TEŞEKKÜRLER BAŞKANIM..!
Menemen Belediyesi Gençlik Eğitim Kurs Merkezi (MEBGEM)´nde eğitim görüp girdikleri Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liseye Geçiş Sınavı (LGS)´nda başarılı olan öğrenciler, velileriyle birlikte Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin´e teşekkür ziyaretinde bulundu.
Tarih: 21.9.2018 12:00:10/ 468okunma / 0yorum

        

                  Menemen Belediyesi Gençlik Eğitim Kurs Merkezi (MEBGEM)´nde eğitim görüp girdikleri Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liseye Geçiş Sınavı (LGS)´nda başarılı olan öğrenciler, velileriyle birlikte Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin´e teşekkür ziyaretinde bulundu.

 

                  Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin´in “Eğitimde Fırsat Eşitliği” yaratmak adına 2011 yılında kurduğu MEBGEM´in ikinci şubesi, 10 Şubat 2018´de Kubilay Kültür Merkezi bünyesinde hizmete açıldı. Bugün 2 bin 300 öğrencisi bulunan MEBGEM´in bu yıl Yükseköğretim Kurumları Sınavına katılan 515 öğrencisinden 259´u, 2 yıllık ve 4 yıllık fakültelere yerleşti. 245 öğrenci ise 150 puan barajını geçtiği halde tercih yapmadı. YKS´de başarılı olamayan öğrenci sayısı sadece 11 oldu. YKS´de %97,8 başarı yakalayan MEBGEM´in LGS´de başarı oranı ise %100. Bu yıl LGS´ye giren 297 öğrencinin tamamı tercih ettikleri okullara yerleşti.

                 

                  “Öğrenciler için büyük bir şans”

                  YKS ve LGS´de elde ettikleri başarıyla göz dolduran öğrenciler, velileri ve öğretmenleriyle birlikte Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin´e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. MEBGEM yönetici ve öğretmenlerinin de yer aldığı ziyarette katılımın yoğun olması sebebiyleBelediyeBaşkanı Tahir Şahin misafirlerini Belediye Meclis Toplantı salonunda ağırladı.

                 

                  MEBGEM Asarlık Şubesi´ne başlamadan önce herhangi bir üniversitenin İnşaat Mühendisliği Fakültesi´ni kazanmayı hedeflediğini ve sonrasında hedef yükselterek İzmir Demokrasi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi´ni kazandığını söyleyen Volkan Çiftçi; “İlçemizde eğitimde fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırması bakımından MEBGEM´in üstlendiği rol oldukça büyük. Atatürk ilke ve devrimler ışığında bilimsel, laik, çağdaş, demokratik ve kaliteli bir eğitimin Menemen Belediyesi tarafından ücretsiz olarak sunulması biz öğrenciler için büyük bir şans” dedi.

 

                  “Kıymetini bilerek, çok ders çalışın”

                  Çiğli Fen Lisesi´ni kazanan Yahya Canbulut´un annesi Bircan Canbulut ise veliler adına konuşmasında, MEBGEM´de eğitime başladıktan sonra oğlunun büyük bir değişim yaşayarak başarıya ulaştığını söyledi. Fen ve Teknoloji Öğretmeni Bircan Canbulut; “Şuan eğitim yapboz tahtası gibi. Her siyasi iktidar kendine göre bir eğitim sistemi belirliyor. Biz de veliler, öğrenciler ve öğretmenler olarak çok zor süreçten geçiyoruz” diyerek, parasız eğitimin adresi MEBGEM´i kuran Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ve eğitim emekçilerine tüm veliler adına teşekkür etti.

                  Canbulut, öğrencilere ise şu tavsiyede bulundu; “Böyle bir eğitim kurumunun kıymetini bilerek, çok çok ders çalışın.”

                 

                  MEBGEM Müdürü; “Belediye Başkanımıza karşı mahcup olmadık”

                  MEBGEM´in kuruluşundan bugüne Müdürlüğünü yürüten emekli öğretmen Metin Yaşatürk ise tüm öğrenciler, velileri ve eğitim emekçileri adına Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin´e çiçek sunarak; “Bir öğretmen ne kadar yeterli olursa olsun, eğitim alanları ne kadar kusursuz olursa olsun, öğrenci eğer istemezse başarı gelmez. Önce öğrencinin istekli olması lazım. Biz öğrencilerimize kayıt sırasında hedeflerini sorarız ve o hedefe ulaşabilmeleri için çaba sarf ederiz. Öğrenci istekli olduktan sonra geriye kalan, öğretmenin öğrenciyle olan diyalogudur. Geç, dinamik, donanımlı eğitimcilerimizle başarıyı yakalıyoruz. ‘Eğitimde tasarruf yapılmaz´ diyen Belediye Başkanımızın emeği asla unutulmaz. Hem parasız hem de kaliteli bir eğitimi yürütmenin vicdani muhakemesini de yaparak, Belediye Başkanımıza karşı mahcup olmadık. Üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yaptığımız inancındayız. Bu başarıda velilerimizin de önemli katkısı var” dedi.

 

                  Başkan ŞAHİN; “Eğitime de, birlik ve beraberliğe de katkı sağlıyoruz…”

                  MEBGEM´i kurmaktaki ilk hedefinin doğu ve güneydoğudan ilçeye göç edenler ile Menemen´de yaşayanlar arasında kardeşlik köprüsü kurmak olduğunu açıklayan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “9 yıl önce, kapanan Asarlık Belediyesi´nin hizmet binasını eğitim yuvası yapalım istedik. Özellikle ilçe merkezimizde yaşayan hemşehrilerimiz, doğu ve güneydoğudan göç eden vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı Asalık´ta MEBGEM´i kurmamızı eleştirmişti. O bölgesel ayrımcılıktan, Türk-Kürt, Alevi-Sünni, Boşnak-Çerkez gibi ayrımcılıktan nefret ediyorum. Şehitliklerde Türk de, Kürt de, Alevi de, Sünni de var. Biz elbette eğitime hizmet ediyoruz ama bunun yanında birleştirici güç oluyoruz. İlk yıl 8-10 öğrenci vardı Menemen merkezden Asarlık´taki dershanemize giden. Kubilay Kültür Merkezi´ni açana kadar ise Asarlık´taki öğrencilerimizin %60´ı ilçe merkezi ve köylerimizden geliyordu. Demek ki biz eğitime hizmet etmenin yanında birlik ve beraberliği aşılamanın haklı mutluluğunu yaşıyoruz hep birlikte. Başarılarınızdan dolayı sizleri kutluyor, emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Bu ülke birlik, beraberlik içerisinde yaşıyor ve bunu yaşatabiliyorsa, biliniz ki bu ülkeyi hiç kimse bugüne kadar bölemedi, bölemeyecektir de. Eğer biz bu noktada bu ilçeye ve ülkemize güzel katkılar yapabiliyorsak, eminim ki Atatürk´ün kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti devleti ilelebet payidar kalacaktır. Bu devlet hep tek devlet, bu millet hep tek millet, bu vatan hep tek vatan olarak kalacaktır. Gönderde dalgalandırdığımız ay yıldızlı bayrağımız da her zaman tek bayrak olarak kalacaktır” diye konuştu.

                 

                  “1 verip 20 alıyoruz”

                  MEBGEM´in her yıl yaklaşık 1 milyon TL Belediyeye mali yükü olduğuna dikkat çeken Başkan Tahir Şahin açıklamalarına şöyle devam etti; “Yıllık 1 milyon TL maliyete karşın, 20 milyon TL karımız var. Bu parayı biz almıyoruz, ailelerimizin cebinde kalıyor. Bu para Menemen´de kalıyor. MEBGEM olmasa bu öğrencilerin en az yarısı Karşıyaka, Bornova, Çiğli ilçelerine gidecek. 1 verip 20 alıyoruz. Bütün bunlara baktığımızda, inanılmaz doğru bir iş yaptığımızı görüyoruz.”

                 

                  Ziyaretin sonunda MEBGEM öğrenci, veli ve öğretmenleri, Belediye Başkanı Tahir Şahin ile hatıra fotoğrafı çekildi.

Haber: Gökay ÖZALP

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: TEŞEKKÜRLER BAŞKANIM
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
APSE CİDDİ BİR BELİRTİDİR
APSE CİDDİ BİR BELİRTİDİR
Sağlıklı diş etleri daha önceki yazılarımızda da bahsettiğim üzere pembe renkli, portakal kabuğu gibi hafif delikli, sıkı formdadır.
BİR ÇİFT KANAT
BİR ÇİFT KANAT
Yazarlar»Melek BALSEVEN BİR ÇİFT KANAT Kuş, konduğu dalın kırılmasından korkmaz; Tarih: 12.10.2018 12:05:32 / 0okunma / 0yorum Melek BALSEVEN Kuş, konduğu dalın kırılmasından korkmaz; çünkü güvendiği dal değil, kendi kanatlarıdır.
MENEMEN YEMEĞİ ve BOŞNAK BÖREĞİ
MENEMEN YEMEĞİ ve BOŞNAK BÖREĞİ
Birkaç hafta önceki bir yazımda menemen yemeği tarifi verirken çocukluğumda bizim evde pek menemen yemeği pişmediğini söylemiştim.
MEHMET ŞEN
MEHMET ŞEN
Yörük soyundan Karakuzu kökenli Adil zeki münevver müşerref düzenli Hayırsever olgun yakışıklı görkemli MEKANIN CENNET OLSUN MEHMET ŞEN
Kesikköy Menemenspor Altyapı Tesisleri  ÇOCUKLARI HER ALANDA YAŞAMA HAZIRLAYACAK
Kesikköy Menemenspor Altyapı Tesisleri ÇOCUKLARI HER ALANDA YAŞAMA HAZIRLAYACAK
Spora ve sporcuya verdiği önemli desteklerle bilinen Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Kesik Mahallesi´nde inşa edilen Kesikköy Menemenspor Altyapı Tesisleri´nin kapılarını gazetemize açtı.
Yeni Kaymakam Göreve Başladı
Yeni Kaymakam Göreve Başladı
1 Eylül 2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesine göre ülke genelinde 471 mülki idare amirinin görev yeri değiştirilmişti. Buna göre, Kaymakam Gülihsan Yiğit´ten boşalan makama Antalya Vali Yardımcısı Mustafa Özkaynak atanmıştı.
Pamukçular Ziraat Odasını Bastı
Pamukçular Ziraat Odasını Bastı
Maltepe ve Seyrek´ten pamuk üreticileri pamukta randımanın ölçülmemesi ve 40´ta sabitlenmesi, borsada pamuk fiyatının günlük olarak açıklanmaması, pamukta fiyat düşüklüğü konularında tepkilerini dile getirmek üzere Menemen Ziraat Odasına baskında bulunurken bu şekilde giderse seneye pamuk üretimi yapamayacaklarını vurguladılar.
   Kırmızı Düdükle İKAZ
Kırmızı Düdükle İKAZ
İçişleri Bakanlığı´nca çocuklara trafik bilinci aşılamak amacıyla ülke genelinde uygulamaya konulan Kırmızı Düdük kampanyası, ilçemizde de Menemen Şoförler ve Otomobilciler Odası, Bölge Trafik, Şehir İçi Trafik ve Jandarma Trafik Timi işbirliğinde gerçekleştiriliyor.
Kasımpaşa Mahallesi´ne Yeni Anasınıfı
Kasımpaşa Mahallesi´ne Yeni Anasınıfı
İlçemiz Kasımpaşa Mahallesi´nde büyük bir ihtiyaca cevap verecek olan Erdinç-Ahmet Cengiz Mesleki Eğitim Merkezi´nin bünyesinde hayırsever işadamı Faruk Demir´in katkılarıyla yapılan 4 derslikli anasınıfı geçtiğimiz cuma günü düzenlenen törenle hizmete açıldı.
1949  YILINDA MENEMEN  (AĞUSTOS-ARALIK)
1949 YILINDA MENEMEN (AĞUSTOS-ARALIK)
ÖZETLE: 1949 yılının son aylarında Menemen´de en çok konuşulan ve ses getiren olay Menemenli Hayırsever Pakize Erdem´in İzmir Memleket Hastahanesine yaptığı büyük bağıştır. Demokrat Parti´nin faaliyetleri, Helvacıköy Kazıları ve Menemenli kabzımalların şikayetleri konuşulan diğer olaylardır.
MEBGEM´den Dünya Öğretmenler Günü Kutlaması
MEBGEM´den Dünya Öğretmenler Günü Kutlaması
5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Menemen´de de MEBGEM tarafından kutlandı.
DEPLASMAN GALİBİYET SERİSİ SÜRÜYOR
DEPLASMAN GALİBİYET SERİSİ SÜRÜYOR
TFF 2´nci Lig Kırmızı Grup´ta geçtiğimiz haftalarda Tuzlaspor´a 4-0 yenilerek liderliği kaybeden temsilcimiz Menemen Belediyespor, bu hafta küme düşme hattından kurtulmaya çalışan Fethiyespor´la oynadığı karşılaşmayı tek golle kazandı.
Bu Gezi Türkiye´de İlk
Bu Gezi Türkiye´de İlk
Menemen Avcılar Kulübü Derneği bu alanda Türkiye´de daha önce gerçekleştirilmemiş bir geziyi organize ederek Konya- Beyşehir´de faaliyet gösteren Kral Arms ve Huğulu Av Tüfekleri Kooperatifini ziyaret etti.45 kişi olarak gerçekleştirilen bu gezide üyeler aileleriyle birlikte geziye katılarak tüfek fabrikalarını gezdiler.
Bodrum´da Şifa Kampı
Bodrum´da Şifa Kampı
Hayatındaki yoğun stresin fiziksel ve ruhsal etkilerine çözüm ararken yolu yoga ile kesişen Nergis Aslı Temel, kendi gerçekliğinize öz´ünüze yolculukta, kendinizi sevme ve potansiyellerinizi keşfetme yolunda, ‘Güneşini Sev´ konseptiyle27-28-29 Ekim 2018 tarihlerinde Bodrum´da bir şifa kampı düzenliyor.
İNOVİTAL FİGES SPOR KULÜBÜ HAFTAYI 2 GALİBİYET İLE KAPATTI
İNOVİTAL FİGES SPOR KULÜBÜ HAFTAYI 2 GALİBİYET İLE KAPATTI
İzmir İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Genç Erkekler Kategorisi, 4 grupta toplam 34 takımın katılımı ile gerçekleşiyor. Ligde B grubunda yer alan İnovital Figes Spor kulübü, 09 Ekim Salı günü Halkapınar Spor Salonu´nda oynanan maçta SİBA Spor Kulübü ile karşılaştı.
Ömür Boyu Mutluluklar
Ömür Boyu Mutluluklar
Sabahat-Adnan Baral çiftinin kızları Emel, Zübeyde-Öztekin Bulut çiftinin oğulları Hakan ile dünya evine girdi.
Planlı Bakım ve İyileştirmeler Hakkında #gdzelektrikbilgiveriyor
Planlı Bakım ve İyileştirmeler Hakkında #gdzelektrikbilgiveriyor
İzmir ve Manisa illerinde yaklaşık 5,6 milyon kişiye elektrik dağıtım hizmeti sağlayan GDZ Elektrik Dağıtım; tüketicilere daha kaliteli ve sürdürülebilir elektrik enerjisi sunulması adına planlı bakım ve iyileştirme çalışmaları gerçekleştiriyor.
ŞEKER HASTALARININ DİŞ TEDAVİSİ
ŞEKER HASTALARININ DİŞ TEDAVİSİ
Diyabet yani şeker hastalığı milyonlarca insanı ilgilendiren ve kontrol altında olmazsa ciddi etkileri olan bir hastalık. Şeker hastalığında azalan bağışıklık sistemi ve iyileşmenin de buna bağlı olarak zorlaşması diş tedavilerini de olumsuz etkiliyor
DEĞİŞEN GERÇEKLER
DEĞİŞEN GERÇEKLER
Sadece belgeselcilerden değilim ancak, belgesel izlemeyi severim. Aksiyon filmleri izlemem, ancak zaman zaman fırtınalı kasırgalı Hollywood filmleri izlemişliğim vardır.
BİR HEKİM DAHA GÖREVİ BAŞINDA ÖLDÜRÜLDÜ
BİR HEKİM DAHA GÖREVİ BAŞINDA ÖLDÜRÜLDÜ
“İyi olamadığını” söyleyen hastasına, “ilaçlarını düzenli kullanırsan iyi olursun” cevabını veren bir psikiyatri hekimi, hastanın kendisi ile alay edildiğini düşünmesi üzerine tabanca ile vurularak öldürüldü.
DELİ MEHMET
DELİ MEHMET
Öfkeyle geldi süpürdü Evlerin çatılarını götürdü
İzmir
16 Ekim 2018 Salı
Bugün
Güneşli
25 °C
15 °C
Çarşamba
Güneşli
26 °C
16 °C
Perşembe
Fırtına
25 °C
16 °C
Resmi İlanlar

/resimler/2015-3/30/1543534550291.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.8113
EURO
6.7288
E-Gazete
Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma.

Hz. Muhammed
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ