Emekli Astsubaylar´dan Başkan Şahin´e teşekkür plaketi
Türkiye Emekli Astsubay Derneği İzmir Şubeleri aylık değerlendirme toplantısını Gölpark Menemen´de yaptı. Türkiye Emekli Astsubay Derneği İzmir İl Başkanı Hüseyin Akbaş, İzmir´deki Şube Yöneticilerini kahvaltıda buluşturan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin´e teşekkür plaketi sunarak, başarılarının devamını diledi.
Tarih: 23.11.2018 12:47:27/ 303okunma / 0yorum

 

Türkiye Emekli Astsubay Derneği İzmir Şubeleri aylık değerlendirme toplantısını Gölpark Menemen´de yaptı.  Türkiye Emekli Astsubay Derneği İzmir İl Başkanı Hüseyin Akbaş, İzmir´deki Şube Yöneticilerini kahvaltıda buluşturan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin´e teşekkür plaketi sunarak, başarılarının devamını diledi.

 

Türkiye Emekli Astsubay Derneği´nin Menemen, Karşıyaka, Bayraklı, Kemalpaşa, Gaziemir,  Karabağlar, Güzelbahçe, Balçova, Narlıdere, Urla, Buca ve Bergama Şubeleri´nin Başkan ve Yöneticileri, Gölpark Menemen´de düzenlenen kahvaltıda buluştu.

 

Kendilerine ev sahipliği yapan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin´e plaket sunarak teşekkürlerini ileten Türkiye Emekli Astsubay Derneği İzmir İl Başkanı ve Karşıyaka Şube Başkanı Hüseyin Akbaş; “Menemen Belediye Başkanımız ile 30 yıla yakın siyasi birlikteliğimiz vardır. Türkiye´deki nadir başkanlardan birisidir. Oturduğunuz yerden sağa sola baktığınızda bunu göreceksiniz. Çünkü burada, Gölpark Menemen´i yaparak bir ilki gerçekleştirmiştir. 2019-2024 döneminde Menemen´i daha ileriye götürecektir. İnşallah Cumhuriyet´in 100. kuruluş yıl dönümünde yine burada olacağız. Önümüzdeki dönem için yürekten başarılar diliyor, bizleri burada ağırladıkları için teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

 

Türkiye Emekli Astsubay Derneği Menemen Şube Başkanı Kuzay KÖK ise konuşmasında; “Menemen´de sizleri ağırlamaktan onur duyduk. Her zaman her konuda bizlerden desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Tahir Şahin´e desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Başkan ŞAHİN; “Astsubaylarımız ordunun omurgasıdır”

Türkiye Emekli Astsubay Derneği´nin İzmir´deki Şubeleri´nin Başkan ve Yöneticilerini Menemen´de ağırlamaktan onur duyduğunu söyleyen Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Bugün buraya gelirken büyük bir keyif ve onurla geldiğimin altına çizmek isterim. İnsanlar siyaset yaparken farklı şeylere önem verebilir. Benim de önem verdiğim birkaç hadise var. Sivil Toplum Örgütleri bunlardan bir tanesidir. Sivil Toplum Örgütleri içerisinde de en çok değer verdiklerim muhtarlarımdır. Demokrasinin omurgasını teşkil eden muhtarlarımız, benim olmazsa olmazımdır. Ben bir caddeyi, sokağı, numarayı bilirim. Ama muhtarlarımız o ikametgâhtaki mutfağı da, oturma odasını da, her şeyi biliyor. Yani benim bilmediğimi muhtar arkadaşım biliyor. Bir de insan yaşamında güvenlik ve bağımsızlık son derece önemlidir. İnsanlarımızın bağımsız kalabilmesi için ordumuzun güçlü olması lazım. Bu ordunun içinde de bizim olmazsa olmazımız, ordunun omurgasını oluşturan siz değerli astsubaylarımızsınız.  O omurga olmazsa, Türkiye Cumhuriyeti silahlı kuvvetleri bu kadar güçlü olmazdı” diye konuştu.

 

“Dost düşman bunu böyle bilsin”

Türkiye Cumhuriyeti´ni bölmek isteyen emperyalist güçlerin dün olduğu gibi bugün de varlığını sürdürdüğünü ifade eden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Türkiye Cumhuriyeti´ni kurulduğu günden bu güne bölmek için uğraşan emperyalist güçler; bugün de, yarınlarda da böyle yapmaya devam edeceklerdir. Birlik beraberlik içinde olduğumuz sürece emperyalist güçler istediği kadar uğraşsınlar, bizi hiçbir zaman bölemedi, bölemeyecektir. Bu vatan her zaman tek vatan, tek devlet, tek millet olarak kalacaktır. Bu bayrak ta her zaman tek bayrak olarak kalacaktır. Dost düşman bunu böyle bilsin. Birlik, beraberlik içerisinde olduğumuz sürece, Atatürk´ün kurmuş olduğu laik Türkiye Cumhuriyet´i her zaman payidar kalacaktır” dedi.

 

“Belediye Başkanlığı duyguyla yapılan bir iş…”

Menemen Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğü 20 yıl süresince Menemen´e önemli hizmetler sunduklarını hatırlatan Başkan Tahir Şahin konuşmasına şöyle devam etti; “Elimden geldiği kadarıyla bu güzel, şirin ilçeme hizmet etmeye çalışıyorum. Burada yarattığımız Gölpark Menemen de ilçemize kazandırdığımız önemli bir tesis.  170 dönüm alanda kurulan Gölpark Menemen, Karayolları´na ait bir bölgedir. Kendilerinden bu alanı istedik ancak 5 yıl süresince vermediler. 2014 seçimlerinden sonra yeniden istedik, yine vermediler. Sonrasında, yer bizim olmamasına karşın 10 ayda burayı yaptık. Buranın projesini hazırlayın desem, 10 ayda bitiremezler. Biz burayı Belediye emekçisi arkadaşlarımızla yaptık. Burada gün geldi 150 kişi, yeri geldi 300 kişi çalışıldı. Kepçeler, makineler birbirine vurdu vuracak şekilde çalışarak burayı 10 ay da bitirdik. Bizim buraya 1 lira harcamaya yetkimiz yok. Ama Belediye Başkanlığı duyguyla yapılan bir iş olduğundan ve burada hayatını kaybeden 8 çocuğumuz varken, 9. çocuğumuz hayatını kaybetmesin diye tüm bunları yaptık. Kamu menfaatini bulduğumda, mevzuatı baypas edip geçen bir karakterim var. 20 yıldır böyle yaptım. Bundan sonra da böyle yapacağım. İnşallah Cumhuriyet´in 100. yılında da burada olacağız. En büyük hayalim burada olup, Cumhuriyet´in 100. yılında 40 gün, 40 gece Cumhuriyet düğünü yapmaktır.” 

Haber Gökay ÖZALp

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İMPLANT TEDAVİSİNDE YENİ YAKLAŞIMLAR-Artık Daha Kolay
İMPLANT TEDAVİSİNDE YENİ YAKLAŞIMLAR-Artık Daha Kolay
Teknoloji her alanda olduğu gibi bizim alanımızda da günden güne ilerliyor, gelişiyor
BİRAZ SABIR ÇOKÇA SEVGİ
BİRAZ SABIR ÇOKÇA SEVGİ
Çocukluğumdan ilk hatırladığım anım ne diye düşündüm. Annemin kucağındayım, kalabalık bir ortam.
HASTANIN KARNINDA BANT UNUTMUŞLAR
HASTANIN KARNINDA BANT UNUTMUŞLAR
Bir ulusal kanalın ana haberinde erkek spiker söze “doktorun ihmali pahalıya mal oldu” diye söze başlıyor.
AYRILIK VAKTİ GELDİYSE
AYRILIK VAKTİ GELDİYSE
Vardığın yere benden selam et Bilhassa benim gibi gözyaşı dökenlere
TÜRK KADINI ATA´SINA MÜTEŞEKKİR
TÜRK KADINI ATA´SINA MÜTEŞEKKİR
Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını kazanmasın 84´üncü yıldönümü ve aynı zamanda 5 Aralık Kadın Hakları Günü, Menemen´de coşkuyla kutland
SOĞAN PAHALILIĞINA ÇARE..! SOĞANSIZ MENEMEN
SOĞAN PAHALILIĞINA ÇARE..! SOĞANSIZ MENEMEN
‘Menemen soğanlı mı olmalı, soğansız mı?´ tartışmaları süre dursun, “Menemen” adı ile özdeşleşen ve ünü ülke sınırlarını aşan Menemen Yemeği soğan fiyatlarındaki artış nedeniyle soğansız yenmeye başlandı
OÇEM´de Engelliler Günü
OÇEM´de Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engeliler Günü nedeniyle Sabahat Akşıray Özel Eğitim Uygulama Okulu´nda bir program gerçekleştirildi.
Kaliteli İletişim Semineri
Kaliteli İletişim Semineri
Menemen Ticaret Odası organizasyonuyla düzenlenen “İş Dünyasında ve Özel Yaşamda Kaliteli İletişim” konulu seminer, Prof. Dr. Üstün Dökmen´in keyifli sunumu ile gerçekleştirildi.
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar köşemizde bu hafta, babadan bu işi devam ettiren Seç Halı sahibi Metin Demir ile söyleşi gerçekleştirdik.
1951  YILINDA MENEMEN  (EYLÜL - ARALIK)
1951 YILINDA MENEMEN (EYLÜL - ARALIK)
ÖZETLE: 1951 yılının son aylarında Menemen´de en çok konuşulan konu Menemen´e yerleştirilen göçmen aileleridir. Bu aileler için öncelikle konaklama, barınma ve geçimlerini sağlamak için çalışmalar yapılmış, bu çalışmaları da İzmir Valisi Sabri Adal yakından takip etmiştir.
 Ziraat Odası´nda Seçim Süreci Başladı
Ziraat Odası´nda Seçim Süreci Başladı
2019 yılı Şubat ayı içinde yapılacak olan Menemen Ziraat Odası Genel Kurul öncesinde 16 Aralık Pazar günü delege seçimi gerçekleşecek.
Menemen Spor :1 - Kasımpaşa : 2
Menemen Spor :1 - Kasımpaşa : 2
Ziraat Türkiye Kupası 5´inci Tur ilk maçında temsilcimiz Menemen Belediyespor Kasımpaşa ile Menemen İlçe Stadında karşı karşıya geldi
Yılda Bir Gün Değil…
Yılda Bir Gün Değil…
3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Menemen Elele Engelliler Derneği tarafından Menemen Cumhuriyet Meydanı´nda engellilerin zorlu yaşamlarına ve engellilere yardım edilmediğine dikkat çeken bir basın açıklaması gerçekleştirildi.
Menemen´den İngiltere´ye Başarı Öyküsü
Menemen´den İngiltere´ye Başarı Öyküsü
Tunceli doğumlu, iki yaşında Menemen´e gelen ve 19 yaşına kadar burada yaşayan Şenol Erdoğan(31), aile bütçesine destek olmak amaçlı çocuk yaşta başladığı erkek kuaförlüğünde İngiltere´ye kadar ulaşarak ünlülerin kuaförlüğünü yapar hale geldi.
Çıkış Başladı
Çıkış Başladı
TFF 2´nci Lig Kırmızı Grup´ta mücadele eden ve geçtiğimiz haftalarda üst üste aldığı 3 beraberliğin ardından 2. sıraya gerileyen temsilcimiz Menemen Belediyespor bu hafta iç sahada oynanan Bandırmaspor Baltok maçında 2-1 skorla galip gelerek 4. maçın sonunda 3 puanın sahibi oldu
Menemen Çömlekçiliğinin Altın Yılları
Menemen Çömlekçiliğinin Altın Yılları
Menemen´in ünü geçmişte çömlek ve seramikçilik ile biliniyordu. Bu meslek markalaşmış ürünleriyle yurtiçi yanında yurtdışına ihracatla altın yıllarını yaşıyordu.
EVDEKİ BAKIM ÇOK ÖNEMLİ
EVDEKİ BAKIM ÇOK ÖNEMLİ
Ağız ve diş sağlığının şüphesiz temelinde iyi bir bakım yer alıyor. Dişleri uygun şekilde temizlemezsek diş kaybına kadar gidebilen sorunlara yol açıyor.
SİZİN BİSİKLETİNİZ KAÇ TEKER
SİZİN BİSİKLETİNİZ KAÇ TEKER
Doğum anımızı hatırlamıyoruz. Doğum öncesi ve doğum koşullarında da aynı değiliz.
DÜNYA ÇAPINDA BİR YAZAR OLDUĞUMU BİLİYOR MUSUNUZ – 2
DÜNYA ÇAPINDA BİR YAZAR OLDUĞUMU BİLİYOR MUSUNUZ – 2
Size geçen hafta 1991 yılında yazmış olduğum bir tıbbi makalenin dünya çapında yankı uyandırdığını ve çok sayıda makaleye ve bazı önde gelen tıp kitaplarına kaynak oluşturduğunu anlatmıştım.
ÖĞRETMENİM
ÖĞRETMENİM
Yedi yaşında seninle tanıştım Verdiğin bilgiyle makama ulaştım
Öğretmenler Günü Kutlandı
Öğretmenler Günü Kutlandı
Millet mekteplerinin açılışı ve Atatürk´ün başöğretmenliği kabul tarihi olan ve 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanan 24 Kasım Günü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlandı.
İzmir
11 Aralık 2018 Salı
Bugün
Fırtına
10 °C
5 °C
Çarşamba
Sağanak
10 °C
3 °C
Perşembe
Fırtına
14 °C
8 °C
Resmi İlanlar

/resimler/2015-3/30/1543534550291.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2810
EURO
6.0289
E-Gazete
Tek olan şey bölünme kabul etmez, gerçek tekdir.

Hz. Muhammed
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ