SAKİN MECLİS

Mart Ayı Belediye Meclis Toplantısında dilek temennilerde hiçbir tartışma yaşanmaması hayret uyandırdı. Toplantı sonunda katılımcılar, bu kadar sakin bir meclise alışkın değiliz ifadesini kullandılar.

Gündeme geçmeden önce Başkan Tahir Şahin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Belediye Düğün Salonunda saat 14.00´de bir etkinlik yapılacağını, ardından da tüm kadınların katılımı ile Cumhuriyet Meydanına yürüyüş ve Atatürk Anıtına çelenk konulacağını, gecesi ise saat 20.00´de Ferhat Göçer konseri verileceği duyurdu.

Geçmiş Tutanak Özetinin Okunması ve Kabulü oyçokluğu ile kabul edildi. Gündemin Başkanlıktan Verilecek Önergeler 3 a müzekkeresinde 9 Eylül Mahallesi (Ulukent) başlayıp Aliağa sınırına kadar devam eden Çanakkale Asfaltının güzergahında on yedi mahalleyi kapsayan numaralama çalışmaları ve buna bağlı yol güzergahı adının da cadde nitelikli Çanakkale Asfaltı olarak değiştirilmesine oybirliği ile karar verildi.

3b müzekkeresinde Menemen Belediyesi Kültür ve Sanat Topluluğunun Makedonya Ohri şehrine 24-28 Nisan tarihleri arası Uluslararası Kültür Festivaline katılımlarının sağlanabilmesi için Hizmet Pasaportu İşlemlerinin yapılması talebi oybirliği ile meclisten geçti.

İmar komisyon raporuna göre, Göktepe´ye Güneş Enerjisi Santrali yeri komisyondan geldiği şekli ile oybirliği ile kabul edildi.

İlave gündemde Şehir Garajı Otopark Ücret Tarife Tadilatı konusu komisyona havale edildi.

Dilek ve Temennilerde tek söz alan Tanzer Sucu da, Bağcılar Kütüphanesi arkasındaki yıkık okula ve merkezden geçen sulama kanalının kötü haline değindi.

Gelecek meclisin 3 Nisan Pazartesi saat 17.00´de yapılacağı duyuruldu.

Haber: S.Derya BOSUT