Genç Avukatların gururlu günü

İki genç avukatın girişimiyle hayata geçirilen Alkım & Toksöz Hukuk Bürosu´nun açılışı gerçekleştirildi.

 

Menemen´in Sesi Gazetesi muhabiri Mustafa Hulusi Yılmaz´ın eşi 9 yıllık avukat Asuman Alkım Yılmaz ile Menemen´de Uzun Ekrem lakabıyla bilinen Ekrem Toksöz´ün torunu Emniyet Müfettişi Mustafa Toksöz´ün kızı Gizem Toksöz ortaklığıyla Alkım & Toksöz Hukuk Bürosu hizmete açıldı.

Bayraklı Adalet Mahallesi Haydar Aliyev Caddesi Eskiizmirliler Apartmanı´nın da hizmete açılan Hukuk Bürosunun açılışına avukatların meslektaşları, dost ve akrabalarının yanı sıra Menemen´in Sesi Gazetesi personeli de katıldı.

İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan´ın da çiçek gönderdiği Alkım & Toksöz Hukuk Bürosu´nun açılış töreni avukatların açılış kurdelesini kesmesiyle başladı.

Tebrikleri kabul eden Avukatlar Asuman Alkım Yılmaz ile Gizem Toksöz sonrasında konuklara ikramda bulundu.

 

Avukat Asuman Alkım Yılmaz kimdir?

1983 yılında Ankara´da doğan Asuman Alkım Yılmaz, avukat bir babanın kızı olarak babasının izinden gitti ve 2006 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi´nden mezun oldu. Bir süre İstanbul´da iş hayatını sürdüren Alkım Yılmaz sonrasında İzmir´de bulunan bir hukuk bürosunda 7 yıl boyunca çalıştı. Alkım Yılmaz, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü Mali Hukuk alandaki yüksek lisans çalışmasını tamamlayarak bu konuda uzmanlığını da elde etti.

 

Avukat Gizem Toksöz kimdir?

1991 yılında Babası Emniyet Müfettişi Mustafa Toksöz´ün görevi nedeniyle Diyarbakır´da doğan Gizem Toksöz, 2013 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi´nden mezun oldu. Stajını tamamladıktan sonra İzmir de bulunan bir hukuk bürosunda çalışan Toksöz, 2015 yılında kendi bürosunu açtı.

 

Haber: Ali Rıza Kemer