları, Parti Başkanları, Oda Başkanları, Muhtarlar ve Üyelerin hepsine teşekkür ederim.
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar köşemizde bu hafta, eski Bergama Caddesi üzerinde 1997´den bugüne gelen Uysal Ekmek Taş Fırını yolculuğuna 2013 yılında dahil olan Dilek Uysal´ı sizlerle tanıştırmak istedik.
1954 YILINDA MENEMEN  (MART - HAZİRAN)
1954 YILINDA MENEMEN (MART - HAZİRAN)
Bugün, Menemen´in Sesi Gazetesi´nde 100. yazımı yazıyorum. Ancak işlerimin yoğunluğu ve yeni kitap çalışmalarım nedeniyle bir süre sizlerden ayrı kalacağım. İnşallah ilerideki günlerde kaldığımız yerden Menemen Tarihini yazmaya devam edeceğiz. Sağlıcakla kalın.
“İyi bir kitap insana can veren kandır”
“İyi bir kitap insana can veren kandır”
Her geçen gün artan okuyucu sayısı 15 bine yakın kaynağı 5 binin üzerindeki üye sayısı ile Menemen İlçe Halk Kütüphanesi, Kütüphane içerisindeki yenilikler ve etkinliklerle okuma kültürü konusunda farkındalık yaratıyor.
“Başarıların daim olsun Umut”
“Başarıların daim olsun Umut”
U15 milli takım aday kadrosuna davet edilen Umut Alper, 11 Şubat 2019 tarihinde Riva kamp merkezinde olacak.
Ömür Boyu Mutluluklar
Ömür Boyu Mutluluklar
Düğüne her iki ailenin yakınları, dostları, akrabaları ve çok sayıda misafir katıldı.
17 Şubat 2019 Pazar
Resmi İlanlar

/resimler/2015-3/30/1543534550291.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
E-Gazete
İnsan öldüğü zaman üç şey hariç ameli kesilir: Sadaka-i cariye, faydalanılan ilim, salih evlat.

Hz. Muhammed
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ