MENEMEN “TAHİR ŞAHİN” DEDİ
İzmir´in kıdemli Belediye Başkanlarından Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, CHP Menemen İlçe Başkanlığı´na adaylık dosyasını binlerce Menemenlinin desteğiyle sundu. Belediye Ailesi, Sivil Toplum Örgütleri, Muhtarlar ve hemşehrilerinin sevgi seline karanfiller sunarak karşılık veren Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Acaba Tahir Şahin CHP´den aday gösterilmezse ne yapar, başka yerlere gider mi?” şeklinde kamuoyuna yansıyan dedikodulara şu sözlerle son noktayı koydu; “Aday yapılsam da yapılmasam da burada doğdum, burada öleceğim.”
Tarih: 19.10.2018 10:56:05/ 1462okunma / 0yorum

İzmir´in kıdemli Belediye Başkanlarından Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, CHP Menemen İlçe Başkanlığı´na adaylık dosyasını binlerce Menemenlinin desteğiyle sundu. Belediye Ailesi, Sivil Toplum Örgütleri, Muhtarlar ve hemşehrilerinin sevgi seline karanfiller sunarak karşılık veren Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Acaba Tahir Şahin CHP´den aday gösterilmezse ne yapar, başka yerlere gider mi?” şeklinde kamuoyuna yansıyan dedikodulara şu sözlerle son noktayı koydu; “Aday yapılsam da yapılmasam da burada doğdum, burada öleceğim.”

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, 1999 yılından bugüne Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğü Menemen´de hemşehrilerine bir dönem daha hizmet etmek adına, CHP Menemen İlçe Başkanı Kazım Hürol Taklak´a aday adaylığı dosyasını sundu.

Belediye Başkanı Tahir Şahin´e ilk destek, ‘Ailem´ dediği Menemen Belediyesi emekçilerinden geldi. Ellerinde Türk Bayrakları Menemen Belediyesi önünde toplanan Belediye çalışanları, “Menemen Senindir, Senin Kalacak”, “Tahir Şahin Nerede, Biz Oradayız” sloganları eşliğinde Başkan Tahir Şahin´e adaylık açıklamasını yaptığı Menemen Cumhuriyet Meydanı´na kadar eşlik etti. Bando ekibinin marşları eşliğinde yürüyen kortejin önünde eşi Nurdan Şahin ve Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte yer alan Başkan Şahin, hemşehrilerinin sevgi seline karanfiller sunarak karşılık verdi.

Kortej, Cumhuriyet Meydanı´na geldiğinde, aralarında Sivil Toplum Örgütleri Başkanları ve Muhtarların da yer aldığı coşkulu bir kalabalık tarafından alkışlarla karşılandı. Binlerce Menemenlinin katılımıyla Başkan Şahin´in adaylık açıklaması adeta görkemli bir şölene dönüştü. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı Cevat Durak, CHP İzmir İl Başkan Yardımcıları Sadettin Coşkuner ve Adnan Albay ile İl Yöneticisi Ömer Berk Gönençer, Belediye İş Sendikası İzmir Çevre Belediyeler Şube Başkanı Burçin Şahin de coşkulu kalabalığın arasında yer aldı.  

Başkan Şahin; “Sizin için risk almaya devam edeceğim”

Hemşehrilerinin “Menemen Senindir, Senin Kalacak” tezahüratları arasında konuşmasına başlayan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Dile kolay, 20 yıl geçmiş, insanın hatası da var, sevabı da. Hatalarımızla, sevaplarımızla bu meydanı doldurmuşsunuz, ben size ölümüme kadar minnettar kalacağım” dedi.

Menemen Belediyesi´nin ekonomik olarak çok zor şartlarda olduğu 1999 yılında ilk defa Belediye Başkanı seçildiğini hatırlatan Başkan Tahir Şahin, alt yapı hizmetlerinden ulaşıma varıncaya kadar her alanda o günden bugüne Menemen´de yaşanan büyük değişimi anlatarak; “Girilemez haldeki şehir parkında bugün insanlarımız neşeli zamanlar geçiriyor. Şehir Parkı´na yaptığımız Kültür Merkezi´ne karşıt görüşteki siyasal parti ‘pamuk deposu yapıyor´ dedi, o kültür merkezine ilk onlar girdi. Biz hiçbir şekilde siyasi parti ayırımı yapmadan hizmetlerimize devam ettik, devam edeceğiz inşallah. Sonra Kubilay Kültür Merkezi´ni yaptık. İçerisinde bowling salonu da bulunan bu merkeze 2. Belediye Dershanemizi de açtık. Bugün burada 2500 kadar çocuğumuz sınavlara ücretsiz hazırlanıyor. Her yıl yaklaşık 15 milyon TL benim Menemenli hemşehrimin cebinde kalıyor. Helali hoş olsun. Söz vermediğimiz halde İzmir´in ve Ege´nin en büyük Göl Parkı´nı yaptık. Üstelik yer Menemen Belediyesi´nin değildi. Gölpark´ı tam 10 ayda bitirdik. Bugün projesini çizin desek, 10 ayda projelerini çizemezler.  Bu projeyi benim birlikte çalışmaktan şeref duyduğum Belediye ailemiz içerisindeki emekçi kardeşlerimizle birlikte bitirdik. Onlardan bir değil, bin kere Allah razı olsun. Kesik´te yaptığımız Altyapı Spor Tesisleri´nden de 3 bin çocuğumuz faydalanacak. Oradan belki iyi kaleciler, santraforlar çıkacak, belki de çıkmayacak ama biliniz ki oradan iyi insanlar çıkacak. Onlar bizim çocuklarımız, ne yapsak azdır. Menemen Şehir Stadyumu´nu da aynı Gölpark´ta olduğu gibi Tahir Şahin tarzıyla, yer bizim olmadığı halde 5 bin kişilik bir Şehir Stadyumu´na dönüştürdük. Risk almazsanız, böylesine güzel eserleri yaratamazsınız. Ben bu memleket için dün nasıl risk aldıysam, yarınlarda da sizin için risk almaya devam edeceğim” dedi.

 “O ceza benim madalyamdır”

Tahir Şahin´in yönetim anlayışında mezhep ayrımına yer olmadığına dikkat çeken Başkan Şahin konuşmasına şöyle devam etti; “Biz Alevi, Sunni, Boşnak, Çerkez, Laz demiyoruz. Cenazelerimizin kalktığı Mahkeme Camiimizi tadilat yaptık, insanlarımız yağmurdan ve güneşten kurtuldu. Sonrasında karşı siyasal parti ‘Bu din ile de uğraşıyor´ dedi, hakkımda soruşturma açıldı ve Tahir Şahin Mahkeme Camii´nden 6 ay ceza aldı. O ceza benim madalyamdır. Daha sonra Uğur Mumcu Merkez Cemevimizi inşa ettik,  ardından Ulukent´te yine hiç kimseden tek kuruş almadan bir Camii inşa ettik. Camii ve okulların boyanması gibi hizmetlerin yanı sıra, 6 adet minare inşa eden yine Tahir Şahin´in yönetimi ve emekçi arkadaşlarından başkası değildir. İnşallah önümüzdeki günlerde kentsel dönüşümü de gerçekleştireceğiz. Menemen´de Perşembe Pazarı´nı da gerçekleştireceğiz. Menemen´de bir üniversite kurulumunu da gerçekleştireceğiz. Üniversite kurmak için 1 ay kadar önce Vakıf kuran da Tahir Şahin´den başkası değildir.”

Neden 5. Dönem..?

Üst üste 4 dönemdir Menemen Belediye Başkanlığı görevini yürüten tecrübeli Başkan Tahir Şahin, neden yeniden adaylık başvurusunda bunduğunu ise şu sözlerle ortaya koydu; “Biz bugünden sonra neden devam etmek istiyoruz biliyor musunuz? Muhtarlarımızı, Sivil Toplum Örgütlerimizi, emekçi kardeşlerimizi yalnız bırakmamak için, onları öksüz koymamak için devam ediyoruz. En önemlisi de Menemenli hemşehrilerimiz için devam ediyoruz. Menemen bizim çocuğumuz gibi, biz hiçbir zaman çocuğumuzu öksüz bırakmayacağız. Gönderde dalgalanan ay yıldızlı bayrağımızı bir milim bile aşağıya indirtmemek için devam ediyoruz. Bu vatan topraklarının bölünmemesi için devam ediyoruz. Bu devletimizin tek devlet olması için devam ediyoruz. Bu milletimizin tek millet olması için devam ediyoruz. 20 yıldan bu yana Menemen Belediyesi burçlarında bir tane karanlık lamba göremezsiniz. Hep Menemen Belediyesi burçlarında çağdaş, aydınlık lambalar olmuştur. Biz karşı tarafın ampulünü istemiyoruz. Hiçbir zaman yakmadık, hiçbir zaman da yakmayacağız. Atatürk´ün kurmuş olduğu laik Türkiye Cumhuriyetini korumak ve kollamak için devam ediyoruz hep birlikte.”

 “Burada doğdum, burada öleceğim

Cumhuriyet Meydanı´nda yaptığı adaylık açıklamasının ardından dosyasını sunmak için CHP Menemen İlçe Başkanlığı´na giden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Bu örgüt çatısı altında uzun yıllar büyük bir mutluluk ve onurla pek çok İlçe Başkanımızla çalıştım. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk´ün kurmuş olduğu CHP´de görev yapmak benim için çok önemli ve anlamlı bir görev” dedi.

Özellikle sosyal medyada son zamanlarda “Tahir Şahin aday olacak mı, olmayacak mı?”, “Acaba Tahir Şahin CHP´den aday gösterilmezse ne yapar, başka yerlere gider mi?” şeklinde sohbetler yapıldığını ifade eden Başkan Tahir Şahin sözlerine şöyle devam etti; “Ben, demokratik mücadele içerisine girmiş bir insan olarak partiden atılmış ve 2,5 yıl partisiz kalmış olmama rağmen, Atatürk´ün kurmuş olduğu bu partiden hiçbir yere gitmediysem, bundan sonra da aday yapılsam da yapılmasam da burada doğdum, burada öleceğim. Herkes bunu böyle bilsin. Ben öyle aday adayı olup da başka partilere kaçanlardan değilim. Ben öyle milletvekili olup da başka partilere kaçanlardan değilim. Kimin babası başka partilere kaçtıysa, kim kaçtıysa başka partilere onlar hesap versin. Bu onurla 6 oklu aday adaylık dosyamı sevgili İlçe Başkanı´ma takdim ediyorum. Allah hakkımızda hayırlısı neyse onu versin.”

Taklak dosyayı Doğum Günü´nde teslim adlı

Belediye Başkanı Tahir Şahin´e, kendisinin doğum gününde aday adaylığı başvurusunda bulunduğu için teşekkür ederek çiçek sunan CHP Menemen İlçe Başkanı Kazım Hürol Taklak, Başkan Şahin´in dosyasını teslim alırken şunları söyledi; “Menemen´i Menemen yapan 20 yıllık Başkanımız, adaylık dosyasını vermek için partimize geldi. Hem Menemen İlçe Örgütümüz hem de Genel Başkanımız adına dosyayı teslim alıyor, kendisine 20 yıl daha Menemen´i idare etmesi için uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum. Hayırlı, uğurlu olsun.”

Haber: Gökay ÖZALP

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MENEMEN TAHİR ŞAHİN DEDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
PEKİ SİZE PORSELEN LAMİNE YAPILABİLİR Mİ?
PEKİ SİZE PORSELEN LAMİNE YAPILABİLİR Mİ?
Dişlerin yapısal bozukluklarının, renksel bozukluklarının, çok büyük olmayan kırıklarının tedavilerinde doğal dişten ayırt edilemeyen laminelerle düzeltilmesi günümüzdeki en estetik yaklaşımdır.
MUHTAR ADAYLARINA BİR KAÇ SORUM VE ÖNERİM OLACAK
MUHTAR ADAYLARINA BİR KAÇ SORUM VE ÖNERİM OLACAK
Değerli muhtar adaylarımız. Her mahallede bir çok yeni aday ve halihazırda görevine devam edenler.
TALANI ÖNLEMEK VATANDAŞA MI KALDI? – 2
TALANI ÖNLEMEK VATANDAŞA MI KALDI? – 2
Geçen hafta ülkede para edebilecek her şeye şirketlerin el attıklarını, taş toprak için bile güzelim ormanların kesildiğini, idarecilerin de bu gibi yaklaşımlara kolaylık gösterdiklerini söylemiştim.
ALİAĞA YÖRÜKLERİ
ALİAĞA YÖRÜKLERİ
İlçeye köylerden geldiler kendileri Yörük efe usulüdür her birileri Münevverdir müşerreftir düzenleri ALİAĞA YÖRÜKLERİ
Başkan Şahin; “Önce çiftçi, önce köylü, önce üretim”
Başkan Şahin; “Önce çiftçi, önce köylü, önce üretim”
Menemen Belediyesi ve Elit Fuarcılık işbirliğinde üçüncüsü düzenlenen Expomen Agro Hayvancılık, Et ve Süt Teknolojileri, Tarım ve Çiftlik Ekipmanları Fuarı kapılarını muhteşem bir törenle açtı. Kendi öz kaynakları ile Menemen´e, 170 dönüm alanda kurulan İzmir´in ilk doğal göl parkı olma özelliğini taşıyan Gölpark Menemen´i kazandırdıklarını hatırlatan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; 2019 seçimlerinden sonra da üreticiye desteklerinin artarak devam edeceğini söyleyerek “Gelecekte en az bin dönüm olmak üzere kapalı sistem damlama sisteme geçmeyen Tahir Şahin değildir” dedi.
CHP´li Gençlerden Örnek Hareket
CHP´li Gençlerden Örnek Hareket
Menemen´in Türkelli Mahallesinde ikamet eden İsmail Seki isimli vatandaşımıza konulan Kan Kanseri Teşhisi sonrasında CHP Menemen Gençlik Kolları Menemen Cumhuriyet Meydanı´ndaki Kızılay Kan Bağışı Tırına gelerek kan bağışında bulundu.
“UZLAŞTIRMADA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ”
“UZLAŞTIRMADA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ”
Menemen Adliyesi´nin 2018 faaliyet raporunu sunmak amacıyla geçtiğimiz cuma günü makamında basın açıklaması gerçekleştiren Menemen Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Gündoğdu ilçemize dair istatistiki bilgileri paylaşarak şunları söyledi, “Menemen Adalet Sarayı; Kasımpaşa Mahallesi Atatürk Caddesi No:1 Menemen adresinde 7 katlı 7229 m2 kapalı alanda Cumhuriyet Başsavcılığı Birimleri, 3 Asliye Ceza Mahkemesi, 2 Asliye Hukuk Mahkemesi, 1 Sulh Hukuk Mahkemesi, 1 Sulh Ceza Hakimliği, 1 İcra Dairesi ve Seçim Müdürlüğü olarak 1 Cumhuriyet Başsavcısı, 9 Cumhuriyet Savcısı, 10 Hakim ve 91 personel ile hizmet vermektedir.
MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE KONFERANSI
MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE KONFERANSI
Menemen Kaymakamı Mustafa Özkaynak başkanlığında yürütülen “Madde Bağımlılığı ile Mücadele” çalışmaları kapsamında konu hakkında farkındalık yaratmak amacıyla, İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından davet edilen Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bağımlılık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Psikiyatrist Prof. Dr. Artuner Deveci´nin sunumuyla bir konferans verildi.
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar köşemizde bu hafta, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. A. Suphi Toprak´ı konuk ettik.
1953  YILINDA MENEMEN  (TEMMUZ - EKİM)
1953 YILINDA MENEMEN (TEMMUZ - EKİM)
ÖZETLE : 1953 yılının 2. döneminde Menemen´de en çok konuşulan konu şüphesiz ki arka arkaya açılan bankalardır. Tutum Bankası ve Manisa Bağcılar Bankası Menemen Şubelerinin açılışı Menemen çiftçileri ve esnafı arasında büyük memnunluk yaratmıştır.
İyi Parti´den Odalara Ziyaret
İyi Parti´den Odalara Ziyaret
Menemen İyi Parti İlçe Başkanlığı yönetimi ile birlikte Menemen´de bulunan meslek odalarına ziyaretlerde bulundu.
1 Ünite Kan 3 Can
1 Ünite Kan 3 Can
Menemen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Türk Kızılayı Menemen Şubesi işbirliğinde, öğrenci, öğretmen ve idarecilerin katılımıyla okul bünyesinde "Kök Hücre ve Kan Bağışı" kampanyası geçtiğimiz salı günü gerçekleştirildi.
“ÖĞRETMENLERİMİZ MEŞALEMİZDİR!”
“ÖĞRETMENLERİMİZ MEŞALEMİZDİR!”
ADD Menemen İlçe Başkanı Elif Orhan kamuoyunu aydınlatmak amacıyla Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez basın açıklamasını bizlerle paylaştı.
CHP FOÇA´DA SEÇMEN LİSTELERİNE İTİRAZ ETTİ
CHP FOÇA´DA SEÇMEN LİSTELERİNE İTİRAZ ETTİ
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Foça İlçe Örgütü Seçmen Listelerinde yer alan 4 bin 2 kişinin kaydına itiraz etti. İtirazda eğitim için gelen ve büyük bölümü asker olan kişilerin geçici görevle geldikleri ve kısa bir süre kaldıkları ilçenin beş yıllık kaderini belirleyecek olan seçimde oy kullanmalarının hakkaniyete uygun olmadığı savunuldu.
“ÖĞRETMENLERİMİZ MEŞALEMİZDİR!”
“ÖĞRETMENLERİMİZ MEŞALEMİZDİR!”
ADD Menemen İlçe Başkanı Elif Orhan kamuoyunu aydınlatmak amacıyla Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez basın açıklamasını bizlerle paylaştı.
Onlarca dönüm tarım arazisi sular altında
Onlarca dönüm tarım arazisi sular altında
İzmir´in Menemen ilçesinde, etkili olan kuvvetli sağanak ve Gediz Nehri´nin taşması sonucu 30-40 bin dekar alan sular altında kalırken, ıspanaklar da tarlalarda zarar gördü. Çiftçiler, ıspanakların zarar görmesi nedeniyle ürünlerin zamlanabileceğini de söyledi.
NAMAĞLUP DEVAM EDİYOR
NAMAĞLUP DEVAM EDİYOR
Türkiye Basketbol Federasyonu, İzmir il temsilciliği tarafından düzenlenen U18 Erkekler Ligi, 34 takımın katılımıyla 4 grup halinde gerçekleştiriliyor.
SU ALTINDAKİ KUYULARA ZODYAK BOTLA ULAŞTILAR
SU ALTINDAKİ KUYULARA ZODYAK BOTLA ULAŞTILAR
İzmir´in Foça ilçesinde görev yapan İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) ekibi, ilçenin önemli bir bölümüne su sağlayan ve son günlerdeki sağanak nedeniyle su altında kalarak devre dışı olan kuyulara zodyak botla ulaştı. Ekip, 6 kuyudan uygun olan birini devreye alarak Gerenköy- Kozbeyli- Yenifoça Mahalleleri´ni besleyen hatta su verilmesini sağladı.
BULAŞICI HASTALIKLARA DİKKAT ETMEK GEREKİR
BULAŞICI HASTALIKLARA DİKKAT ETMEK GEREKİR
Mevsim itibariyle birçok bulaşıcı hastalıkla karşı karşıyayız.
BİR KIŞ YAZISI
BİR KIŞ YAZISI
Kara kış geldi dayandı kapımıza. Sokaklar soğuk, sabahlar karanlık, herkes kabuğunda.
TALANI ÖNLEMEK VATANDAŞA MI KALDI?
TALANI ÖNLEMEK VATANDAŞA MI KALDI?
Ülkemiz mülkiyet kavramı ile biraz geç tanıştı.
İzmir
23 Ocak 2019 Çarşamba
Bugün
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Perşembe
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Cuma
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Resmi İlanlar

/resimler/2015-3/30/1543534550291.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3454
EURO
6.0716
E-Gazete
İman hem nurdur hem kuvvettir, hakiki imanı elde den adam kânata meydan okuyabilir.

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ