Bugün, 10 Ağustos 2020 Pazartesi


Başkan ŞAHiN´den 29 Ekim Kutlamalarına Davet

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, tüm hemşehrilerini ellerinde Türk bayraklarıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına davet etti.

 

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, tüm hemşehrilerini ellerinde Türk bayraklarıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına davet etti.

 

Türkiye Cumhuriyeti´nin kuruluşunun 95´inci yıldönümü kutlamaları kapsamında Menemen´de düzenlenen ilk etkinlik, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 25 Ekim´de düzenlenen Cumhuriyet Koşusu oldu. 28 Ekim Pazar günü saat 13.00´de, Cumhuriyet Meydanı´nda yapılacak resmi törenle kutlamalar başlayacak. 29 Ekim Pazartesi günü saat 10.00´da Menemen Kaymakamı Mustafa Özkaynak, makamında tebrikleri kabul edecek. Kutlama töreni ise saat 10.30´da Atatürk Caddesi üzerinde gerçekleşecek. Birbirinden renkli gösterilere yer verilecek kutlama törenin ardından Menemen Belediye Bandosu Şehir Parkı ve Cumhuriyet Meydanı´nda konser verecek.


Menemenlileri ellerinde Türk bayraklarıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine davet eden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, ?Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün ?Bilhassa kimsesizlerin kimsesi´ olarak nitelendirdiği Cumhuriyetimiz, Türk Milletinin yaratılışına en uygun yönetim şeklidir.  Cumhuriyet; gericiliğe, bağnazlığa, tutuculuğa karşı aydınlık, çağdaşlık, ümmetten millete geçiş anlamına gelmektedir. Geleceğimiz adına en büyük güvencemiz olan Cumhuriyetimizin kazanımlarını ortadan kaldırmaya çalışanlar şunu iyi bilmelidir ki; yüce Türk Milleti, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ?en büyük eserim´ dediği Cumhuriyetimizi tüm kazanımları ve değerleriyle sonsuza değin koruyacak ve yaşatacaktır.

7´den 70´e tüm vatandaşlarımızı ellerinde Türk Bayraklarıyla çağdaş Türkiye Cumhuriyeti´nin kuruluşunun 95. yıldönümü coşkusuna ortak olmaya davet ediyorum. Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum. Tüm şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Menemenli hemşerilerimin ve yüce Türk Milleti´nin Cumhuriyet Bayramı´nı gönülden kutluyorum.? 

Haber Gökay ÖZALP