KIZILAY´A YENİ YÖNETİM

Türk Kızılay´ı Menemen Şube Başkanlığı 2019 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, geçtiğimiz cumartesi günü şube binasında gerçekleştirildi.

 

Türk Kızılay´ı Menemen Şube Başkanlığı 2019 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı,  geçtiğimiz cumartesi günü şube binasında gerçekleştirildi.

Yeterli çoğunluğun sağlanması üzerine Şube Başkanı Rahmi Arslan´ın katılımcıları selamlamasıyla genel kurul toplantısı başlatıldı.

Verilen önerge ile genel kurulu yürütmek üzere Divan Başkanlığına İbrahim Kul seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Şube Başkanı Rahmi Arslan yaptığı konuşmasında, ?Değerli Kızılaycılar, Kızılaycılık bir yaşam biçimidir. Aynı zamanda bir bayrak yarışıdır. İnanıyoruz ki bizden aldıkları bayrağı daha ileri götüreceklerinden hiç şüphemiz yoktur. Bizim de her daim iyilik hareketinin içinde yer alarak arkadaşlarımıza yardımlarımızı sunmaya devam edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Bizler iyilik hareketinde komutan değil birer neferiz. Kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ederim? diye ifade etti. Arslan yeni yönetime ve geçmiş dönem birlikte görev aldığı arkadaşlarına günün anısına birer fincan hediye etti.

Gündem maddelerine göre 2016-2017 ve 2018 yıllarına ait faaliyet raporu ile denetçi raporları Senem Kazal tarafından okundu, oylamaya sunularak oyçokluğu ile kabul edildi ve yönetim kurulu ibra edildi.  2019-2020 ve 2021 Şube Eylem Planı da oyçokluğu ile kabul edildi.

Gündemin son maddesinde seçimlere geçildi. Kapalı oylama ile gerçekleşen seçime tek liste ile gidildi.

Buna göre Türk Kızılay´ı Menemen Şubesi Yeni Yönetimi şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı Serkan Orun, Yönetim Kurulu Üyeleri Kürşat Ali Bulut, Ersagun Güler, Mehmet Edip Şerefhanoğlu, Habib Bilgiç, Selahattin Gedik ve Gül Günay

Haber: S. Derya BOSUT