7´den 70´e FENER ALAYI´NA?

Menemen Belediyesi, Cumhuriyetimizin 94´üncü kuruluş yıldönümü coşkusunu hemşerilerine yaşatmak için 28 Ekim 2017 Cumartesi akşamı Fener Alayı gerçekleştirecek. Saat 19:00´da Şehir Stadı önünden başlatılacak Fener Alayı´na tüm hemşerilerini davet eden Bel

Menemen Belediyesi, Cumhuriyetimizin 94´üncü kuruluş yıldönümü coşkusunu hemşerilerine yaşatmak için 28 Ekim 2017 Cumartesi akşamı Fener Alayı gerçekleştirecek. Saat 19:00´da Şehir Stadı önünden başlatılacak Fener Alayı´na tüm hemşerilerini davet eden Belediye Başkanı Tahir Şahin, ?Fener Alayı´na 7´den 70´e tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum? dedi.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Menemen´de de çeşitli etkinliklerle kutlanacak.Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümünü kutlamak, aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anmak amacıyla Menemen Belediyesi tarafından meşaleli ve Türk Bayraklı Fener Alayı düzenlenecek.

Şehir Stadı önünden başlayarak Cumhuriyet Meydanı´na kadar devam edecek Fener Alayı´na tüm vatandaşları davet eden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, ?Türkiye Cumhuriyeti´nin 94. kuruluş yıldönümünü Menemen´de büyük bir coşkuyla kutlamak istiyoruz. Kutlamalar kapsamında ilçemizin farklı mahallelerinde konser verecek olan Menemen Belediye Bandosu eşliğinde düzenleyeceğimiz Fener Alayı´na, 7´den 70´e tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Cumhuriyetin ışığında ilerleyen Menemenli hemşerilerimle omuz omuza, ellerimizde Türk Bayrakları ile Menemen sokaklarında yürümenin mutluluğunu bir kez daha yaşayacağız.? dedi.

Yaklaşık 1 km´lik Fener Alayı yürüyüşünün ardından Cumhuriyet Meydanı´nda, Menemen Kültür ve Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği´nin zeybek gösterisi sunacağını da açıklayan Başkan Tahir Şahin, ?Çanakkale Savaşları ve İzmir´de düşmanın denize dökülmesi ile sona eren Kurtuluş Savaşı mücadelelerinin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti´nde Alevi, Sunni, Türk, Kürt, Boşnak, Laz gibi din ve mezhep farklılığı yoktur. Bizim Cumhuriyetimizde birlik, beraberlik, kardeşlik, Kuvayi Milliye ruhu var. Bizim Cumhuriyetimizde tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrak ruhu var. Birlik ve beraberliğimizi koruyup geliştirdiğimiz takdirde, Cumhuriyetimizi ne içten, ne dıştan hiç kimse yıkamayacak. Ulu Önder Atatürk´ün dediği gibi, ?Bizim Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacaktır.´ Cumhuriyet Meydanımızda bir kez daha hep birlikte bu sözü haykırabilmemiz için tüm hemşerilerimi Fener Alayı´mıza davet ediyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizin önünde minnetle bir kez daha eğildiğimi ifade ederek, ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nı gönülden kutluyorum? diye konuştu.

İlk Tören Cumhuriyet Meydanı´nda

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında ilçemizde ilk olarak 28 Ekim Cumartesi günü saat 13:00´de, Cumhuriyet Meydanı´ndaki Atatürk Anıtı´na çelenk sunulacak.  Aynı gün saat 19:00´da ise Menemen Belediyesi Fener Alayı düzenleyecek. 29 Ekim Pazar günü saat 10:00´da, Kaymakamlık makamında tebrikat töreni gerçekleştirilecek. Ardından saat 10:30´da, Atatürk Caddesi üzerinde kutlama töreni ve resmi geçit yapılacak.