MENEMEN “TAHİR ŞAHİN” DEDİ
İzmir´in kıdemli Belediye Başkanlarından Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, CHP Menemen İlçe Başkanlığı´na adaylık dosyasını binlerce Menemenlinin desteğiyle sundu. Belediye Ailesi, Sivil Toplum Örgütleri, Muhtarlar ve hemşehrilerinin sevgi seline karanfiller sunarak karşılık veren Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Acaba Tahir Şahin CHP´den aday gösterilmezse ne yapar, başka yerlere gider mi?” şeklinde kamuoyuna yansıyan dedikodulara şu sözlerle son noktayı koydu; “Aday yapılsam da yapılmasam da burada doğdum, burada öleceğim.”
Tarih: 19.10.2018 10:56:05/ 1322okunma / 0yorum

İzmir´in kıdemli Belediye Başkanlarından Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, CHP Menemen İlçe Başkanlığı´na adaylık dosyasını binlerce Menemenlinin desteğiyle sundu. Belediye Ailesi, Sivil Toplum Örgütleri, Muhtarlar ve hemşehrilerinin sevgi seline karanfiller sunarak karşılık veren Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Acaba Tahir Şahin CHP´den aday gösterilmezse ne yapar, başka yerlere gider mi?” şeklinde kamuoyuna yansıyan dedikodulara şu sözlerle son noktayı koydu; “Aday yapılsam da yapılmasam da burada doğdum, burada öleceğim.”

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, 1999 yılından bugüne Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğü Menemen´de hemşehrilerine bir dönem daha hizmet etmek adına, CHP Menemen İlçe Başkanı Kazım Hürol Taklak´a aday adaylığı dosyasını sundu.

Belediye Başkanı Tahir Şahin´e ilk destek, ‘Ailem´ dediği Menemen Belediyesi emekçilerinden geldi. Ellerinde Türk Bayrakları Menemen Belediyesi önünde toplanan Belediye çalışanları, “Menemen Senindir, Senin Kalacak”, “Tahir Şahin Nerede, Biz Oradayız” sloganları eşliğinde Başkan Tahir Şahin´e adaylık açıklamasını yaptığı Menemen Cumhuriyet Meydanı´na kadar eşlik etti. Bando ekibinin marşları eşliğinde yürüyen kortejin önünde eşi Nurdan Şahin ve Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte yer alan Başkan Şahin, hemşehrilerinin sevgi seline karanfiller sunarak karşılık verdi.

Kortej, Cumhuriyet Meydanı´na geldiğinde, aralarında Sivil Toplum Örgütleri Başkanları ve Muhtarların da yer aldığı coşkulu bir kalabalık tarafından alkışlarla karşılandı. Binlerce Menemenlinin katılımıyla Başkan Şahin´in adaylık açıklaması adeta görkemli bir şölene dönüştü. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı Cevat Durak, CHP İzmir İl Başkan Yardımcıları Sadettin Coşkuner ve Adnan Albay ile İl Yöneticisi Ömer Berk Gönençer, Belediye İş Sendikası İzmir Çevre Belediyeler Şube Başkanı Burçin Şahin de coşkulu kalabalığın arasında yer aldı.  

Başkan Şahin; “Sizin için risk almaya devam edeceğim”

Hemşehrilerinin “Menemen Senindir, Senin Kalacak” tezahüratları arasında konuşmasına başlayan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Dile kolay, 20 yıl geçmiş, insanın hatası da var, sevabı da. Hatalarımızla, sevaplarımızla bu meydanı doldurmuşsunuz, ben size ölümüme kadar minnettar kalacağım” dedi.

Menemen Belediyesi´nin ekonomik olarak çok zor şartlarda olduğu 1999 yılında ilk defa Belediye Başkanı seçildiğini hatırlatan Başkan Tahir Şahin, alt yapı hizmetlerinden ulaşıma varıncaya kadar her alanda o günden bugüne Menemen´de yaşanan büyük değişimi anlatarak; “Girilemez haldeki şehir parkında bugün insanlarımız neşeli zamanlar geçiriyor. Şehir Parkı´na yaptığımız Kültür Merkezi´ne karşıt görüşteki siyasal parti ‘pamuk deposu yapıyor´ dedi, o kültür merkezine ilk onlar girdi. Biz hiçbir şekilde siyasi parti ayırımı yapmadan hizmetlerimize devam ettik, devam edeceğiz inşallah. Sonra Kubilay Kültür Merkezi´ni yaptık. İçerisinde bowling salonu da bulunan bu merkeze 2. Belediye Dershanemizi de açtık. Bugün burada 2500 kadar çocuğumuz sınavlara ücretsiz hazırlanıyor. Her yıl yaklaşık 15 milyon TL benim Menemenli hemşehrimin cebinde kalıyor. Helali hoş olsun. Söz vermediğimiz halde İzmir´in ve Ege´nin en büyük Göl Parkı´nı yaptık. Üstelik yer Menemen Belediyesi´nin değildi. Gölpark´ı tam 10 ayda bitirdik. Bugün projesini çizin desek, 10 ayda projelerini çizemezler.  Bu projeyi benim birlikte çalışmaktan şeref duyduğum Belediye ailemiz içerisindeki emekçi kardeşlerimizle birlikte bitirdik. Onlardan bir değil, bin kere Allah razı olsun. Kesik´te yaptığımız Altyapı Spor Tesisleri´nden de 3 bin çocuğumuz faydalanacak. Oradan belki iyi kaleciler, santraforlar çıkacak, belki de çıkmayacak ama biliniz ki oradan iyi insanlar çıkacak. Onlar bizim çocuklarımız, ne yapsak azdır. Menemen Şehir Stadyumu´nu da aynı Gölpark´ta olduğu gibi Tahir Şahin tarzıyla, yer bizim olmadığı halde 5 bin kişilik bir Şehir Stadyumu´na dönüştürdük. Risk almazsanız, böylesine güzel eserleri yaratamazsınız. Ben bu memleket için dün nasıl risk aldıysam, yarınlarda da sizin için risk almaya devam edeceğim” dedi.

 “O ceza benim madalyamdır”

Tahir Şahin´in yönetim anlayışında mezhep ayrımına yer olmadığına dikkat çeken Başkan Şahin konuşmasına şöyle devam etti; “Biz Alevi, Sunni, Boşnak, Çerkez, Laz demiyoruz. Cenazelerimizin kalktığı Mahkeme Camiimizi tadilat yaptık, insanlarımız yağmurdan ve güneşten kurtuldu. Sonrasında karşı siyasal parti ‘Bu din ile de uğraşıyor´ dedi, hakkımda soruşturma açıldı ve Tahir Şahin Mahkeme Camii´nden 6 ay ceza aldı. O ceza benim madalyamdır. Daha sonra Uğur Mumcu Merkez Cemevimizi inşa ettik,  ardından Ulukent´te yine hiç kimseden tek kuruş almadan bir Camii inşa ettik. Camii ve okulların boyanması gibi hizmetlerin yanı sıra, 6 adet minare inşa eden yine Tahir Şahin´in yönetimi ve emekçi arkadaşlarından başkası değildir. İnşallah önümüzdeki günlerde kentsel dönüşümü de gerçekleştireceğiz. Menemen´de Perşembe Pazarı´nı da gerçekleştireceğiz. Menemen´de bir üniversite kurulumunu da gerçekleştireceğiz. Üniversite kurmak için 1 ay kadar önce Vakıf kuran da Tahir Şahin´den başkası değildir.”

Neden 5. Dönem..?

Üst üste 4 dönemdir Menemen Belediye Başkanlığı görevini yürüten tecrübeli Başkan Tahir Şahin, neden yeniden adaylık başvurusunda bunduğunu ise şu sözlerle ortaya koydu; “Biz bugünden sonra neden devam etmek istiyoruz biliyor musunuz? Muhtarlarımızı, Sivil Toplum Örgütlerimizi, emekçi kardeşlerimizi yalnız bırakmamak için, onları öksüz koymamak için devam ediyoruz. En önemlisi de Menemenli hemşehrilerimiz için devam ediyoruz. Menemen bizim çocuğumuz gibi, biz hiçbir zaman çocuğumuzu öksüz bırakmayacağız. Gönderde dalgalanan ay yıldızlı bayrağımızı bir milim bile aşağıya indirtmemek için devam ediyoruz. Bu vatan topraklarının bölünmemesi için devam ediyoruz. Bu devletimizin tek devlet olması için devam ediyoruz. Bu milletimizin tek millet olması için devam ediyoruz. 20 yıldan bu yana Menemen Belediyesi burçlarında bir tane karanlık lamba göremezsiniz. Hep Menemen Belediyesi burçlarında çağdaş, aydınlık lambalar olmuştur. Biz karşı tarafın ampulünü istemiyoruz. Hiçbir zaman yakmadık, hiçbir zaman da yakmayacağız. Atatürk´ün kurmuş olduğu laik Türkiye Cumhuriyetini korumak ve kollamak için devam ediyoruz hep birlikte.”

 “Burada doğdum, burada öleceğim

Cumhuriyet Meydanı´nda yaptığı adaylık açıklamasının ardından dosyasını sunmak için CHP Menemen İlçe Başkanlığı´na giden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Bu örgüt çatısı altında uzun yıllar büyük bir mutluluk ve onurla pek çok İlçe Başkanımızla çalıştım. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk´ün kurmuş olduğu CHP´de görev yapmak benim için çok önemli ve anlamlı bir görev” dedi.

Özellikle sosyal medyada son zamanlarda “Tahir Şahin aday olacak mı, olmayacak mı?”, “Acaba Tahir Şahin CHP´den aday gösterilmezse ne yapar, başka yerlere gider mi?” şeklinde sohbetler yapıldığını ifade eden Başkan Tahir Şahin sözlerine şöyle devam etti; “Ben, demokratik mücadele içerisine girmiş bir insan olarak partiden atılmış ve 2,5 yıl partisiz kalmış olmama rağmen, Atatürk´ün kurmuş olduğu bu partiden hiçbir yere gitmediysem, bundan sonra da aday yapılsam da yapılmasam da burada doğdum, burada öleceğim. Herkes bunu böyle bilsin. Ben öyle aday adayı olup da başka partilere kaçanlardan değilim. Ben öyle milletvekili olup da başka partilere kaçanlardan değilim. Kimin babası başka partilere kaçtıysa, kim kaçtıysa başka partilere onlar hesap versin. Bu onurla 6 oklu aday adaylık dosyamı sevgili İlçe Başkanı´ma takdim ediyorum. Allah hakkımızda hayırlısı neyse onu versin.”

Taklak dosyayı Doğum Günü´nde teslim adlı

Belediye Başkanı Tahir Şahin´e, kendisinin doğum gününde aday adaylığı başvurusunda bulunduğu için teşekkür ederek çiçek sunan CHP Menemen İlçe Başkanı Kazım Hürol Taklak, Başkan Şahin´in dosyasını teslim alırken şunları söyledi; “Menemen´i Menemen yapan 20 yıllık Başkanımız, adaylık dosyasını vermek için partimize geldi. Hem Menemen İlçe Örgütümüz hem de Genel Başkanımız adına dosyayı teslim alıyor, kendisine 20 yıl daha Menemen´i idare etmesi için uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum. Hayırlı, uğurlu olsun.”

Haber: Gökay ÖZALP

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MENEMEN TAHİR ŞAHİN DEDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TEDAVİ SİZE UYGUN MU?
TEDAVİ SİZE UYGUN MU?
Geçen hafta bahsettiğim gibi diş hekimine başvuru sebebi genellikle ağrıdır
GERÇEK ÖLÜM
GERÇEK ÖLÜM
Ölüm gerçeği ile ilk karşılaştığımda henüz altı yaşındaydım. O gün derin bir üzüntü hissettiğimi hatırlıyorum.
SİDİĞİ İLLE DE DEVEDEN İÇMEK ŞART MI?
SİDİĞİ İLLE DE DEVEDEN İÇMEK ŞART MI?
Son yıllarda gündemi meşgul eden konularından birisi de “deve sidiği içmenin peygamberimiz tarafından önerildiği” konusundaki konuşmalar, açıklamalardır. Günümüzde devenin sidiğini içmenin dinen tavsiye edildiğini savunan birçok şahıs var.
ON KASIM
ON KASIM
Üzgün bugün vatan ulus Edirne´den Van´a yurdumuz Üzgün Ankara albayrağımız VATAN BAŞIN SAĞOLSUN
Menemen´de Kubilay Kupası Heyecanı…
Menemen´de Kubilay Kupası Heyecanı…
Menemen´in en eski spor organizasyonlarından birisi olan Kubilay Kupası Futbol Turnuvası heyecanı bu yıl 5. kez yaşanıyor. 2 ay sürecek turnuvaya katılan 19 takıma spor malzemeleri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın 95. yıldönümünde düzenlenen törenle dağıtıldı.
KARAGÖL´E DOKUNMA
KARAGÖL´E DOKUNMA
Menemen´e bağlı Alaniçi ve Göktepe mahallelerine yakın ormanlık alanda kurulması planlanan kalker ocağına ikinci kez verilen “Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporu gerekli değildir” kararına karşı açılan iptal davasında verilen Bilirkişi Raporu, burada yaşanan doğa katliamını gözler önüne serdi. Yaşanan bu gelişme üzerine Menemen´den STK´lar ve farklı siyasi parti temsilcilerden oluşan heyet, “katliama dur” diyenlere teşekkür etmek için Ankara´ya ziyaret gerçekleştirdi.
Gazilerden Kaymakam´a Ziyaret
Gazilerden Kaymakam´a Ziyaret
Menemen Muharip Gaziler Derneği İlçemiz Kaymakamı Mustafa Özkaynak´ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.
AK Parti´de Belediye Başkanlığı İçin İlk Aday
AK Parti´de Belediye Başkanlığı İçin İlk Aday
2017 yılından bu yana Menemen Devlet Hastanesi Başhekimi olarak görev yapan Op. Dr. Yalçın Yıldırım, AK Parti´den Menemen Belediye Başkan Aday Adaylığı için dosyasını geçtiğimiz salı günü ilçe teşkilatına sundu.
TAKSİCİ ESNAFININ DİKKATİNE!
TAKSİCİ ESNAFININ DİKKATİNE!
Trafikte gerçekleşen yeni düzenlemeleri şoför esnafı ve kamuoyu ile paylaşmak amacıyla gazetemize açıklamada bulunan Menemen Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hilmi Kurtoğlu öncelikle taksici esnafını kapsayan yeni düzenlemelerle sözlerine başlayarak, “Ülke çapında tüm taksici esnafına yönelik yapılan yeni çalışmayı bakanlık düzenledi.
MENEMEN BELEDİYESPOR DÖRTLEDİ
MENEMEN BELEDİYESPOR DÖRTLEDİ
TFF 2´nci Lig Kırmızı Grup´ta mücadele eden temsilcimiz lider Menemen Belediyespor, evinde Bugsaşspor´u 4-0 yenerek son 7 maçta 6´ncı galibiyetini elde etti.
1950  YILINDA MENEMEN  (TEMMUZ - AĞUSTOS)
1950 YILINDA MENEMEN (TEMMUZ - AĞUSTOS)
ÖZETLE: 1950 yılının ortalarında Menemen´de en çok konuşulan konuların başında Demokrat Parti İzmir Milletvekili Behzat Bilgin´in Menemenli çiftçilerimizin sorunlarına gösterdiği ilgi ve alaka gelmektedir. Bilgin, sayısız kez Menemen ve köylerini ziyaret ederek notlar almış ve bunları bakanlıklara bildirme sözü vermiştir.
Şekerbank´tan Menemenli üreticilere finansman desteği…
Şekerbank´tan Menemenli üreticilere finansman desteği…
Kuruluş amacı tarımın finansmanı olan ve 65 yıldır üretenin yanında yer alan Şekerbank, Menemen Ziraat Odası ile protokol imzaladı. Banka imzalanan protokol kapsamında, bölge üreticilerinin nakit ihtiyaçlarını uygun faiz oranlarıyla karşılıyor ve kredi geri ödemelerini yılda bir hasat zamanında yapmalarına imkân sağlıyor.
Av. Koray Yücel Güven Tazeledi
Av. Koray Yücel Güven Tazeledi
6 Kasım 2018 tarihinde, İzmir Barosu Menemen Temsilcisi´nin seçimi yapıldı. Menemen´de görev yapan avukatların katılımı ile gerçekleşen seçimler sonucunda, iki yıldır bu görevi yürüten Av. Koray Yücel, oybirliği ile tekrar seçildi.
İYİ PLANLAMA, DOĞRU TEDAVİ
İYİ PLANLAMA, DOĞRU TEDAVİ
Diş tedavilerinizi yaptırırken önceliğiniz kendi dişlerinizi korumak olmalı. Ne yazık ki diş hekimine başvurma sebebimiz bizim ülkemizde ağrı ve diş eksikliği. Koruyucu uygulamalar önceliğimiz değil.
İYİ BİR DİLEK
İYİ BİR DİLEK
Allah iyi insanlarla karşılaştırsın… Bahçede oynayan Elfe, Sarp, mama sandalyesinde Arya.
KÖY ŞENLİĞİNE DAVET
KÖY ŞENLİĞİNE DAVET
Geçen pazar Alaniçi Köyü´nde yapılan “Karagöl´de ağaç kıyımına son” temalı köy şenliğine katıldım ve bir konuşma yaptım. Önceleri gibi bu konularda kahvehane buluşmaları, basın açıklamaları yapılmıştı.
MUKADDES TOPRAK
MUKADDES TOPRAK
ALBAYRAKLA SÜSLÜ VATANSIN TÜRKİYEMSİN CENNET CİHANSIN YÜREKLERDE SEVGİSİN CANSIN
KARAGÖL´DE ORMAN KATLEDİLMESİN
KARAGÖL´DE ORMAN KATLEDİLMESİN
Menemen´e bağlı Alaniçi ve Göktepe mahallelerine yakın ormanlık alanda kurulması planlanan kalker ocağına ikinci kez verilen “Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporu gerekli değildir” kararına karşı açılan iptal davasında verilen Bilirkişi Raporu, burada yaşanan doğa katliamını gözler önüne serdi. Raporda, “İzmir Valilik oluruyla onaylanan Çevresel Etki Değerlendirme Gerekli Değildir kararının uygun olmadığı kanaatine varılmıştır” ifadesine yer verildi.
CUMHURİYET COŞKUSU
CUMHURİYET COŞKUSU
Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK´ün “En Büyük Eserim” dediği Cumhuriyet´imizin kuruluşunun 95´inci yılı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de büyük bir coşkuyla kutlandı. Vatandaşların yoğun katılımı dikkat çekti.
ADD´den Cumhuriyet Balosu
ADD´den Cumhuriyet Balosu
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Menemen Şubesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Tepe Sosyal Tesisleri´nde Cumhuriyet Balosu gerçekleştirdi.
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar köşemizde bu hafta, Orhan Hovardakaya ile Karşıyakalı Orhan´ın Yeri diye bilinen Kumtepe mevkiindeki çiftliğinde sohbet ettik.
İzmir
15 Kasım 2018 Perşembe
Bugün
Parçalı bulutlu
15 °C
7 °C
Cuma
Bulutlu
15 °C
7 °C
Cumartesi
Sağanak
16 °C
8 °C
Resmi İlanlar

/resimler/2015-3/30/1543534550291.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.4625
EURO
6.1622
E-Gazete
Ya Ali, cenazemi sen yıkayacaksın. Borcumu sen ödeyeceksin, zimmetimi sen ifa edeceksin?

Hz. Muhammed
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ