Başkan Şahin´in ilk imzası emekten yana…
Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, yeni yılın ilk mesai gününde Belediye İş Sendikası İzmir Çevre Belediyeler Şube Başkanı Burçin Şahin ile sözleşme imzaladı. İlk kez sendikal haklara sahip olan Belediye şirketi Meta-Su emekçilerinin en düşük maaşı %32 artırılarak, sendikal haklar ve ikramiyeler hariç olmak kaydıyla 2.460 TL´ye yükseldi.
Tarih: 3.1.2019 10:36:48/ 8737okunma / 0yorum

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, yeni yılın ilk mesai gününde Belediye İş Sendikası İzmir Çevre Belediyeler Şube Başkanı Burçin Şahin ile sözleşme imzaladı. İlk kez sendikal haklara sahip olan Belediye şirketi Meta-Su emekçilerinin en düşük maaşı %32 artırılarak, sendikal haklar ve ikramiyeler hariç olmak kaydıyla 2.460 TL´ye yükseldi.

19 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde tek bir taşeron işçi dahi çalıştırmayan İzmir´in kıdemli Belediye Başkanlarından Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, yeni yılın ilk mesai gününde “Ailem” dediği Menemen Belediyesi emekçilerinin yüzünü güldürdü. Haziran 2018´de Belediye İş Sendikası´na üyelik başvurusunda bulunan Belediye şirketi Meta-Su emekçileriyle Belediye Düğün Salonu´nda bir araya gelen Başkan Şahin, Belediye İş Sendikası İzmir Çevre Belediyeler Şube Başkanı Burçin Şahin ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

 /resimler/2019-1/3/1044198075044.jpg

Taşeron işçisi bulunmayan Belediye…

Belediye Ailesi´ne son dönemde katılan 240 emekçiyi kapsayan sözleşme için yetki alınması sürecinin tamamlanmasıyla birlikte, yeni yılın ilk mesai gününde emekçilerin yüzünü güldüren Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin,  ‘Ailem” dediği Menemen Belediyesi emekçilerinin yeni yılını kutlayarak konuşmasına başladı. Şahin; “2019 yılını ailenizle birlikte huzurlu ve sağlıklı bir şekilde geçirmenizi temenni ediyor, yeni yılınızı kutluyorum” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcıları yada Belediye Başkanları ile yaptığı sohbetlerde, Menemen Belediyesi´nde taşeron işçi çalıştırılmadığını söylediğinde, kendisine bu işi nasıl yaptığının sorulduğunu ifade eden Başkan Tahir Şahin; “Normalde emekçi kardeşlerimiz belediyelerde 5 ay 29 gün çalıştırılır. İşten çıkarılan emekçimiz, aynı yıl içerisinde işe alınmazlar. Emekçi kardeşimiz kanun ne kadar haklıdır bilmez, 12 ay boyunca evine ekmek götürebilecek mi onu bilir. Biz de ekmeğin ne demek olduğunu iyi bildiğimiz için, 5 ay 29 gün çalıştırıp ‘hadi kardeşim güle güle´ demedik emekçi kardeşlerimize. 20 yıldan bu tarafa Türkiye ‘taşeron işçiler ne olacak?´ diye konuşurken, Menemen Belediyesi´nde 20 yıldır bir tane bile taşeron işçi kardeşim bulunmadı, bulunmayacaktır da. Türkiye bunu böyle bildi, böyle de bilsin ” dedi.

/resimler/2019-1/3/1044497451345.jpg

 CHP Genel Başkanı´nın vaadinin de üzerinde…

1 Ocak 2019´dan itibaren CHP´li belediyelerde asgari ücretin net 2 bin 200 lira olacağını duyuran CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu´nun bu vaadinin de üzerinde işçi ücretlerinin Menemen Belediyesi´nde ödeneceğini müjdeleyen Belediye Başkanı Tahir Şahin, " CHP Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu, partimizin yönettiği tüm belediyelerde ve 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra kazanacağımız belediyelerde, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren asgari ücretin net en az 2.200 TL olacağını açıklamıştı. Asgari ücret 1.600 lirayken, Belediye şirketimiz Meta-Su´da en düşük ücret 1.800 liraydı. Yapmış olduğumuz yeni sözleşme ile 1.800 TL alan kardeşim, en az 2.460 TL alacak. Bugün 2.000 TL alan kardeşim de 2.660 TL´ye kadar ücret alacak. Bu da, herkesin %15-20 zam verdiği bir dönemde, %32´ye varan zam demektir. Eğitim, yakacak, çocuk yardımı gibi sendikal haklarınız ve ikramiyeniz de bu ücretin dışında kalmaktadır. Bunları da düşündüğünüzde en düşük 3,300 TL´ye varan bir ücretle karşı karşıyayız. Hepinize hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

İlk imza emekten yana…

Başkan Şahin 2019 yılındaki ilk imzasını atarken ise şunları söyledi; “2019 yılında birçok hizmet için imza atacağız. Ancak bu arkadaşınız, kardeşiniz, ağabeyiniz, başkanınız 2019 yılında ilk imzayı emekten yana attığı için çok mutlu. Herkes bunu böyle bilsin. Bu bütçeyle hakkınızı helal edin diyorum. Menemen Belediyesi diğer Belediyelerden çok daha dar bir bütçeyle yönetiliyor. Alanımız geniş ama bütçemiz çok az. Ona rağmen bu güzel ilçemizde, güzel işler yapmaya devam edeceğiz. 1 Nisan´dan sonra daha çok ‘emek´ demeye devam edeceğiz. Henüz işe yeni başladığı için sendikalı olmayan bazı arkadaşlarımız var aramızda, inşallah sizler de 1 Nisan´da hepiniz sendikalı olacaksınız.”

/resimler/2019-1/3/1045234794989.jpg

Emekçiye ve emeğe verilen değere teşekkürler…

Belediye İş Sendikası İzmir Çevre Belediyeler Şube Başkanı Burçin Şahin ise konuşmasında; emeklerinden dolayı işçilere ve bu emeğe duyarsız kalmayan Başkan Tahir Şahin´e teşekkür ederek; “20 Haziran´da sendikamıza üye olduğunuzda, önümüzde 4-5 aylık bir süreç var demiştim. Bu da sözleşme için yetki alınması ve sözleşmenin tamamlanması süreciydi. Ekonominin böylesi zor olduğu bir süreçte, işçime nasıl daha iyi bir hayat sunabilirim, nasıl daha güzel yaşatabilirim derdinde olan cesur yürekli bir Belediye Başkanı ile çalışıyoruz. Siz yeteri kadar emeğinizi veriyorsunuz ki karşılığında böyle bir Belediye Başkanı ile birliktesiniz. Başkanımıza da, sizlere de teşekkür ediyorum. Sözleşmemiz hayırlı olsun” dedi. 

Sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte İzmir Marşı´nın coşkuyla söylendiği tören; Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Belediye İş Sendikası İzmir Çevre Belediyeler Şube Başkanı Burçin Şahin, Belediye Başkan Yardımcıları Nadir Şenel ve Ufuk Anık´ın, Meta-Su İnşaat, Taşımacılık, Unlu Mamuller, Turizm Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketi emekçileriyle hatıra fotoğrafı çekilmesi sona erdi.

Haber Gökay ÖZALP
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Başkan Şahin imzası emekten yana
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
PEKİ SİZE PORSELEN LAMİNE YAPILABİLİR Mİ?
PEKİ SİZE PORSELEN LAMİNE YAPILABİLİR Mİ?
Dişlerin yapısal bozukluklarının, renksel bozukluklarının, çok büyük olmayan kırıklarının tedavilerinde doğal dişten ayırt edilemeyen laminelerle düzeltilmesi günümüzdeki en estetik yaklaşımdır.
MUHTAR ADAYLARINA BİR KAÇ SORUM VE ÖNERİM OLACAK
MUHTAR ADAYLARINA BİR KAÇ SORUM VE ÖNERİM OLACAK
Değerli muhtar adaylarımız. Her mahallede bir çok yeni aday ve halihazırda görevine devam edenler.
TALANI ÖNLEMEK VATANDAŞA MI KALDI? – 2
TALANI ÖNLEMEK VATANDAŞA MI KALDI? – 2
Geçen hafta ülkede para edebilecek her şeye şirketlerin el attıklarını, taş toprak için bile güzelim ormanların kesildiğini, idarecilerin de bu gibi yaklaşımlara kolaylık gösterdiklerini söylemiştim.
ALİAĞA YÖRÜKLERİ
ALİAĞA YÖRÜKLERİ
İlçeye köylerden geldiler kendileri Yörük efe usulüdür her birileri Münevverdir müşerreftir düzenleri ALİAĞA YÖRÜKLERİ
Başkan Şahin; “Önce çiftçi, önce köylü, önce üretim”
Başkan Şahin; “Önce çiftçi, önce köylü, önce üretim”
Menemen Belediyesi ve Elit Fuarcılık işbirliğinde üçüncüsü düzenlenen Expomen Agro Hayvancılık, Et ve Süt Teknolojileri, Tarım ve Çiftlik Ekipmanları Fuarı kapılarını muhteşem bir törenle açtı. Kendi öz kaynakları ile Menemen´e, 170 dönüm alanda kurulan İzmir´in ilk doğal göl parkı olma özelliğini taşıyan Gölpark Menemen´i kazandırdıklarını hatırlatan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; 2019 seçimlerinden sonra da üreticiye desteklerinin artarak devam edeceğini söyleyerek “Gelecekte en az bin dönüm olmak üzere kapalı sistem damlama sisteme geçmeyen Tahir Şahin değildir” dedi.
CHP´li Gençlerden Örnek Hareket
CHP´li Gençlerden Örnek Hareket
Menemen´in Türkelli Mahallesinde ikamet eden İsmail Seki isimli vatandaşımıza konulan Kan Kanseri Teşhisi sonrasında CHP Menemen Gençlik Kolları Menemen Cumhuriyet Meydanı´ndaki Kızılay Kan Bağışı Tırına gelerek kan bağışında bulundu.
“UZLAŞTIRMADA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ”
“UZLAŞTIRMADA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ”
Menemen Adliyesi´nin 2018 faaliyet raporunu sunmak amacıyla geçtiğimiz cuma günü makamında basın açıklaması gerçekleştiren Menemen Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Gündoğdu ilçemize dair istatistiki bilgileri paylaşarak şunları söyledi, “Menemen Adalet Sarayı; Kasımpaşa Mahallesi Atatürk Caddesi No:1 Menemen adresinde 7 katlı 7229 m2 kapalı alanda Cumhuriyet Başsavcılığı Birimleri, 3 Asliye Ceza Mahkemesi, 2 Asliye Hukuk Mahkemesi, 1 Sulh Hukuk Mahkemesi, 1 Sulh Ceza Hakimliği, 1 İcra Dairesi ve Seçim Müdürlüğü olarak 1 Cumhuriyet Başsavcısı, 9 Cumhuriyet Savcısı, 10 Hakim ve 91 personel ile hizmet vermektedir.
MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE KONFERANSI
MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE KONFERANSI
Menemen Kaymakamı Mustafa Özkaynak başkanlığında yürütülen “Madde Bağımlılığı ile Mücadele” çalışmaları kapsamında konu hakkında farkındalık yaratmak amacıyla, İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından davet edilen Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bağımlılık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Psikiyatrist Prof. Dr. Artuner Deveci´nin sunumuyla bir konferans verildi.
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar köşemizde bu hafta, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. A. Suphi Toprak´ı konuk ettik.
1953  YILINDA MENEMEN  (TEMMUZ - EKİM)
1953 YILINDA MENEMEN (TEMMUZ - EKİM)
ÖZETLE : 1953 yılının 2. döneminde Menemen´de en çok konuşulan konu şüphesiz ki arka arkaya açılan bankalardır. Tutum Bankası ve Manisa Bağcılar Bankası Menemen Şubelerinin açılışı Menemen çiftçileri ve esnafı arasında büyük memnunluk yaratmıştır.
İyi Parti´den Odalara Ziyaret
İyi Parti´den Odalara Ziyaret
Menemen İyi Parti İlçe Başkanlığı yönetimi ile birlikte Menemen´de bulunan meslek odalarına ziyaretlerde bulundu.
1 Ünite Kan 3 Can
1 Ünite Kan 3 Can
Menemen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Türk Kızılayı Menemen Şubesi işbirliğinde, öğrenci, öğretmen ve idarecilerin katılımıyla okul bünyesinde "Kök Hücre ve Kan Bağışı" kampanyası geçtiğimiz salı günü gerçekleştirildi.
“ÖĞRETMENLERİMİZ MEŞALEMİZDİR!”
“ÖĞRETMENLERİMİZ MEŞALEMİZDİR!”
ADD Menemen İlçe Başkanı Elif Orhan kamuoyunu aydınlatmak amacıyla Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez basın açıklamasını bizlerle paylaştı.
CHP FOÇA´DA SEÇMEN LİSTELERİNE İTİRAZ ETTİ
CHP FOÇA´DA SEÇMEN LİSTELERİNE İTİRAZ ETTİ
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Foça İlçe Örgütü Seçmen Listelerinde yer alan 4 bin 2 kişinin kaydına itiraz etti. İtirazda eğitim için gelen ve büyük bölümü asker olan kişilerin geçici görevle geldikleri ve kısa bir süre kaldıkları ilçenin beş yıllık kaderini belirleyecek olan seçimde oy kullanmalarının hakkaniyete uygun olmadığı savunuldu.
“ÖĞRETMENLERİMİZ MEŞALEMİZDİR!”
“ÖĞRETMENLERİMİZ MEŞALEMİZDİR!”
ADD Menemen İlçe Başkanı Elif Orhan kamuoyunu aydınlatmak amacıyla Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez basın açıklamasını bizlerle paylaştı.
Onlarca dönüm tarım arazisi sular altında
Onlarca dönüm tarım arazisi sular altında
İzmir´in Menemen ilçesinde, etkili olan kuvvetli sağanak ve Gediz Nehri´nin taşması sonucu 30-40 bin dekar alan sular altında kalırken, ıspanaklar da tarlalarda zarar gördü. Çiftçiler, ıspanakların zarar görmesi nedeniyle ürünlerin zamlanabileceğini de söyledi.
NAMAĞLUP DEVAM EDİYOR
NAMAĞLUP DEVAM EDİYOR
Türkiye Basketbol Federasyonu, İzmir il temsilciliği tarafından düzenlenen U18 Erkekler Ligi, 34 takımın katılımıyla 4 grup halinde gerçekleştiriliyor.
SU ALTINDAKİ KUYULARA ZODYAK BOTLA ULAŞTILAR
SU ALTINDAKİ KUYULARA ZODYAK BOTLA ULAŞTILAR
İzmir´in Foça ilçesinde görev yapan İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) ekibi, ilçenin önemli bir bölümüne su sağlayan ve son günlerdeki sağanak nedeniyle su altında kalarak devre dışı olan kuyulara zodyak botla ulaştı. Ekip, 6 kuyudan uygun olan birini devreye alarak Gerenköy- Kozbeyli- Yenifoça Mahalleleri´ni besleyen hatta su verilmesini sağladı.
BULAŞICI HASTALIKLARA DİKKAT ETMEK GEREKİR
BULAŞICI HASTALIKLARA DİKKAT ETMEK GEREKİR
Mevsim itibariyle birçok bulaşıcı hastalıkla karşı karşıyayız.
BİR KIŞ YAZISI
BİR KIŞ YAZISI
Kara kış geldi dayandı kapımıza. Sokaklar soğuk, sabahlar karanlık, herkes kabuğunda.
TALANI ÖNLEMEK VATANDAŞA MI KALDI?
TALANI ÖNLEMEK VATANDAŞA MI KALDI?
Ülkemiz mülkiyet kavramı ile biraz geç tanıştı.
İzmir
23 Ocak 2019 Çarşamba
Bugün
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Perşembe
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Cuma
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Resmi İlanlar

/resimler/2015-3/30/1543534550291.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3142
EURO
6.0386
E-Gazete
Bir köy muhtarsız olmaz.Bir iğne ustasız olmaz,sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun.Nasıl oluyor ki; nihayet derecede muntazam şu Kâinat Hakim?siz olur ?

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ