Bugün, 10 Temmuz 2020 Cuma


Balbay´dan Hayırlı Olsun Ziyareti

9 Aralık´ta yapılan CHP Menemen İlçe Kongresinde, 2013 tarihinden bugüne CHP Menemen İlçe Başkanlığı görevini yürüten Hürol Taklak, tek liste halinde girdiği seçim sonucunda İlçe Başkanlığı görevine tekrardan getirilmişti. Bunun üzerine daha önce sivil to

9 Aralık´ta yapılan CHP Menemen İlçe Kongresinde, 2013 tarihinden bugüne CHP Menemen İlçe Başkanlığı görevini yürüten Hürol Taklak, tek liste halinde girdiği seçim sonucunda İlçe Başkanlığı görevine tekrardan getirilmişti. Bunun üzerine daha önce sivil toplum kuruluşların yapmış olduğu ziyaretlere bir yenisi daha eklendi.

Geçtiğimiz cuma günü CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, kongreden sonra hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak yaptığı açıklamasında, ?İzmir milletvekilimiz sayın Mustafa Balbay yeni seçilen ana kademe, kadın yolları ve gençlik kollarını hayırlı olsun ziyaretine geldi. Kendisine nazik davranışından dolayı Menemen İlçe örgütü adına teşekkür ediyorum. Biz de burada sayın milletvekilimizi ağırlarken memleketin sorunları hakkında da fikir alış verişi yaparak 2019 seçimlerinde Menemen ilçe örgütüyle beraber sayın Balbay´ın ne yapacağını kararlaştıracağız. 3-4 Şubat tarihlerinde yapılacak kurultaydan sonra İzmir il örgütleri olarak partimizin çizeceği plan program dahilinde sahaya inip çalışacağız ve inşallah 2019 seçimlerinde başkanlık sistemini değil de güçlendirilmiş parlamenter sistemi tekrardan ülkemize kazandırırız? dedi.

?Menemen bizim için Cumhuriyet mücadelesinin merkezi olarak önemlidir?

Ardından söz alan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ?Menemen benim üniversite yıllarından beri ayrıca sevdiğim bir yerdir. İlk haberlerimi yaptığım yerdir. Üniversite yıllarımdan beri Menemen´in birçok yerinde ayak izim vardır. Menemen deyince aklıma ilk gelen yerlerden bir tanesi Menemen Zirai Araştırma Enstitü ve Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi. Menemen hakikaten bizim için Cumhuriyet mücadelesinin merkezi olarak önemlidir. Meslek yıllarımın ilk yılları için Menemen´in bende önemli bir yeri vardır. Tabi burada şunu da söylemek isterim ilçe başkanımız Hürol kardeşim olsun hem de Belediye Başkanımız Tahir kardeşimin bu kentte el ele vererek, temel ilkelerini kente hizmet ve halka hizmet olarak belirlemiş olmaları beni ayrıca mutlu ediyor? diye ifade etti.

?Burada örnek bir yerel yönetim var?

Menemen´e olabildiğince sık gelmeye çalıştığını belirten Balbay, ?Tabii sadece Kubilay´ı anma dönemlerinde değil sonraki zamanlarda da gelmeye çalışıyorum. Çünkü burada örnek bir yerel yönetim var. Yıllar önce konferanslar için de buraya çok geldim. Yani mesleğimin her aşamasında biz Menemen´de olduk. Burada hem ilçe örgütümüzün, hem de yerel yönetimin Cumhuriyet Halk Partisinde olması burada 1930´da yaşanan olayın aslında Menemenlilere mal edilemeyeceğini, Menemen´in özünün Cumhuriyet olduğunun da başka bir göstergesidir diye değerlendiriyorum. Menemen bizim için yeşil deniz. Az ötede mavi deniz var ama buradaki yeşil deniz özelliği de bizi ayrıca rahatlatıyor. Burada Emiralem´e ve o yanlara gittiğimizde çilek kokusunu, temiz ve rahatlatıcı havasını hissediyoruz. Diğer bir yana gittiğimizde yine Gölpark´ımızın şehrimize ayrı bir renk kattığını görüyoruz. Bu değerler ışığında baktığımız zaman Menemen gerçekten örnek bir yer haline gelmiş ve gelmeye de devam edecektir? şeklinde sözlerini noktaladı.

Haber: Gökay ÖZALP