“Menemen´in Sıkıntısı ‘Dal-Geç´le Çözülür”
Kasım Ayı Meclis Toplantısında, ilçemizde karayollarının yaptığı yol çalışmaları hakkında meclis üyelerine bilgilendirmede bulunan Başkan Tahir Şahin, “Menemen´in sıkıntısı dal-geç tabir edilen alt geçitlerle çözülür garajın oraya mutlak yapılmalı” dedi.
Tarih: 4.11.2016 08:00:14/ 863okunma / 0yorum

“Menemen´in sıkıntısı ‘Dal-Geç´le çözülür”

Menemen Belediyesi Kasım ayıolağan meclis toplantısı gündem maddeleri arasında yer alan 2016 yılı mali yılı bütçesinde bazı ödeneklerin yetmeyeceği anlaşıldığından ek ödenek verilmesi oybirliği ile meclisten geçti. Ayrıca Menemen Belediyesi ile S.S. Süleymanlı, Görece, İğnedere, Hasanlar Sulama Kooperatifi arasında Tarımsal Kalkınma Amaçlı ortak hizmet projesi gerçekleştirilmesi mecliste oybirliği ile kabul edildi.  Bu kapsamda 2010 model traktör, taş toplama makinesi, lazerli tesviye makinesi yer almakta.

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Bayram Görer, garaj kavşağındaki dilenci çocuklar sorununu dile getirerek bu konunun değerlendirilmesini istedi.

Tanzer Sucu, karayollarının garaj kavşağı ve Manisa durağı çalışmaları hakkında bilgi istedi.

Hülya Özenoğlu da,    “Kasımpaşa´da 1008 sokak, Muammer Aksoy Caddesi gibi bazı bölgelerde yağmur yağmadan şimdiden lağım suları akıyor. Yağmur  yağınca düşünemiyorum. Diyeceksiniz ki büyükşehir. İlgilenip büyükşehire iletirseniz iyi olur” diye ifade etti.

Gündem dışı söz alan Süleymanlı Muhtarı Osman Akyollu, kooperatif yönetimi ve grup köyler adına teşekkür etti.

“Yuvarlak kavşaktan vazgeçirdik”

Bilgilendirme amaçlı söz alan Başkan Tahir Şahin, “Garaj kavşağındaki dilencilerle daha sıkı bir şekilde ilgilenelim, belediye zabıta müdürlüğü ekiplerinin görevidir” diyerek ilçemizde karayollarının yaptığı yol çalışmaları konusunda ise, “Karayollarını yuvarlak kavşaktan vazgeçirdik. Daha çok tıkanacağını söylüyoruz. Kubilay Kültür Merkezinin oraya da kavşak düzenlemesi gerçekleşecek. Otopark olarak kullanılan yer de kullanılacak. İyi bir çalışma yapılıyor ancak Menemen´in sorunu bu şekilde çözülmez. Ulukent´e kadar Büyüşehir´e ait olan karayolları, bu yolun bakımını buraya kadar Büyükşehir´e vermiş. Ulukent´ten bu tarafa karayollarına ait. Karayollarına diyoruz ki  bu yolu da Menemen çıkışına kadar Menemen Belediyesine ver. Vermedi. Asıl derdimiz dal-geç diye tabir edilen yapılarla çözülebilir. Garajın oraya bir tane mutlak yapılmalı. Bunun yanında Gediz evlerine bir tane üst geçit, Jandarmaya, Muammer Aksoy Kasımpaşa geçişine,bir tane eski kokulunun kahve dediğimiz kanal köprüsüne olmak üzere 4 veya 5 tane asansörlü yaya üst geçit gereklidir. Yolun kullanımını, bakımını verseler belki  4-5 tane yaptıramayız ama en az 2-3 tane asansörlü yaya üst geçidi yaptırırız. Ama büyükşehir yardımı ama kendi imkanlarımızla. Maliyeti 1.2 milyon TL. Menemen Belediyesi bu parayı ayırır ve yapar. 1 tane yapınca da arkası da büyükşehirden gelir. Karayolları bakımını al, üst geçitlere müsaade etmem diyor. Ne yazık ki devredilmiyor. Ne büyükşehire ne bize. Devredilse garaja da bir tane dal-geç yaptıracağız. Günde en azından 45 bin 50 bin arası araç trafiği var bu yolda. Hepimiz bu konuda sıkıntılıyız. Ne yazık ki bu ilçe bu sıkıntıyı daha çok çekecek. Siyasilerimiz bunu görmüyor. İktidar partisi ilçe yöneticileri siyasi ağırlığını koymalı. Bu yalnız ilçenin değil, bölgenin sorunu. Bu işin acilliğini AK Partili İzmir Milletvekillerine anlatmamız lazım, anlamaları lazım, onların da bastırması lazım. Biz gidince bir şey olmuyor” dedi.

“20 milyona stat yaparız”

Stat konusuna da değinerek, “Başbakan İzmir´e geldiği zaman kulüp başkanı olamama rağmen İZVAK toplantısına bizzat katıldım. Ulukent´te yer var. Sizden para pul istemiyoruz bize bu yeri tahsis edin dedim. 12-13 bin kişilik UEFA standartlarında stadı bir şekilde yaptırırız dedim. Cevap bekledim. Tık demedi başbakan. 20 milyona stat yaparız. Göztepe gibi 80 milyon TL´ye veya Karşıyaka gibi 50-60 milyon TL´ye de değil. Yazıktır bu milletin parasına. Benim partim iktidar olsa masaya vura vura alırım. Memlekete hizmet gelecek. Ben bu sorunu çözemedim ne yazık ki” diye konuştu.

Haber: S.Derya BOSUT

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CHP Referandum Çalışmalarına Başladı
CHP Referandum Çalışmalarına Başladı
16 Nisan´da yapılacak olan referandum öncesinde CHP´nin izleyeceği yol haritası, CHP Menemen İlçe Örgütü´nde partililerle paylaşıldı.
ADD´den Varlık Fonu Tepkisi
ADD´den Varlık Fonu Tepkisi
ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği (ADD) Menemen Şubesi tarafından, Hükümetin Varlık Fonu uygulamasına tepki gösterildi.
Başkan Şahin, “Tek Başına İktidar İçin Önseçim”
Başkan Şahin, “Tek Başına İktidar İçin Önseçim”
Asuman Ali Güven Başkanlığındaki CHP İzmir İl Yönetimi, olağan haftalık toplantılarını il binası dışına taşıyarak bir ilk gerçekleştirdi.
CHP´den Çorumlular Derneğine Rozet...
CHP´den Çorumlular Derneğine Rozet...
Geçtiğimiz cumartesi günü, Menemen Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İlçe Örgütü´nde, Menemen Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri, Çorumlular Derneği Başkanı ve Üyeleri ile birlikte rozet sunumu gerçekleştirildi.
Saadet Partisi  Servet Yıldız´la Devam Dedi
Saadet Partisi Servet Yıldız´la Devam Dedi
Menemen Saadet Partisi´nin geçtiğimiz pazar günü yapılan 6. Olağan Menemen İlçe Kongresinde Servet Yıldız güven tazeledi.
KILIÇDAROĞLU MENEMEN´DE
KILIÇDAROĞLU MENEMEN´DE
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İlçe belediyelerinin yaptığı çeşitli tesislerin açılışları için geldiği İzmir´de, 5. durak olarak Menemen´e geldi. 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir´in adının yaşatılacağı Gölpark Menemen´deki Kapalı Spor Salonu´nun açılış törenine de katıldı.
CHP 93 YAŞINDA
CHP 93 YAŞINDA
Cumhuriyet Halk Partisi´nin 93. kuruluş yıldönümü CHP İlçe Örgütünün Gölpark Menemen´de düzenlediği programla kutlandı.
İsmi Spor Salonu´nda Yaşayacak
İsmi Spor Salonu´nda Yaşayacak
Menemen Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısında, Gölpark Menemen içerisinde bulunan kapalı spor salonuna Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir´in isminin verilmesine oybirliği ile karar verildi.
DSP´ye yeni başkan
DSP´ye yeni başkan
DSP Menemen İlçe Başkanlığı görevine Beyali Küçükbingöl getirildi.
Foça, ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik´ İçin Yürüdü
Foça, ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik´ İçin Yürüdü
Foça´da düzenlenen ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü´ne yüzlerce vatandaş katıldı.
Menemen´e Devlet Üniversitesi
Menemen´e Devlet Üniversitesi
15 Temmuz darbe girişimi sonrası ülke genelinde yaşanan birlik havası, Menemen Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis toplantısına da yansıdı. Belediyeye ait Seyrek Şubesi Hizmet Binasının 2013 yılında meclis kararıyla eğitim amaçlı Gediz Üniversitesi´ne tahsis işlemi iptal edildi. Başkan Şahin; “Devlet üniversitesini kazandık” ifadesini kullandı.
Cumhuriyet ve Demokrasi İçin
Cumhuriyet ve Demokrasi İçin
Haydi Gündoğdu´ya
“Türkiye Cumhuriyeti direkten döndü”
“Türkiye Cumhuriyeti direkten döndü”
15 Temmuz akşamına kadar ‘darbeye direnmek´ gibi bir kültürün olmadığını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “A´dan Z´ye herkes çok iyi bir sınav verdi.
Menemen Demokrasi Şöleninde
Menemen Demokrasi Şöleninde
Menemen Belediyesi, muhtarlar, oda başkanları, sivil toplum örgütleri, belediye meclis üyeleri ve siyasi partilerin katılımıyla önceki akşam düzenlenen Darbe ve Demokrasi Mitinginde Cumhuriyet Meydanı bir gelincik tarlasını andırdı.
Menemenliler Demokrasi ve Cumhuriyet İçin Buluşacak…
Menemenliler Demokrasi ve Cumhuriyet İçin Buluşacak…
Menemen Belediye Meclisi, Türkiye Cumhuriyeti´nin laik, demokratik, sosyal ve hukuk devleti ilkesi üzerine oturan anayasal düzenini bozmaya yönelik, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişimi ile alakalı 25 Temmuz 2016 Pazartesi günü olağanüstü gündemle toplandı.
Arnavutluk´tan anlamlı kutlama
Arnavutluk´tan anlamlı kutlama
Arnavutluk Cumhuriyeti´nin yeni Ankara Büyükelçisi Genti Gazheli, Türkiye´deki ilk resmi ziyaretini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu´na gerçekleştirdi.
YA MEDYA OLMASAYDI!
YA MEDYA OLMASAYDI!
Ben 80 darbesine tanıklık eden birisiyim. O döneme tanıklık eden ve maruz kalanlar bilir. Kent merkezlerinden uzak dağ köyleri dışında her yerde darbeyi görür ve hissederdiniz.
Menemen Darbeye Karşı
Menemen Darbeye Karşı
15 Temmuz darbe girişimine tepki göstermek için Menemen Kaymakamı Gülihsan Yiğit´in de katımıyla ilçemizdeki meslek odaları ve siyasi partilerin temsilcileri Menemen Ticaret Odası´nda bir araya geldi.
“DEMOKRASİ VARSA HEPİMİZ VARIZ”
“DEMOKRASİ VARSA HEPİMİZ VARIZ”
15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe girişimine tepki göstermek için, 81 il ve 160 ilçedeki 365 oda ve borsa başkanları ve yönetim kurulları ile eş zamanlı yapılan ortak bildiri açıklamasına, Menemen Ticaret Odası yönetim kurulu da katıldı.
Menemen Belediyesi´nde Jet Hızında Meclis
Menemen Belediyesi´nde Jet Hızında Meclis
Menemen Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Genelde uzun tartışmaların yaşandığı meclis toplantısı bu sefer 25 dakika gibi kısa sürede tamamlandı.
Menemen Adliyesi´nde Görev Değişimi
Menemen Adliyesi´nde Görev Değişimi
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Dairesi´nin 5 Haziran 2016 tarihli Adli ve İdari Yargı Kararnamesi ile ülke genelinde olduğu gibi ilçemiz hakim ve savcılarının da atamaları yapıldı.
İzmir
23 Ocak 2019 Çarşamba
Bugün
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Perşembe
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Cuma
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Resmi İlanlar

/resimler/2015-3/30/1543534550291.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3142
EURO
6.0386
E-Gazete
İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyiniz.

Hz. Muhammed
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ