Menemen´de İlköğretim Haftası
2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı başlangıcı nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün düzenlediği program, ilçemiz Cumhuriyet Meydanında Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, şube müdürleri ve okul müdürlerinin katılımı ile Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve saygı duruşu-İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başlatıldı.
Tarih: 21.9.2018 11:50:05/ 1089okunma / 0yorum

 

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı başlangıcı nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün düzenlediği program, ilçemiz Cumhuriyet Meydanında Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, şube müdürleri ve okul müdürlerinin katılımı ile Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve saygı duruşu-İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başlatıldı.

Daha sonra programın devamında Kubilay İlkokulu´na geçildi. Buradaki törene; Garnizon Komutanı Topçu Albay İbrahim Ethem Çağcı, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz ve şube müdürleri, İlçe Jandarma Komutanı Özgün Bilgin, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Programın sunumunu okul öğretmenlerinden Nazikter Ergene ile Mustafa Coşkun birlikte yaptılar. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okundu.

“Bilgi en büyük güç”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, “Bilindiği üzere tüm Türkiye´de vatanımızın her bir köşesinde bütün okullarımızda bugün ilköğretim haftası olarak kutlanmakta, geleceğimizin teminatı yarınlarımızın garantisi olan, bizleri muasır medeniyetler seviyesine hatta ondan çok daha yukarıya çıkaracak olan evlatlarımız için bu özel ve bu güzel anlamlı günde hep beraber bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bizlerin asli görevi öğrencilerimizin hazır bilgiye ulaşmaları değil, tam tersine elimizde olan bilgileri harmanlayarak yarınımız için, geleceğimiz için faydalı olabilecek her türlü bilgiyi, vatanımız, milletimiz, memleketimiz ve ülkemiz için yoğurmaları ve yeni yeni bilgilere ulaşarak tüm dünyada hak ettiğimiz noktaya gelebilmemizdir. Ömrünü, sağlığını, bütün her şeyini evlatlarımıza adamış öğretmenler ve idareciler olarak tek amacımız sizlerin gülmeniz, hoplayarak zıplayarak bir arada olabilmeniz ve bunun yanında da iyi birer evlat ve vatandaş olarak yetişebilmenizdir. Önemli olan bireylerin sadece öğrenmeleri değil, bu öğrendiklerini de özümseyerek hep birlikte var olma bilinci içerisinde toplumda uygulayabilmeleridir. Bizler bir birey olarak değil, toplum içerisinde hiçbir ayrım gözetmeksizin, bu ülkenin her bir ferdi olarak birbirimizi çok sevmeyi, bayrağımızı dalgalandığı yerden hiçbir sınıf ve zümrenin indiremeyeceği şekilde vatanına, milletine, memleketine, annesine babasına, ülkesine faydalı evlatlar yetiştirmek bizim tek amacımızdır. Bugün bütün dünyaya baktığımızda bilgi en büyük güç, en büyük otorite olarak karşımıza çıkmaktadır. Bizler de bugün, bu devletin, bu milletin, bu bayrağın altında bir arada yaşayan kardeşler olarak yapacağımız şey öğrenmek, öğrendiğini toplumda faydalı bir şekilde yansıtabilmek, üretmek ve elinde olan bütün imkanları en üst seviyede değerlendirmektir” diye ifade etti.

Konuşmasının devamında Akyüz velilere de şöyle seslendi, “Özellikle sizlerden İlçe Milli Eğitim Müdürünüz olarak istediğim şudur. Öğrencilerimizi okullara yazdırdık, kitabını defterini kırtasiyesini aldık demeyelim. Asla ve asla okuldan uzaklaşmayalım. Öğretmenlerimizle, idarecilerimizle ve sizler de kendi aranızda bir ve birlikte olarak evlatlarımızın her türlü ihtiyacında maddi manevi yanlarında olalım. Yere düşen bir çocuğumuzu kaldırmak ve ağlayan bir çocuğumuza derdini sormak, aç olan bir çocuğumuza da bir lokma ekmek vermek onun hayır duasına vesile olacak ve bizim için çok güzel rahmet kapılarını da açacaktır. Bu vesile ile bizler elimizde olan bütün imkanlarımızla okullarımızla, öğretmenlerimizle, devletimizle siz değerli öğrencilerimizin ve kıymetli velilerimizin her zaman yanındayız. Yüce mevlam inşallah 2018-2019 eğitim öğretim yılının bütün öğretmenlerimiz, idarecilerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz adına hayırlılara vesile kılar, hayırlı evlatlar yetiştirmenizde sizlere muvaffakiyetler ihsan eder. Teşekkür ediyorum iyi ki varsınız.”

“Bu temeli ilkokul öğretmenime borçluyum”

Okulun mezun öğrencilerinden Simge Gider ise konuşmasında, “Bugün eğitim öğretim hayatımın başlangıcını yaptığım, dolu dolu sekiz senemi geçirdiğim ilkokulumda konuşma yapmanın mutluluğunu yaşarken aynı zamanda öğrencilik hayatı bitmek üzere olan bir üniversite öğrencisi olarak bu sıralara geri dönemeyecek olmanın hüznünü de yaşıyorum. Kubilay İlköğretim Okulu´nda 1-B sınıfının 160 numaralı öğrencisi olarak başlayan eğitim öğretim hayatıma İzmir Özel Tevfık Fikret Fen Lisesi´nde tam burslu okuyarak devam ettim. Sonrasında, ilkokuldan beri sevgili öğretmenim Oya Selamtaş´ın bana kattığı düzenli ve disiplinli çalışma ilkesini benimsemiş bir öğrenci olarak ODTÜ Mimarlık bölümünü kazandım. Şimdi, mezun ve yakında mimar olmak üzere olan bir üniversite öğrencisi olarak; birinci sınıftan beri resim dersine duyduğum ilgiden, ODTÜ´de mimarlık okuyuşuma kadar geçen bu zaman diliminde; bulunduğum yere gelirken aldığım her kararın, attığım her adımın arkasında ilköğretimde kazandığım temelin yattığını görebiliyorum. Bu temeli de ilkokul öğretmenime borçluyum. Biliyorum ki, öğrenciler olarak izin verdiğiniz sürece onlar bu yolda size de kılavuzluk yapacaklar, yeteneklerinizi keşfedecekler, sizi yetiştirip hayata hazırlayacaklar ama en önemlisi bizlere öğrettikleri gibi iyi bir insan olmayı öğretecekler.

Okulun, öğretmenlerinizin, kurduğunuz arkadaşlıkların, katıldığınız etkinliklerin, aldığınız uyarıların, yaparken kıvrandığınız ödevlerin, gittiğiniz gezilerin size neler kattığını ileride benim gibi geriye dönüp baktığınızda daha iyi anlayacak ve söylediklerime hak vereceksiniz.

Bizler bu sıralardan geçerken Atatürk´ün ilkeleriyle donatıldık ve onun ilkeleri doğrultusunda yürümeye devam ediyoruz. İlköğretim Haftasının kutlandığı bugün de biliyoruz ki; onun arzuladığı çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak ancak bilgi ve eğitimle mümkün. Bu bilinçle başlayacağımız yeni eğitim öğretim yılında hepinize başarılar diliyorum. İlköğretim Haftası Hepimize Kutlu Olsun” şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra, Atatürk´ün kaleme aldığı ilköğretim haftası ile ilgili şiiri Kubilay Okulu 3. sınıf öğrencilerinden Bartu Gür ile Aylin Yağmur Aslan birlikte seslendirdiler. Ardından 4. sınıf öğrencileri dans gösterilerini sundu. 4. sınıf öğrencileri Metehan Uygur ve Melis Özengin ayrı ayrı günün anlamına uygun şiirler seslendirdiler. Program, okul öğrencilerinin hazırlamış olduğu halk oyunları gösterileri ile son buldu.

Haber: S.Derya BOSUT

 

 

 

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Menemen İlköğretim Haftası
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Menemen Ziraat Odası İzmir Tarım Fuarında da Görevini Yaptı
Menemen Ziraat Odası İzmir Tarım Fuarında da Görevini Yaptı
Avrupa´nın dört büyük tarım fuarından biri olarak nitelendirilen Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı (Agroexpo) 14. kez Fuar İzmir´de kapılarını açtı.
Menemen Ticaret Odası ile BİLNET Okulları Arasında İndirim Anlaşması
Menemen Ticaret Odası ile BİLNET Okulları Arasında İndirim Anlaşması
Menemen Ticaret Odası ve Bilfen Şirketler Grubu markası olan “BİLNET Okulları Ulukent Yerleşkesi” ile indirim anlaşması imzalandı.
 KIZILAY´A YENİ YÖNETİM
KIZILAY´A YENİ YÖNETİM
Türk Kızılay´ı Menemen Şube Başkanlığı 2019 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, geçtiğimiz cumartesi günü şube binasında gerçekleştirildi.
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar köşemizde bu hafta, Kubbeli Bakkal geleneğinin üçüncü kuşak temsilcisi Ali Haydar Ayla ile 600 yıllık tarihi mekanda bir söyleşi gerçekleştirdik.
Tarsus İdman Yurdu: 0 – Menemen Spor: 3
Tarsus İdman Yurdu: 0 – Menemen Spor: 3
Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup´ta mücadele eden temsilcimiz Menemen Spor pazar günü Mersin´de oynadığı karşılaşmada Tarsus İdman Yurdu´nu 3-0 mağlup etti
Konya´da Sergilenecek
Konya´da Sergilenecek
81 İLDE ŞANLI BAYRAĞIM projesi kapsamında ilçemizden Kubilay İlkokulu 3-K sınıfı çalışmalarını tamamladı.
Kütüphanede Film Günleri Başladı
Kütüphanede Film Günleri Başladı
Menemen Kaymakamlığı Menemen İlçe Halk Kütüphanesi tarafından ilçemizde film gösterimleri başladı.
“Spor Barış ve Kardeşliktir”
“Spor Barış ve Kardeşliktir”
1. Amatör Küme 1. Grupta(A Grubu) mücadele eden Asarlık Gençlerbirliği Spor 2018-2019 sezonunu üçüncü olarak tamamladı.
FOÇALI KAAN BALIKESİR´DE ALTIN MADALYAYA UZANDI
FOÇALI KAAN BALIKESİR´DE ALTIN MADALYAYA UZANDI
Foça Belediyespor´lu 10 yaş sporcusu Kaan Yüksel Balıkesir´de düzenlenen İller arası Karate Turnuvası´nda birincilik kürsüsüne çıktı. Yüksel 2009 doğumlular +45 kilo kategorisinde tüm rakiplerini geride bırakarak altın madalyaya ulaştı.
20 YAŞ DİŞİ
20 YAŞ DİŞİ
Ağız içinde tam olarak çıkacak yer bulamayan veya sürme pozisyonunun dışında bir pozisyonda gelişen 20 yaş dişleri gömülü olarak kalırlar.
SİZ YİNE DE ÖNCE SAĞA SONRA SOLA SONRA TEKRAR SAĞA BAKIN!!
SİZ YİNE DE ÖNCE SAĞA SONRA SOLA SONRA TEKRAR SAĞA BAKIN!!
Yıllar önce ilk Fransa´da karşılaşmıştım. “Trafikte yaya önceliği”
BU SEÇİM İZMİR´E TALANDAN KURTULMA ŞANSI GETİRİYOR
BU SEÇİM İZMİR´E TALANDAN KURTULMA ŞANSI GETİRİYOR
Eskiden halkların, insanların haklarının gasp edilmesi şeklindeki talan çağımızda dönüşüm geçirdi şimdilerde daha çok doğanın, doğal kaynakların ve hayvanların yaşam haklarının talanı daha ön planda gidiyor.
İLKBAHARIN GELİŞİ
İLKBAHARIN GELİŞİ
Kuşların cıvıl cıvıl ötüşünden Güneşin ısısıyla görünüşünden
Gözler Başkan ŞAHİN´de
Gözler Başkan ŞAHİN´de
Menemen´de dört dönemdir Belediye Başkanlığı yapan Tahir Şahin, 5. dönem için yola çıktığı CHP´den aday gösterilmedi. İzmir´in kıdemli Belediye Başkanlarından Tahir Şahin´e, DSP´den “Adayımız ol” teklifi geldi. Gözler yine Başkan Şahin´e çevrildi.
Öncelik Yayanın!
Öncelik Yayanın!
Konu hakkında bilgisine başvurduğumuz Menemen Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hilmi Kurtoğlu, “6 Şubat 2019 Çarşamba günü İçişleri Bakanlığımızın bizzat kendisinin de başlattığı tüm Türkiye genelinde 12.00 ila 13.00 saatleri arasında uygulanan Yaya Öncelikli bir Trafik Çalıştayı yapıldı.
Başkan´dan Teşekkür
Başkan´dan Teşekkür
Menemen Ziraat Odası Başkanı A. Metin Karagöl genel kurulun ardından gazetemize yaptığı açıklamasında katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ederken delegelere şöyle seslendi, “Kongremize katılan değerli Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Belediye Başkan Adayları, Parti Başkanları, Oda Başkanları, Muhtarlar ve Üyelerin hepsine teşekkür ederim.
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar köşemizde bu hafta, eski Bergama Caddesi üzerinde 1997´den bugüne gelen Uysal Ekmek Taş Fırını yolculuğuna 2013 yılında dahil olan Dilek Uysal´ı sizlerle tanıştırmak istedik.
1954 YILINDA MENEMEN  (MART - HAZİRAN)
1954 YILINDA MENEMEN (MART - HAZİRAN)
Bugün, Menemen´in Sesi Gazetesi´nde 100. yazımı yazıyorum. Ancak işlerimin yoğunluğu ve yeni kitap çalışmalarım nedeniyle bir süre sizlerden ayrı kalacağım. İnşallah ilerideki günlerde kaldığımız yerden Menemen Tarihini yazmaya devam edeceğiz. Sağlıcakla kalın.
“İyi bir kitap insana can veren kandır”
“İyi bir kitap insana can veren kandır”
Her geçen gün artan okuyucu sayısı 15 bine yakın kaynağı 5 binin üzerindeki üye sayısı ile Menemen İlçe Halk Kütüphanesi, Kütüphane içerisindeki yenilikler ve etkinliklerle okuma kültürü konusunda farkındalık yaratıyor.
“Başarıların daim olsun Umut”
“Başarıların daim olsun Umut”
U15 milli takım aday kadrosuna davet edilen Umut Alper, 11 Şubat 2019 tarihinde Riva kamp merkezinde olacak.
Ömür Boyu Mutluluklar
Ömür Boyu Mutluluklar
Düğüne her iki ailenin yakınları, dostları, akrabaları ve çok sayıda misafir katıldı.
17 Şubat 2019 Pazar
Resmi İlanlar

/resimler/2015-3/30/1543534550291.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
E-Gazete
Kargalar ötmeye başlayınca bülbüller susar..

Mevlana
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ